Policista Scott Roper miluje rychlá auta, sázky na dostizích a fotografku Ronnie Tate, se kterou se však před časem rozešel. Kromě toho patří díky své výmluvnosti k nejlepším vyjednávačům sanfranciské policie. Když je zdánlivě zcela bezdůvodně zavražděn jeho přítel a kolega Sam, rozhodne se vypátrat vraha navzdory všem potížím i rozkazům svého šéfa. Dostane se na stopu cynického Michaela Kordy, který chystá velkou loupež v klenotnictví a nelítostně likviduje každého, kdo by mohl jeho plán překazit. Přes nařízení svého šéfa Scott nejen pokračuje v pátrání, ale zapojí do něj i svého nového parťáka, mladého ostřelovače Kevina, který se chce také stát vyjednávačem. Po brutálním přepadení se Kordovi podaří uprchnout i s lupem a jedním rukojmím. Scott s Kevinem ho ale dopadnou. Jejich radost netrvá dlouho. Zatímco se Scott marně pokouší přesvědčit Ronnie, že se polepší, Korda uprchne z vězení a unese ji. Hodlá dívku vyměnit za uloupené diamanty, uložené nyní na policejní stanici. (TV Nova)

Kingjiri

S Policajtem z Beverly Hills má biják společnej jenom českej název a hlavní hereckou hvězdu. Žádná komedie se nekoná, maximálně se občas Eddie Murphy uculí nebo hodí vtípek při konverzaci se svojí milenkou. Ale bylo docela zajímavý vidět ho ve vážnější roli. Potěšil i záporák Michaela Wincotta nebo poctivá akce z doby, kdy se ještě nepoužívaly přehnaně digitální triky. Příběh ničim nepřekvapil, ale ani neurazil. Prostě takovej ten standardní devadesátkovej thriller a sympatická žánrová jednohubka, tři jistý hvězdy. ()

Clark_Kent

Klasickej a nahláškovanej Murphy, kterej umí kormidlovat víc než dobře. Solidní vypalovačka k pozitivnímu rozpoložení. ()

TaNya_

Upřímně i přes přestřelky hlášek a jednoho psychopata to byla celkem nuda. Asi dvakrát jsem měla pocit, že už film končí a ono pořád nic. Myslela jsem, že Murphy bude mít na víc. ()

Cortesz

Filmu hodně uškodil i ten český překlad amerického filmu Metro na Policajt ze San Franciska, ale i kdyby se jmenoval Metro tak by dopadl tak jak dopadl. Eddie Murphy je už dávno za zenitem a teď ještě více a tohle už je marná snaha na navázaní jeho tehdejší kariéry. Jako komedie nic moc, jako akčňák hodně slabý. Jediné co se mi zde líbilo byl ten chladnokrevný záporák v podání Wincotta a dabing Kaisera. ()

subic

Škoda, že už to není tak úspěšné a populární jako Policajt v Beverly Hills, kde i III, která má dost laciné triky a je víc komedií z Disneylandu, jsem dal 3 hvězdy, tady proto musím přitlačit. Ale i přesto je to jen takový polotovar slušné akčňárny. Ta honička po San Franciscu je docela povedená. Obsazení je v pohodě, příběh taky, ale je to takové nedotažené. To, co je místy až béčkově laciné, je kamera a taky hudba. 70% ()

Mephisto

Znovu to ještě dlouho vidět nemusím, přesto to není špatný film na jeden večer. Akční scény (zejména honička s tramvají) patří k nadprůměru. Kdyby se Eddie Murphy při několika scénách zbytečně nepitvořil, mohlo být hodnocení o půl hvězdičky vyšší. ()

PatrikP4

Slušná akční komedie... Eddie to zvládl dobře... Možná jen na můj vkus moc dlouhá scéna s tram, ale jinak v pohodě... ()