Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

RonnieR

Slušný psychohoror z Andersonovej dielne o ktorom som veľa počul, ale mal možnosť vidieť až teraz. Kvalitne zahrané (hlavne Neill, Morpheus-Fishburne, škoda že viacej priestoru nedostal môj obľúbený "ksichťák" Jason Isaacs), na tú dobu dobré efekty. Najsilnejšia scéna - asi prehrávanie posledných udalostí na EVENT HORIZONE. ()

babuca

2/3 filmu dobré, napínavé a potom ten hlúpy záver s peklom ???!!! Ale to je choroba väčšina scifi, zaujmú, šokujú, pripravia na šokujúce očakávanie a potom to zaklincujú často podpriemerným až stupídnym finále :o( ()

SidEfect

Dle mwho nazoru, jeden z nejlepsich hororu devadesatych let a rozhodne nejlepsi Andersonuv film. Aby se chvilemi bal i takovy cynik jako ja, se nestava casto. Film meho gusta. ()

Nickkk

V tomto žánru je to průměr, ale na druhou stranu něčím trochu vyčnívá a to dobře zahranými výkony všech herců a zajímavé otázce kde to asi ta zatracená loď vlastně těch sedm let byla?! Je pravda, že druhá polovina filmu už je klasická "vyvražďovačka" a první půli se nevyrovná proto tři hvězdy....Nejlepší postava: Kapitán Miller ()

bernau84

výborný film! Když jsem ho viděl poprvé tak jsem nejvíce registroval prostřihy do "pekla" - navinuté jazyky, nabodnutá těla na kůly, všude červi... dobrý je si to pauznout a přehrávat po okénku... lórenc fišbérn tady "hraje" možná ještě hůře než v matrixu ale což na něm to nestojí... zaráží mě ale pár blbostí jako třeba když doktor Weir tvrdí že se prstence na tý kouli nesrovnají do jedné roviny nebo že je to velmi nepravděpodobné - skoro na každém záběru se však na pár setin sekundy srovnají takže jak to je? dále pak výlet toho mlíčňáka do vesmíru - nehledě k tomu že by komora pro vstup do vesmíru měla asi nějaké manuální ovládání zevnitř a tak by ho mohli vytáhnout předtím než se otevřou vrata, ale hlavně by si tak vesele nepoletoval a nepřežil , dyť ve vesmíru je hrozná zima zmrzl by na kost než bys řekl "nekonečný chaos". Dále pak nepochopitelná smrt tý ženský - honí svýho syna i když jí musí bejt jasný že to asi on nebude a pak spadne do díry a umře , líp bych to vymyslel i já. Další věc je to jak ten černoch odlétne s kusem železa kamsi aby se pak vrátil za pomoci svého kyslíku na dýchání... navigace zpět na loď musí bejt hračka s pohonem sestávajícím se z dvou hadiček.... jinak je to ale pro tu atmosféru a efekty (včetně mrtvoly se střevy venku) super ... mohlo to ale být na pět hvězdiček kdyby se to nerozplizávalo a bylo tam více akce - smrti - hudby -temna (třeba delší prostřihy zmíněného pekla , nebo více záběrů s bývalou posádkou) PS: kdyby někdo viděl nesestříhanou verzi ať písne! fakt bych jí ocenil ,bude to o dvacet procent větší masíčko..... ()

Eckhart

Poměrně sugestivní a drsný sci-fi horor s několika originálně brutálními scénami. Na špičky žánru jako "Věc" nebo "Vetřelec" to pochopitelně nemá, ale i díky kvalitnímu hereckému obsazení se jedná o lehce nadprůměrnou záležitost, která vám určitě příjemně pocuchá nervy. ()

LOVIT

zezačátku zajímavy, v půlce nudný, za půlkou střída nudu pár dobrých scének na 2* to není na čisté 3 taky ne ()

Kundivous

Povedené dílko, jen je škoda, že konec filmu je takový uspěchaný. Výlet za hranice galaxie do pekla by tomu slušel více:-) ()

creTin

Občas trochu směšné, ale to je prostě Anderson. Banální, ale zábavné. Navíc i atmosféra. A jako malej jsem se u toho strašně bál, možná si to i trochu zidealizoval, takže to na mě i teď dýchlo a já s v tom smradu ztratil. ()

Muad

Sci-fi horor je můj oblíbený žánr a proto se dívám na každý film spadající do této škatulky poněkud kritičtějším zrakem. Horizont události obsahuje dobrý nápad, nadprůměrné herce, nadprůměrný rozpočet. Bohužel též težce podprůměrný scénář a režiséra, který nedokáže natočit nic jihého než trapná béčka. Výsledek pro mě nebyl překvapením. Na film se dalo koukat, ale atmosféra o které se tu hodně píše na mě tedy nedolehla. Film mi přišel sterilní, jednoduchý, předvýdatelný. Klasická popcornová zábava. Na tom by nemuselo být ani nic špatného, kdyby se to tak od začátku tvářilo a dokázalo si to občas ze sebe udělat legraci. Na závěr už jen jedno moje velké přání. Paule W.S. Andersone už další sci-fi prosím netoč. ()

Astu.

Temný sci-fi horor s atmosférou na druhou. Industriální vnitřek lodi je možná ještě působivější než v Alienovi. Tři čtvrtiny filmu je to super, ale konec zabíjí v podstatě celej film. Takovejch logickejch lapsů a béčkovejch twistů se jen tak nevidí. A ten nigga ve vesmíru mě fakt rozesmál, kór s cz dabingem ta scéna vyznívá neskutečně komicky. ()

1990Jirik

První polovina filmu se dá charakterizovat snad jen hustou atmosférou kdy nevíte co se komu stane jejich vidiny představy doslova mi lezl mráz po zádech už jen ten námět rok 2040 ztracená loď divné volání o pomoc předchozí posádky no fuj... Opravdu sem se bál.. Ale co ta druhá část? to bylo víc než vtipné kdy se z toho stalo přesně jak zde píšu nejen já ale i ostatní bezduché vyvražďování a rádoby strašidelný převlek šíleného doktora... To jediné mi zkazilo názor na film a proto za Tři.. téměř mi přišlo jakoby jednu půlku režíroval někdo uplně jiný než tu druhou. ()

onevoice

Uf tak to je temnota. Ponurá atmosféra vybičovaná na maximum. Škoda záverečnej tretiny filmu inač by to bolo za plný počet. ()

Fixa

Zpočátku opravdu skvělá atmosféra, jenomže postupně upadá a přeměňuje se v tuctovou záležitost. A kdyby to bylo pouze béčko v podobném stylu, ale ono se to tak nějak smíchá s okultismem a mně už prostě sere dál se na to dívat. Nicméně vydržím a pak si řeknu: ,,hm" ... Při srovnávání, ale s jinými filmy nemůžu hodnotit podprůměrně ()

Patriarch

Od pana Andersona, o kterém tu pár lidí píše, že je to dětinský režisér, jsem dostal pořádnou dávku sci-fi injekce přímo do zadku. Film byl velice pěkný, atmosférou i herci patří k nadprůměrnému filmu v tomto žánru. ()