kingik

Danny Roman patří k nejúspěšnějším chicagským kriminalistům. Jenže pak se mu parťák svěří, že podle jeho informátora došlo ke zpronevěře dobročinného policejního fondu, a vzápětí je zavražděn. Krátce nato vnikne k Dannymu tým inspektora Niebauma a objeví tu podstrčené účty ze zpronevěřeného fondu a také důkazy o tom, že zastřelil svého partnera. Od dosud úspěšného člověka se všichni odvrátí a ještě to celé nafoukne tisk. Zoufalý muž se zabarikáduje v budově a drží tu jako rukojmí Niebauma, jeho asistentku, práskače Rudyho a velitele Frosta. Odmítá je propustit, dokud nebudou odhaleni skuteční pachatelé. Vyjednavač Chris Sabian se pokouší Romanovi dostat pod kůži a ovlivnit jeho jednání. Jenže Roman jeho strategii a manipulace dobře zná - sám je užíval. Celé město napjatě vyčkává a vyjednávání začíná. A celé to bylo zdlouhavé. nezajímavé a vesměs nic extra nepřišlo. A ze Samuela L.Jacksona a Kevina Spaceyho dělat nějaké akční hvězdy také nepovažuji za právě nejlepší nápad. Levný film, který tápe, jak by zaujal. 20% ()

cheyene

Vyjednavač je solidní krimi thriller se zábavnou zápletkou a několika dobrými zvraty v ději. Celý film stojí na kvalitních výkonech Samuela L. Jacksona a Kevina Spaceyho. Diváka potěší jak zpracování, tak hudba, která dovede dobře podbarvit dané scény. Na škodu je pouze přemrštěná délka, ale vzhledem k tomu, že se neustále něco děje, dá se to přežít. Na plnbý počet to u mě není, ale na sympatické čtyři hvězdy ano. ()

Arsenal83

Jeden z tých filmov, keď si poviete, uf, ten Samuel L. Jackson je fakt dobrý herec a zaradíte ho do svojej top 20. Takto sa pyšne môžem postaviť pred akéhokoľvek slniečkára a zahlásiť: Mám troch až štyroch čiernych hercov v osobnej dvadsiatke, splnil som normu!" Myslím, že aj Biden a iní pedofilní chuťovkári z Bieleho domu mi môžu len ticho závidieť. ()

Madison

Jeden z tých kvalitnejších krimi thrilerov 90. rokov, ktorý ma držal v napätí celých 140 minút a chvíľami som ani nedýchala. Samuel L. Jackson hrá, čo mu sily stačia a Kevin Spacey mu výborne sekunduje. Kto má rád scenáre z prostredia sprenevery alebo korupčného diania na polícii alebo v iných sférach vyšších kruhov, nemal by byť sklamaný. Škoda, že sa dnes už netočia filmy, ktoré by boli tak vzrušujúco napínavé a ktoré by nás nechali tápať v očakávaní, čo sa stane s dobrou - v tomto prípade štvanou - postavou... ()

Lacike

Dalsi kvalitny devätdesiatkovy thriller, ktory som videl viackrat a zakazdym som ho zral. Ale teraz po rokoch ma uz tak nenadchol. Uz ma prilis nebavia detektivne zapletky a v tomto filme ma prim pred subojom dvoch vyraznych osobnosti vysetrovanie toho, kto hodil na hlavneho hrdinu vsetko to svinstvo. Vdaka tomu trva celu dlhu hodinu, kym dôjde ku stretu Jacksona a Spaceyho. Co je velka skoda, lebo prave ich spolocne sceny su tym najlepsim na celom filme. Kazdy ich spolocny dialog stoji za to a ked sa nerozpravaju, tak kvalita filmu vyrazne klesa. Jak Spacey, tak aj Jackson podavaju nadpriemerne vykony, ale ich top to urcite nie je. Fakt si ale neviem predstavit v Spaceyho ulohe pôvodne uvazovaneho Stallonea. To by bol uplne iny film. Zvysok postav aj ked je obsadeny znamymi a sympatickymi prihravacmi je uz len do poctu. Trochu z nich vynikne uz len ustraseny Paul Giamatti. Skoda, ze aj dalsi z nich nemali moznost viac vyniknut. Cas na to vdaka bohatej stopazi bol, ale scenar im to nedovolil. Akcie tu je minimum. Co nevadi, len tych napinavych scen mohlo byt ovela viac a rozhodne by filmu neuskodilo vyraznejsie skratit stopaz. Hlavne ten uvod, aby sa ovela skôr na scene objavil Spacey. Takze film stale odporucam, ale uz to podla mna nie je taka pecka ako kedysi. 7/10. ()

• Pôvodný koniec zahŕňal mexickú patovú situáciu so stopäťdesiatimi policajtmi mieriacimi zbraňami na protagonistov na železničnej stanici. Kevin Spacey namietal proti tomuto koncu, pretože mal pocit, že také verzie boli sfilmované už mnohokrát predtým, a tak to prepísali. (Arsenal83)
  • V závere nakladajú zraneného Dannyho Romana (Samuel L. Jackson) do sanitky hlavou napred. V ďalšom zábere z vnútra sanitky má však hlavu pri dverách. (ti88na)