Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Už posedmé se vrací legenda filmové Sci-Fi - Star Trek. Jejími hrdiny jsou opět kapitáni kosmické lodi Enterprise Jean-Luc Pickard a James T. Kirk, kteří se ve 24. století snaží překazit plány šíleného fyzika jménem Soran, který je odhodlán zničit civilizaci. Je to fascinující výlet vesmírným prostorem, v němž rychlostí světla proletíte dobrodružným příběhem nejslavnější a nejúspěšnější vesmírné ságy. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (192)

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Jean-Luc Pickard a James T. Kirk v jednom filmu ... tudíž se dostavila nostalgie TAK těžká, že mě skoro převálcovala. Kosmická loď Enterprise mě zkrátka kdykoli vcelku spolehlivě transportuje až někam do pravěku - a nepotřebuje k tomu warp. Tedy SKORO do pravěku ... někam do sedmdesátých let dvacátého století před černobíle blikající televizní obrazovku, ke které neodmyslitelně patřil seriál "Star Trek" vysílaný na německém kanálu ZDF. Leč fiktivní svět, ve kterém jsem se tentokrát ocitla, značně zaostával za pozoruhodnými účinky energetického jevu jménem Nexus - tudíž mi nečinilo žádné zvláštní potíže se od něho odpoutat. Slabší 3* ... Drobný dodatek z 28. 7. 2014: Prostě jsem nemohla jinak - potřebovala jsem si oživit děj sedmého filmu ... a najednou už mi trochu mystické setkání dvou kapitánů kosmických lodí Enterprise nepřipadá jako ten nejlepší nápad. Protože představuje určitou degradaci Jamese T. Kirka - a to nemůžu jen tak přejít mlčením. Nejspíš chvilku potrvá, než se s těmi zbrusu novými pocity nějak srovnám. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Sci-fi pohádka pro děti do 15ti let. Provedení spíš televizní, než filmové a místy spíš jako ze sedmdesátých než z devadesátých let. Neusnul jsem sice u toho, ale parkrát jsem to přerušil kvůli lákavějšímu hraní hry na mobilu a podruhé bych si to už nepustil. A McDowell nijak nezaválel, taky nemohl, s takovým scénářem... ()

Reklama

Ainy 

všechny recenze uživatele

Sedmička, byť šťastné číslo, mě nijak zvlášť neuhranula. Ty pasáže, kdy byli v Nexu a vlastně se nic nedělo, se vlekly a na mě působily nezáživně až nudně. Kdo tedy určitě pobavil byl nadporučík Dat. Tak moc toužil cítit jako člověk, že sám pak nevěděl co si s nově nabytými emocemi počít. Pocity se u něj střídaly hodně rychle a najednou stále vážný android vypadal docela jinak, humorně až skoro divně. Své kouzlo ve filmu mělo rovněž setkání dvou kapitánů Enterprise, což je tady opěvováno docela často a jako další plus hodnotím scénu neplánovaného přistání hvězdné lodi federace na povrch Veredianu. Kdo mi v Generaci ovšem chyběl byl jednoznačně Spok ... 3,5* ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Jediny Star Trek, ktory som schopny posudit ako divak, ktoremu Trek nic nehovori, kedze to bol uplne prvy Trek, ktory som videl a zaroven ako divak, ktory uz si napozeral komplet TNG a nakoniec aj TOS. Pre bezneho divaka to je priemerne sci-fi s TV vizualom. Nenadchne, neurazi. Za par dni na neho zabudnete a po skonceni som prilis nechapal, preco sa Star Trek stal legendou. Ale akonahle som uz mal za sebou TNG, tak ma to bavilo ovela viac. Hlavna zapletka s magorom, ktory tuzi vratit sa do Nexusu natolko az sa sprava ako fetak s abstakom, je taka standardna. Na nu je napojena linia o tom ako Picard kasle na zalozenie rodiny, co na stare kolena zacina lutovat. V tomto smere su na tom biedne skoro vsetci hrdinovia zo vsetkych Trekovych serii. Holt sami vorkoholici. Spustacom tejto lutosti je informacia o umrti brata a synovca, co pôsobi skratkovito. Rovnako linia s Datovym emocnym cipom, alebo klingonkami Lursa a B'Etor. Ked divak nema nasledovany serial, tak su to vsetko skratkovite udalosti ktorym chýba poriadna hlbka. Ale ak ho ma nasledovany, tak vsetky tie postavy pozna a ma uz k nim vztah, takze vdaka tomu tento film funguje ako skvele vyvrcholenie jednotlivych linii zo serialu. No a po znalosti TOSky tak perfektne funguje aj linia s Kirkom a stretnutie Kirka a Picarda je zrazu splnenym snom. Rezia stale pôsobi televiznym dojmom. Akurat format obrazu je konecne filmovo sirokouhly a triky o triedu velkolepejsie a kvalitnejsie ako v serialy. Naposledy sme si mohli vychutnat pôvodnu Enterprise, ktora sice vyzera prilis televizne, ale mam ju rad. Aspon, ze jej znicenie vyzera pôsobivo. Z postav ma najväcsi priestor Picard, Data a prekvapivo este La Forge. Zvysok postav je skôr do poctu. Zaporaka stvarnil Malcolm McDowell slusne, ale chybali mu nejake pôsobivejsie sceny. Mrzi ma len to, ze sa na zaciatku neobjavil aj Spock a Kostra a potom v scene, ked zabili konecne Lursu a B'Etor na to Worf nijak nezareagoval vzhladom na ich historiu. Takze vysledkom je film, ktory si uziju v ovela väcsej miere znalci serialov. Pre bezneho divaka to je tuctove sci-fi. 9/10 ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Hlavním důvodem, proč mám rád vesmírnou(!) sci-fi, není většinou to "sci", ale ono "fi". Pro představivost je ve vesmíru místa takřka nekonečně, takže se jí místo teorií warpových pohonů a červých děr nechávám unášet prakticky bez zábran. Ale důvod, proč mám rád Star Trek, je ještě trochu jiný a souvisí s tím, že většina sci-fi daleko více než o budoucnosti vypráví o své přítomnosti. Každá doba, kultura má svou morálku, etiku, ideály a také tendenci je do budoucnosti projektovat v destilované a koncentrované podobě. A právě fenomén Star Trek tuhle skutečnost zrcadlí hodně. Baví mě sledovat jeho postupný vývoj a proto tenhle komentář dávám právě na místo, kde se obě generace střetávají. I když spíš než nějaká vize vévodí tomuto dílu Datův emoční čip. Když vás bude zajímat minulost, zkuste zjistit, jak tehdy přemýšleli o budoucnosti. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (23)

  • Režisér David Carson neměl v době natáčení žádné zkušenosti s celovečerními filmy, natočil již ale několik epizod Star Trek seriálů. (mirliflore)
  • Během produkce filmu se počítalo i s re-designem stávajících uniforem pro posádku Enterprise-D. Bylo vytvořeno několik verzí, jedna z nich se dostala na akční figurky pro tento film, ve „finalní“ se začlo dokonce natáčet. Nakonec po pár dnech natáčení bylo rozhodnuto, že se využijí uniformy z TNG série a DS9 serie, např. Jonathan Frakes nosil uniformu od Averyho Brookse. Hlavním důvodem, proč se tak rozhodli byl ten, že ačkoliv na papíře uniformy vypadali dobře, v reálu se s nima pracovalo špatně, hercům neseděli, ani vizuálně nevypadali tak dobře. Nových uniforem se herci dočkali až při natáčení Star Treku: First Contact (1996), které se zároveň stali novými uniformami pro obsazení v seriálu Deep Space Nine (od r. 1993). (Shakaar)
  • Ve filmu se mihne i Whoopi Goldberg, ale není zmíněna v titulcích. (ČSFD)

Reklama

Reklama