Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Roadmovie se odehrává v roce 1994. Jack (přezdívaný God of Fuck) se svým kamarádem pilotem se vydají na cestu do Seattlu. Jack se totiž vyspal s manželkou jednoho gangstera a to se trestá -rozdrcením chodidel. Na cestě potkají prostitutku Cassii a hipíka Johnnyho, kteří se k nim přidají. Pilot má jeden důvod, proč jet do Seattlu - chce tam najít svoji dávnou lásku. Jacka zajímá hlavně to, jak utéct před gangstery, ale situace se zkomplikuje, když se zamiluje do Cassie. V Seattlu je gangsteři nakonec dohoní a Jackovi chodidla opravdu zlámou. Pilot s Cassií také nevyváznou bez úhony, ale hlavní hrdinové z tohoto dobrodružství vycházejí smíření sami se sebou… (laurie)

(více)

Recenze (45)

annickka 

všechny recenze uživatele

Děj se odehrává v roce 1994. Jack (přezdívaný God of Fuck) je v intimní chvilce načapán se ženou svého zaměstnavatele - gangstera, a protože se tohle provinění trestá rozdrcením nohou, Jack se spolu se svým nejlepším kamarádem Pilotem vydává na útěk do Seattlu. Cestou se k nim přidá ještě zoufalá prostitutka Cassie a starý hipík Johnny the Fox (alias Dr. Cox ze Scrubs), který jede do Seattlu na pohřeb Kurta Cobaina. Postupně se situace komplikuje, čtveřice potkává různé lidi a dostává se do problémů. Highway je roztomilá road movie, ve které oslňuje hlavně dvojka Leto&Gyllenhaal, jejich souhra funguje skvěle. Už začátek slibuje cool podívanou, jakou film bezpochyby je, navíc ho doprovází našlapaný soundtrack. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Žel, tohle nejsou filmy pro mne. Čímž neberu, že se to někomu líbit může a je to jeho šálek čaje. Na mne je to moc uřvané, přehnané, v podstatě nevtipné, psychedelické, ale také klišovité a těch roads tam moc není. K tomu blbý střih. A hlavní postavy nám běhají ožralé a zfetované každý pátek a sobotu v noci, když vypadnou z nonstopáče, za panelákem, takže k nim také nemám nějak přehnaný vztah. ()

Reklama

dur.dur 

všechny recenze uživatele

Dvojice hlavních představitelů - Leto a Gyllenhaal jsou si typově velmi podobní. Jejich vztah - hlavní to atribut filmu - je přirozený, uvěřitelný a psychedelický. Mimo toho však tenhle film příliš nenabízí. Zápletka s gangstery sice děj pevně rámuje, ale je jen těžko stravitelná. Přidanou hodnotu pak představuje zajímavé časové zasazení snímku reflektující smrt Curta Cobaina. ()

DEXTER099 

všechny recenze uživatele

Cesta dvou kamarádu,kteří spolu drží už dětství,ale jeden z nich se dostal do problému ,protože si užíval se ženou místního bosse a tak Jack a Pilot musejí utéct nejlépe do Seatllu a přitom potkají jednu holku co to nemá lehký,chlápka co je pořád sjetej a přitom všem v tu dobu spáchal sebevraždu Kurt Cobain...Film dobře ubíhá a najde se tam vtipné momenty,ale,že bych tomu dal červenou barvu to asi ne.Za mě tedy celkově 65 % a tři hvězdy. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Souhlas, byla to fakt taková potrhlá akce pod širým nebem. Jakeovi bych hádala míň let než 22 a Jaredovi těch 31 let snad ani nevěřím:). Jako duo parťáci k sobě opravdu bezvadně sedli a Selma byla roztomilá, ale jinak mě Highway tak trochu zklamal. Pár hezkých momentů a skvělá muzika to trochu posunulo o laťku výš, jinak škoda, ale čekala jsem od Coxe na podnose trochu lepší delikatesu. 55% ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama