Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

J.Lajner

Těžko říct zda-li by legendami opředený a nikdy nepoužitý filmový materiál, dokázal vylepšit pocit z druhé poloviny snímku, který se zvrhne ve futuristickou verzi „Pátku třináctého“, avšak režisér Paul W.S. Anderson dokázal svou jedinečnou vizí udržet mou pozornost až do krví a hnusem zalitého konce. Podobně jako ve snímku Solaris (1972) od Andreje Tarkovského, se i zde objevuje „něco“ co vyvolává halucinační vzpomínky na temnou minulost jednotlivých členů vesmírného korábu, ale zatímco zmiňovaná sci-fi klasika pracuje s filozofií a melancholií, Horizont události používá ozvěny minulosti k šokování publika. Anderson rafinovaným způsobem upozorňuje před nedozírnými následky naší touhy ohýbat fyziku a pouštět se do míst, kde nemáme co pohledávat. S pomocí mimořádně hutné atmosféry se mu této premisy daří dosáhnout především ve výborné první polovině snímku. Zbytek stopáže degraduje Horizont události poněkud neohrabaným způsobem do pozice řadového slasheru, který sice ničím nepřekvapí, ale zároveň od něj nemůžete odlepit oči. I z dnešního pohledu jde o neotřelý, byť nevyvážený mix sci-fi a hororu. Mrazivý zážitek. ()

cross

V podstatě klasický sci-fi horror okořeněný notnou dávkou brutality a slušným zpracováním. Některé pasáže jsou až nadprůměrné, ale většinou se jedná o čistý střed tohoto žánru. ()

Pupidyk

Tak tohle je Sci-fi ( čti skifi - ne scifi jak s někteří mí přátelé domnívají )! Atmosféra filmu Vás zatlačí pořádně do podlahy a násilí které by se zdálo zbytečné Vás nenechá odběhnout ani na záchod!!! ()

zigíš

bonusy v rámci 2DVDéčka dokladajú kam ešte mohol anderson zájsť ak by mu to dovolili: t.j. mocnejší gorefest a viac záberov z inej dimenzie/pekla ...škoda, ale i tak v rámci subžánru space-sci fi za 4 ()

ghatos

Dokonalá béčková záležitost. Já jsem se u toho i zasmál. Těch nesmyslů tam...já chápu u takového filmu určité procento kravin, které musíte akceptovat, ale tam toho už bylo vážně moc. Třeba jeden člen posádky je ve volném vesmíru a vrátí se zpět na loď. To bylo hodně dobré :) Za celých 92 minut jsem viděl dvě hezké hororové scény. Pak už to byla slabota. Jediný Laurance Fishburne zaslouží pochvalu za herecký výkon. ()

Ravi

Perfektní hororová atmosféra a záporák zaručí tři čtvrtě filmu. Ten zbytek je něco ve stylu "Mise na Mars", ale jako celek je to bezvadná hororová Sci-Fi s dobře budovaným dějem, prostoupeným gradujícím napětím. K tomu vynikající hudba a neotřelý námět. 80% = 4/5 ()

Vironey

Odporná hnusárna s dementním scénářem, která útočí jen na primitivní lidský pudy. Trapný lekačky, sestřihy nechutnejch záběrů na znetvořený lidský mrtvoly, všude krev a vnitřnosti. Snad jedinej film, ze kterýho se mi dělalo fyzicky špatně - nevidím důvod, proč s takovým hnusem ztrácet čas, natož jemu podobný vyhledávat. Jedna satanská za depresivní atmosféru, toť vše. I tak jsem dost štědrá. Zlatej Vetřelec! ()

Hugo01

Tolik mně známých tváří ve sci-fi thrilleru z vesmíru v režii Paula Andersona? Tak to si dám líbit. Event horizon si mě získal(a) už jen tím, že se na začátku nepárá s nějakou sáhodlouhou expozicí a vlastně se jde rovnou na věc. To je s 96ti minutovou stopáží vlastně asi nezbytné no a já vážně nemám, co bych vytknul. ()

Autogram

Staré dobré vesmírne scifíčko, aké sa točili v deväťdesiatkach. Ktovie, koľko takto kvalitných ešte objavím. Zaujímavý komorný príbeh je dobre skombinovaný s pôsobivým prostredím a zaver je za sto bodov. –––– Viděl jsi požár v beztížném stavu? Je to nádhera! ()

Death

Hutnej sci-fi horor. Atmosfera strachu a napeti husta, ze by se dala krajet. Docela mile prekvapeni, jako blesk z cisteho nebe (kez by bylo vice podobnych pripadu). ()

Narcis

Tak tohle je opravdu solidní film Paula Andersona a ať nikdo neříká, že neumí točit filmy a že nemá fantasii. Film si může směle podat ruku s Vetřelcem I - stísněná atmosféra vesmírné lodi, skutečné odkrytí charakterů jednotlivých postav při řešení situace. Velký klad filmu je obsazení : L.Fishburne, Sam Neill a Jason Isaacs. Opravdu stojí za vidění už kvůli Jasonovi a Laurencovi. ()

Madlene

Nevim, jakou verzi jsem tehdy prvne videla...Vim, ze to bylo dlouhe a jeste tyden jsem se bala jit do metra - mela jsem, rekneme stisnene pocity... Skvely namet a predevsim ocenuji zvladnute fyzikalni zakony... A propos, ve vzduchoprazdnu se nekrici a nici to plice. ()

pfa

Přímo nádherná tísnivá a hustá atmosféra na palubě lodi, která patrně byla dále, než si umíme vůbec představit. A přivezla si chaos, strach, horor... [9/1O] (Event Horizon, GBR+USA, scifi horror) Event Horizon:trailer ()

jatamansi

Design vesmírných lodí a stanic mne vždycky fascinoval. Ovšem že by se v roce 2047 někdo holil břitvou? Motivy jsem tam viděla z Kontaktu i Hvězdné brány. Co je v tom jádru? Černá díra. „Můžeme tvarovat časoprostor.“ Halucinace. Loď žije? Zvuků víc než hudby, ale zvuky znepokojivé, dráždivé, děsící. Přidají se k nim i světla, rány, vše se deformuje. Nepřirozené se mi zdálo oslovování příjmením, ale budiž. Loď sdílí tajemství, strachy a fobie obyvatel. Mezi „spaste mne“ a „spaste se“ je podstatný rozdíl. Co je to za loď? Kde vlastně byla? Některé záběry spíš jen hrozné než cokoli jiného. Jako by Neil ovládal loď duchem. Čistý chaos, čisté zlo. Chaos je to ovšem i režisérsky. Skvělý a slibný začátek se zvrhne do takového blábolu, že bylo fakt škoda filmového materiálu i výkonu Laurence Fishburna. ()

zolo23

Ono veľa dobrých sci-fi filmov odohrávajúcich sa na vesmírnych lodiach nie je. Tento film je však výnimka. Neskutočne dobrý scenár s vynikajúcim Samom Neillom a hustou atmosférou mi nedá inak ako ohodnotiť tento film známkou 8/10. ()