Stará známá dvojka z filmu Můj kámoš špión, veterán CIA JJ (Dave Bautista) a jeho čtrnáctiletá nevlastní dcera a chráněnka Sophie (Chloe Colemanová), jde znovu do akce, aby zachránili svět, když zájezd Sophiina středoškolského sboru do Itálie naruší jaderná hrozba namířená proti Vatikánu. (Prime Video)

BMW12

První díl byl naprosto fantastický, bohužel pokračování se tolik nepovedlo. První půl hodinu to byl takový dětský film, kdy škola jede na výlet do Itálie a JJ tam jede jako dozor. Pak začala trochu nějaká akce a začalo to být mírně zajímavé. Ale kazily to příběhové nelogičnosti, např. když vždycky v poslední vteřině před smrtí se objeví zachránce, nebo že jsou vždy u zaparkovaných aut či motorek klíčky v zapalování. Celkově tedy neurazí ani nenadchne. ()

tron

Legenda hovorí, že každý akčný borec musí hrať v komédii s deťmi. Urobil to Arnold, spáchal to Dolph Lundgren (v Policajtovi zo škôlky 2, wtf), urobil to dofrasa aj Vin Diesel. Sly Stallone tomuto tlaku odolal, ale vybralo si to na ňom vybralo krutú daň v podobe Stoj, lebo mamička vystrelí! Keď sa do toho obul v r. 2O2O sympaťák Bautista, bol som spokojný. Jasné, pri filmoch ako Môj kamoš špión musíte vypnúť niektoré časti mozgu. Ale tak zas nie každý film musí byť Siedma pečať, že? Dvojka patrí k filmom, ktoré nikto nečakal a nikto nechcel a napriek tomu vznikli. Keď už sa to stalo, postavil som sa k tomu ako chlap. Čelom. A... bolo to fajn. Toto skrátka nie je typ filmov á la európska nezávislá filmová škola. Bautista asi bol po operácii, takže tvorcovia neustále vymýšľajú dôvody, prečo sa nezúčastňuje bitiek, alebo ich veľmi rýchlo prehrá a iba sa váľa po zemi. Ale jednak sa to ku koncu predsa len rozbehne (áno, výsledkom je veľmi priemerná akcia, ale priemerná akcia je lepšia ako podpriemerná, túto hlbokú životnú múdrosť si vytesajte prosím do kameňa) a jednak by to Bautista v pohode zvládol aj bez akcie. Pristihol som sa totiž pri tom, že si želám, aby nešlo o trápne zastaranú a enormne predvídateľnú špionážnu zápletku s bombou, lež o to, ako Bautista musí na ceste po Európe strážiť bandu puberťákov, ktorí predstavujú stokrát väčší horor, než aký zažil kedykoľvek v akejkoľvek vojne v minulosti + do toho banda dospelákov, ktorí sú pravdupovediac ešte viac creepy, než študenti. Ak by na tomto bol postavený scenár, možno by som zvolil 4*, lebo viem, že Bautista má rád WTF humor tak ako ja. Žiaľ, študenti majú len cameo, rodičia detto. Občas sa spod hladiny vynorí mierne zvrátený fór, počas ktorého som sa chcel baviť (kamenný penis, pozri trailer), ale hneď som si spomenul, že je to rodinná komédia a pri predstave, že niektoré scény a dialógy („Mám to v očiach!“ – „Nepríjemné, čo?“) vidia a počujú dospelí v spoločnosti svojich 14-ročných detí na gauči v sobotu večer, mi tuhla krv v žilách. Fyzické gagy fungujú, ale nie sú žiadny zázrak (nechcené rozkopávanie sošiek na ulici, šoférovanie, vtáky). Toskánskom nikdy nič nepokazíte, Kel Jeong a Kristen Schaal sú správni čudáci a Chloe Coleman to dáva na sesternicu Zendaye, za čo má u mňa body hore. Film žiaľ potvrdzuje, že akváriové rybičky sú najtýranejšie zvieratá na planéte. ()

Hollohlaway

První díl byl celkem neškodně zábavná jednohubka, těžící z kontrastního vzhledu a chování Davea Bautisty, ovšem tady je to o dost méně zábavné a o dost více idiotské. Agent CIA rozdávající sušenky a chovající se jako imbecil, navíc zápletka je hloupoučká, připomína to včetně akce Spykids nebo něco od Disneyho. Zasmál jsem se asi dvakrát, nemá to ani na hravou uvolněnou parodii. ()

EvilPhoEniX

První díl mám hodně rád a viděl jsem jej 3x. Je to taková velmi vtipná špionská rodinná akční komedie s perfektním Bautistou a dobře hrající Chloe Coleman, ale kouzlo jedničky je pryč a dvojka je vlastně úplně zbytečná, kde humor šel hodně do ústraní, akce je velmi průměrná a je jí málo a zápletka je ta nejobyčenější, co snad může být. Potěší jen hezké prostředí Itálie a Chloe Coleman, která roste ve skvělou herečku ( tady dokonce zvládá i akci sama, takže jsem zvědav, jestli z ní v budoucnu bude akční hrdinka). Škoda, těšil jsem se. 5/10. ()

Arsenal83

Od jednotky nedošlo k žiadnym prudkým zmenám, ten istý formát, ten istý strnulý Bautista, ktorého by kľudne mohol nahradiť aj Attila Végh. Jediné, čo sa zmenilo, je Chloe Coleman, ktorá sa z oblasti pod zákon dostáva do oblasti mimo zákon a tak už rieši hormonálno-mokválne stavy. ()