Poslední eskorta

TV spot

Dvojice cynických poddůstojníků amerického námořnictva Buddusky (Jack Nicholson) a Mulhall (Otis Young) dostane za úkol eskortovat řadového mariňáka Larryho Meadowse (Randy Quaid), odsouzeného k osmi letům za mřížemi, z norfolkské námořní základny do námořního vězení v Portsmouthu. Mladý rebel ale vzbudí u svých starších kolegů sympatie a Buddusky se rozhodne udělat z cesty na sever jeden velký mejdan. Ve Washingtonu trojice jen o vlásek unikne rvačce v baru, pokochá se památkami hlavního města a pak se opije v hotelovém pokoji. V New Yorku se střetnou s mariňáky ve veřejné umývárně a zúčastní se setkání náboženského kultu, po kterém je v Greenwich Village vyzvedne dívka, s níž si zabruslí v Radio City. A v bordelu v Bostonu seznámí Buddusky s Mulhallem svého zajatce se sexuální přívětivostí prostitutky... (Cinemax)

TV spot

Vančura

Civilní podívaná postavená na silných hereckých výkonech. V jistém smyslu je to psychologická road movie, fungující mimo jiné i jako zajímavá zpráva o podobě Ameriky v 70. letech. Tohle komediální drama obsahuje řadu působivých scén a celkově soudím, že je to velmi dobrý film. Snad jen bych si neodpustil svůj typický stesk nad tím, že jsem to viděl na ČT2 v dabingu - hlas Borise Rösnera mi k Jacku Nicholsonovi opravdu nesedl. Bože, jak já nesnáším dabing. ()

Han22

Kurvadoprdele to byl sprostej film :) Dabéři z ČT si v roce 2000 dali opravdu záležet a všechna čest :) Jinak Poslední eskorta je jeden z těch slavných filmů, na které jsem se moc těšil. Je to o dvou zkušených námořnících, kteří eskortují mladého námořníka do vězení. Ten je kleptoman a životem nepolíbený mladík, který má tu smůlu, že zkusil ukrást peníze manželce velitele a vyfásl 8 let. Plán rychle ho odvézt a užít si volna se tak mění na to, že mu ukazují o čem je život. Pivko, dobrý jídlo, hipís, tráva, balení holek, rvačka či bordel. Nicholson si to dává opět na 200% a řádí jako frajer, drsňák, hláškař a učitel, ovšem začínající Randy Quaid jako chlap jak hora a přitom naprosto naivní neviňátko je taky skvělý. Otis Young je tam spíše do počtu. Je to takový ten žánr, o který se marně snažíme my - celou dobu se člověk výborně baví a přitom pod tím se odehrává solidní drama o kterém víte, že nedopadne dobře. Vyústění v tom jak se zachová jedna z postav mě to dost zkazilo, proto jen 4*, ale hodně silné. ()

kobejn

Neznám Darryla Poniscana. Nečet sem knihu. Ani nevim, jesli ta kniha existuje. Ale i kdyby ne, stačí jméno Ashby. Poslední eskorta je nejlepší a nejpohodovější film co sem kdy viděl. Nic lepšího na téma chlapi jedou na vejlet neznám a pochybuju že to někdo někdy něčim trumfnul nebo trumfne. Poslední eskorta to je ultimate champion of all buddy movies. A kdo to nepozná, tak to holt nepozná. ()

Slartibarkfast

Celý ten příběh se mi zdál takový mdlý a strohý. Synek se tu za svou blbost dostal do situace, ze které nebylo východisko a dva kmeti, kteří ho eskortují do vězení, mu alespoň připomínají, co že je to ta skutečná svoboda, kterou v armádě neměl ani příležitost okusit a už o ni přichází. Nic složitého, nic extra záživného. Jediným plusem jsou košaté a barvitě vymazlené dialogy. 60% ()

lamps

Skvělá satira americké společnosti v 70. letech. Jack Nicholson byl už tehdy pan herec, který může vyslovit a provést klidně všechny hříchy světa, zatímco mi ho budeme jen uchváceně pozorovat. Randy Quaid ve své roli mladíka dávajícího vale svobodnému životu taktéž vynikající a celkově se jedná o přímočarou, scénáristicky výborně zvládnutou komedii, která se opravdu ničeho nezalekne. ()

• Jack Nicholson odmítl pro tento snímek roli Johnna Hookera ve filmu Podraz (1973). (Terva)
  • Hal Ashby byl v Kanadě zatčen za držení marihuany. Studio Columbia Pictures chtěla režiséra vyměnit a až teprve záruka ze strany Jacka Nicholsona je přiměla od tohoto úmyslu odstoupit. (Terva)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman