Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

lennyd

Virgina Bakerová (Catherina Zeta-Jones), vyšetřovatelka pojišťovny dostává nový případ. Má chytit Maca (Sean Connery), jednoho z nejlepších zlodějů umění všech dob. Ale Virginie s ním má jiné plány. Spolu ukradnou slavnou čínskou masku za 40 milónů dolarů, ale to vše jen proto, že se připravují na největší lup všech dob. Z půlnoci při přechodu na nové tisíciletí, chtějí vybílit mezinárodní banku, a dopomoct si tak 8 miliardám dolarů.... Vcelku zajímavý "zlodějský" filmeček, při kterém musí všem dobrákům vstávat vlasy na hlavě. Ti zlí jsou zde dobří a ti dobří (policie) zase naopak zlí. Ale to nebrání všem hercům, aby se do filmu pořádně opřeli (přiznám se, byl to první film který jsem viděl s Catherine Zeta-Jonesovou, a ta loupež čínské masky mě totálně odrovnala). Sean Connery jí vcelku dobře sekunduje, v menších roličkách se mihnou například Ving Rhames nebo Will Patton... Něco mezi 3 a 4 hvězdičkama .... ()

k212

Sean Connery nemusí ani hrát, aby měl charisma, stačí pohled. Jinak naprosto normální a průměrná variace na téma zloděj a policajti, respektive zlodějka a lupič v osidlech policie. Některé ze zlodějských metod ovšem originální jsou (viz poslepu přes lasery nebo podák ve větrací šachtě). Jinak docela zábavné. ()

anli

Romanticky krimi thriller s poradnou zlodejinou.Scenar neni kdovijak napadity,ale je prijemne napsany,nesetri romantikou,napetim a nejakou tou akci.Rezie je slusna,i kdyz misty trochu usina,ale plne to vynahrazuje saramantni Sean Connery a nadherna Catherine-Zeta Jones.Navic to mezi nimi uzasne jiskri a divakovu oku(a srdci)je to velmi prijemne.Film krasne klouze od zacatku do konce,ma sve kouzlo,napeti a nekolik uzasnych scena(Katin tanec mezi laserovymi paprsky mezi ne rothodne patri).Kdyby scenarista a reziser vic pritlacili na pilu,mohlo to byt genialni.Takhle to zustalo jen velmi dobre.Osobne jsem i tak byl velmi spokojen a davam jasnych 80%. ()

genetique

S odstupom času si tento film nechávam vychutnávať oveľa viac sprístupniť ako kedysi. Connerymu sa na staré kolená ešte zacnelo po svižnejšej roličke a keďže sa jedná o jeden z jeho (zatiaľ) posledných filmov, predsa len začína mať väčšie čaro. Rovnako ako Catherine. Takže presne ako vraví 'POMO', parfém, ktorý vonia možno nie na prvý krát, ale postupne som si naň zvykol. A napínavosť treba spomenúť tiež. 75%. ()

Joges

Past má několik nezáživných neli nudných míst, slepých uliček, zastaralé metody, akce které nejsou akční, přesto mě herecké duo Conery - Zeta-Jones znova a znova nutí ke sledování příjemného zlodějského hašteření od začátku až po samotné finále. Zkrátka mezi těma dvěma je jakési woodoo kouzlo :). Kolikrát jsem Past viděl? 10x, 15x? Už ani nevím, ale stále mě baví. ()

• Malajzia namietala proti zobrazovaniu ich krajiny ako zaostalej krajiny, kde bola chudobná štvrť v Malacca prekrytá nakloneným záberom Petronas Towers. V skutočnosti sa Malacca nenachádza ani v blízkosti Towers. (m.a.t.o.)
  • Natáčanie prebiehalo od 12. júla do 5. októbra 1998 v Anglicku, Škótsku, New Yorku a v Malajzii. (m.a.t.o.)
  • Stanica Pudu, kde sa protagonisti stretávajú na konci, je v skutočnosti stanica Bukit Jalil so zmenenými znakmi. Bukit Jalil považovali filmári za oveľa atraktívnejšiu pre natáčanie, no problém bol, že sa nachádza dosť ďaleko od centra Kuala Lumpur, preto ju museli zamaskovať na Pudu, ktorá sa nachádza v blízkosti Towers. (m.a.t.o.)