Policista Scott Roper miluje rychlá auta, sázky na dostizích a fotografku Ronnie Tate, se kterou se však před časem rozešel. Kromě toho patří díky své výmluvnosti k nejlepším vyjednávačům sanfranciské policie. Když je zdánlivě zcela bezdůvodně zavražděn jeho přítel a kolega Sam, rozhodne se vypátrat vraha navzdory všem potížím i rozkazům svého šéfa. Dostane se na stopu cynického Michaela Kordy, který chystá velkou loupež v klenotnictví a nelítostně likviduje každého, kdo by mohl jeho plán překazit. Přes nařízení svého šéfa Scott nejen pokračuje v pátrání, ale zapojí do něj i svého nového parťáka, mladého ostřelovače Kevina, který se chce také stát vyjednávačem. Po brutálním přepadení se Kordovi podaří uprchnout i s lupem a jedním rukojmím. Scott s Kevinem ho ale dopadnou. Jejich radost netrvá dlouho. Zatímco se Scott marně pokouší přesvědčit Ronnie, že se polepší, Korda uprchne z vězení a unese ji. Hodlá dívku vyměnit za uloupené diamanty, uložené nyní na policejní stanici. (TV Nova)

Cortesz

Filmu hodně uškodil i ten český překlad amerického filmu Metro na Policajt ze San Franciska, ale i kdyby se jmenoval Metro tak by dopadl tak jak dopadl. Eddie Murphy je už dávno za zenitem a teď ještě více a tohle už je marná snaha na navázaní jeho tehdejší kariéry. Jako komedie nic moc, jako akčňák hodně slabý. Jediné co se mi zde líbilo byl ten chladnokrevný záporák v podání Wincotta a dabing Kaisera. ()

Pohrobek

Být vystresovaným zločincem, držícím pod krkem rukojmí a muset při tom vyjednávat s takovým trapným ztřeštěncem, jakým zejména v posledních deseti letech je Eddie Murphy, asi bych se co nejrychleji sám odprásknul, už jen kvůli záplavě pitomostí, trapných fórků a neumlčitelné kaskády žvatlání, kterým tenhle odporník na krizové situace zásobuje své okolí. Což o to, tehdy by to snad bylo i účelné. Ale, co mají dělat obyčejní diváci. Neříkejte, že je Murphy chce takhle okatě zlikvidovat. ()

Oxytocin

Pusťte si raději něco jiného... Film vůbec nemá šťávu a akční scény vypadají jako z trapného béčka. Mohu jmenovat např. brzdění tramvaje tím, že auto nastavené bokem zpomaluje tramvaj, aby nevlítlo do lidí na konci kolejí, parťák je schopný odezírat ze rtů a ze své sniperovky na dálku bude střílet na nepřátelského řidiče, pokus o vraždu přítelkyně E.M., kdy zabiják naprázdno několikrát bodne nožem do místa, kde před chvilkou stála, úžasný skok na rozjeté auto, ... atd... Když se E.M. v jedné ze scén přetahoval o nůž, tak jsem si přál, aby byl proboden a film konečně skončil... kurňa... nestalo se a já musel strávit další hodinu dokoukáním... Vy tu chybu dělat nemusíte. ()

rublik05

Eddie Murphy si opět zopakoval svou stěžejní roli Axela Foleyho, který tentokrát nehýří vtipem a otravnými poznámkami, ale hraje spíše na vážnější notu, sází více na drsnější atmosféru, místy i na komediálnější stránku, která však tvůrcům bohužel moc nevyšla. Zklamal mě hlavní záporák, který zpočátku působil řádně slizce a šíleně, nicméně nepředvedl téměř nic výjimečného nebo zajímavého. A tak je to vlastně s celým filmem, užvaněný Murphy nepředvádí nic zvláštního, příběh je víceméně rutinní. Policajt ze San Francisca ze sice dá přežít, ale že by se mělo jednat o nějaký velký zážitek, to se také nedá říct. 4/10. ()

tron

Treba sa zastať Thomasa Cartera a spol., pretože názov je distribučný, v origináli sa jedná o METRO, takže tvorcovia lacno neznásilňujú Eddieho Murphyho, to robia až slovenský a český distribútor. Toľko k názvu. A film? Fádne, nudné a rutinné. Rozhodne snímke prospeje, že Eddie nehrá one man show (prekvapivo si dobre padol do noty s mladučkým snajperom Michaelom Rapaportom) a že snímka má pomerne vážnu atmosféru, takže to nie je klasické Eddieho blbnutie. Ale inak je scenár zosobnením stereotypného a predvídateľného klišé, akčných scén je málo, verbálny humor nestojí za veľa a dokonca ani inokedy démonický Michael Wincott nedokázal kvalitne uhrať titulného psychopata. Pár bodov k dobru určite za výpravu; zbožňujem San Francisco. Podobne "nijaký" dojem z tohto filmu mali i diváci, takže to bola slušná trhlina na dovtedy pomerne bezchybnej Murphyho kariére (pri rozpočte 55 miliónov ich snímka na celom svete zarobila ledva 74). ()

• Závěrečná scéna se natáčela na námořní základně Mare Island ve Vallejo v Kalifornii, rok poté, co byla základna uzavřena. (HappySmile)
  • V závěrečných titulcích hraje „Oh, Yeah, It Feels So Good“ od New Edition. (SONY_)