Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

MM_Ramone

Výborný sci-fi horror o vesmírnej lodi, ktorá sa vrátila z pekla. Vo filme síce nenájdeme žiadne monštrá typu Alien, ani neuvidíme nijakú divokú akciu s laserovými zbraňami... Sila "Horizontu Udalosti" je ukrytá v jeho tajomne a prostredí. Izolácia posádky v hlbokom vesmíre na "živej" lodi, ktorá usiluje nie len o ich životy. Celé je to profesionálne natočené a hereckým výkonom tiež ťažko niečo vyčítať. "Even Horizont" je jeden z najlepších sci-fi horrorov čo som videl. **** ()

Hellboy

Hlavně ze začátku pořádně temný film, ale předpokládám, že především vinou režie je tak nějak nedotažený. Ale je pravda, že slabší scénář ani sebelepší režie nevylepší no a to bude asi kámen úrazu. Protože to tak nějak celé nedává smysl. O motivaci postav se člověk nic nedozví, natožpak aby se s nimi nějak sžil. Postavy umíraly jak na běžícím pásu a mě to bylo v podstatě jedno. Navíc ačkoliv se to zpočátku tvářilo jako něco víc, tak to vlastně bylo úplně obyčejné béčko s děsně jednoduchym (nevysvětlenym) příběhem. Hlavně ke konci se ze sci-fi stane už jen horor a veškerá logika jde stranou. Přičemž horor jde narozdíl od sci-fi úplně mimo mě. A i ta výborná temná atmosféra po polovině zmizí..no to bych prostě asi chtěl moc. Je to škoda, z tohoto filmu se mohl stát ne přímo kult, no ale mohl dopadout lépe, potenciál byl obrovský. Hlavně když je vidět, že na výpravě se nešetřilo. Gotická vesmírná loď? To je prostě super:) Takle si dám příště radši Vetřelce... PS: Je zcela jasně vidět, jak tento film inspiroval o dva roky později Matrix. ()

Enšpígl

Myslel jsem si, že se budu dívat na film, který se v horizontu několika minut promění v událost. To se nestalo. Událost byla, když souložící pár ve druhém baráku při svém čísle tak řval, že na ně lidi zavolali policii. Policajti jim domluvili / škoda, že nevím co říkali:) / a já v klidu mohl dokoukat film, který měl atmosféru i napětí a zvukovými efekty by mohl konkurovat oněm zvukovým efektům od sousedů. Ovšem když ve filmu začali mluvit o druhé dimenzi, tak mě napadlo v jaké dimenzi teda asi byli ti hlasití sousedé ? Ve třetí ?? ()

Radek99

Opravdu velmi sugestivní sci-fi s tématikou vesmírných letů a střetu s neznámem... Film s mimořádnou atmosférou, temným podprahovým sdělením a zneklidňujícím poselstvím. Škoda toho podivného konce. Ovšem takhle nějak by skutečně mohlo vypadat inferno... Podobné filmy: Pandorum, Supernova ()

Divočák

Liberate tuternet ex infernis! Vůbece se nedivím, že po tomhle filmu svěřili Andersonovi režii Alien vs. Predátor (to, že to dopadlo tak jak to dopadlo, je věc jiná). Já bych to totiž udělal taky. Snad žádný film od Cameronových Vetřelců totiž neoplývá tak skvělou space hororovou atmosérou jako právě Event horizont. Béčkař Anderson se neuvěřitelně pochlapil a už od samého začátku drží diváky přikované hluboko do sedaček. Nápad s lodí, která cestuje skrz prostor a čas, ale proletí při tom samotným peklem, působí navíc dostatečně děsivě a pro neznalce sci-fi (jako třeba mě) taky hodně originálně. Škoda jen, že tomu ke konci trochu dochází tempo a jako vždy se zachrání "ti nejhezčí" a nejukecanější. ()

• Okrem viacerých známych filmov, v ktorých sa objavia rôzne odkazy na snímku, medzi nimi napr. Blade (1998), Solaris (2002), Sunshine (2007) či To bude boj! (2012), bola snímka inšpiráciou aj pre známe videohry "StarCraft" (1998) či sériu "F.E.A.R." (MikaelSVK)