Božská relikvie 2

• Hongkong Fei ying ji hua (více)

Jackie je tajný agent, kterého vláda pověřila neobyčejně nebezpečným úkolem. Musí najít a získat nacistické zlato, ukryté před 40-ti lety v severní Africe. Tento úkol nebude snadný, neboť Jackie není jediný, kdo se o tento poklad zajímá. Chtějí se ho zmocnit i gangsteři, kteří jsou ochotni dopustit se čehokoliv v zájmu získání pokladu. Na plátně se opět objeví hongkongský Indiana Jones, který se jako vždy úspěšně postaví proti všem nepřátelům. Samozřejmě i v tomto filmu se setkáme s humorem charakteristickým pro Jackieho filmy a na konci se zasmějeme nad kopancemi při natáčení scének. (oficiální text distributora)

Khare

Pokud pominu to, že Jackieho výkony byly jako vždy úžasné - že bylo skoro všechno, hereckými výkony počínaje, absurditou příběhu konče, psychedelicky přitažené za vlasy, jsem přijala jako samozřejmost hned na začátku a díky tomu jsem se úžasně bavila :) Možná jsem divná, ale smála jsem se nahlas - jako crazy komedie Božská relikvie 2 funguje rozhodně skvěle ()

Ilhan

Tak tohle bylo jasné šlápnutí vedle. Přehnaná groteska s naivními a hloupými vtipy, nad kterými se člověk nesměje a jen nevěřícně kroutí hlavou. Navíc i soubojů je tu jako šafránu a závěrečný fight v místnosti s větrákem je dvě stále se opakující se scény dokola, které brzo začnou nudit.. Zatímco jednička se mi velice líbila, dvojka představuje jedno z největších zklamání v Jackiho filmografii. Jakoby Jackie zkoušel, co všechno si ještě může dovolit, ale tohle už bylo opravdu moc. Nechápu zdejší vyšší hodnocení než u jedničky. ()

eye candy

Druhá polovina relikvie je vlastně nonstop řežba, kterou kazí jen neustálé ječení Jackieho harému, které je možná ze začátku docela prdel (Eva Cobo De Garcia s kulometem nemá chybu), ale časem začne bejt strašně otravný. Hodně filmů ve kterých Jackie hrál bylo samo o sobě strašná hovnařina a jediným důvodem proč se staly nadprůměrnou zábavou byl fakt, že Jackie a jeho crazy choreografie jsou prostě neskutečně vymakaný. Zde se jí divák nabaží dosyta a náckové taky nechyběj takže hodně slušný 3* ()

Kkahunaa

Hlavní předností filmů s Jackie Chanem je fakt, že se prý nedá zastupovat v žádné riskantní scéně. Nejen proto si vysloužil přezdívku “Gumový muž”, protože jeho tělo dostalo nesčetně zásahů a stejně nesčetně bylo i lékařských zásahů. V druhém pokračování Božské relikvie může ostatně divák sám zhodnostit míru plasticity hlavního hrdiny, který v tomto případě film i sám režíroval. Humorné pojetí jinak akčního příběhu či neuvěřitelné kaskadérské kousky, udělaly z tohoto filmu téměř nezapomenutelný počin. Navíc, nesmírným bonusem téměř všech filmů Jackieho Chana jsou nepoužité či “zkažené” scény, které na diváka čekají na konci filmu. ()

Shit

Tohle už je o poznání vtipněší než jednička, ale dost často se stává, že herci přehrávaj a pak to vypadá jako nějaká crazy komedie. Oproti jedničce to má otrochu horší příběh, ale choreografie soubojů je zase super a Jackie Chan se vrátil k různým fórkům a to tomu jenom prospělo. Za to hudba je šílená, skoro jako u nějaký grotesky i když to tak někdy vypadá, tak by si to určitě zasloužilo lepší hudbu. Je to trošku nadprůměrnější Chanův film ()

• Závěrečnou ústřední filmovou melodii s názvem „The Way of the Condor“ nazpíval Jackie Chan. U filmových sestřihů s anglickou audiostopou chybí. (Rominator)
  • Ústřední filmová melodie, kterou nazpíval Jackie Chan, zazní v hongkongském sestřihu filmu. (Rominator)