Americká vražda: Laci Petersonová

• USA American Murder: Laci Peterson
USA, 2024, 2 h 40 min (Minutáž: 51–55 min)

Režie:

Skye Borgman

Dokumentární seriál o případu těhotné Laci Petersonové, po které se v roce 2002 zničehonic slehla zem. Pátrání pak bohužel jenom potvrdilo ta nejhorší očekávání. (Netflix)

Arsenal83

Pre mňa jasný prípad, ktorý filmovo bol zobrazený TV záležitosťou Dokonalý manžel, lenže natočené ešte v roku 2004 pred procesom, takže je tam prd vyriešené, hoci Petersona hrá Clark Kent, ale ani ten svojím laserovým zrakom nič neodhalil. Po 20 rokoch dokument neprináša už nič, čo by sa nedalo skĺbiť do jednej časti, možno dlhšej, ale tri diely a opakovačka jasných záležitostí, to je priveľa. SPOILER: Škoda, že sa hajzel nepriznal, pretože sa ani nedozvieme, ako to celé prebehlo, prečo to prebehlo, akým spôsobom vražda bola uskutočnená. Pochybnosti v prospech manželíčka sú naozaj smiešne. Ak sám potvrdil, že šiel 120 km na nejaké jazero a manželku nechal doma, lenže manželka sa potom vynorí v tom jazere, tak kto asi stojí za jej smrťou? ()

Psycho.R

Vzdy, když vidím tak vážný zločin zpracovaný do dokumentu takhle špatně, je mi smutno. Předchozí Americká vražda, Rodina od vedle byla zpracována do jednoho filmu a stopáž nebyla moc zbytečně natahovaná, to se neda říct o případu, který zpracovává tato minisérie. Spousty zbytečné a rozvleklé vaty odvádí pozornost. Misto toho, abych sledoval upřeně na monitor, musel jsem cca. 40 minut dělat neco jineho a pouze poslouchat, protože zhruba taková doba ve filmu nepřinese žádné nove dukazy, ci posuny. ()

Ahsoka

Menšie sklamanie z tejto mini-doku-série, nakoľko vďaka obrovskej medializácii je k dispozícii mnoho v seriáli nevypovedaných faktov, ktoré by vystačili aj na zvolenú takmer 3 hodinovú dĺžku. Tvorcovia sa rozhodli vsadiť na vyslanie správy, resp. ponaučenia, čo je v poriadku, ale na úkor práve faktickosti. A tiež, v seriáli sa vyskytuje záplava zdvojených, či pocitovo zdvojených informácií, najmä čo sa týka výnimočnej osobnosti obete. Plusom sú výpovede svedkov a príbuzných z OBOCH strán. Záver: okresané, ale za pozretie to stojí. ()

Warhorr

Nevadí mi, když se jde někdy více do hloubky, ale tady je to natahované až extrémně moc. Případ jasný jak facka, stačila by hodina. Chápu, že to má sloužit i jako připomínka a oslava života Laci, ale už v prvním díle to začalo být úmorné. Chtělo to aspoň více záběrů z pátrání nebo výslechu manžela. Ani ten soud na konci není příliš zajímavý, je toho holt málo. Laci byla určitě skvělý a hodný člověk, potencionálně perfektní máma, ale poslouchat to pořád dokola, všechna ta superlativa, s nezaujatým divákem to nepohne. ()

Djoker

Série American Murder vypustila další zajímavý případ. Vraždící Američané zkrátka jedou bomby. Bohužel Netlifx tentokrát chtěl více dílů a na množství vaty je to samozřejmě znát. Polehčující okolností pro tvůrce je fakt, že hned na začátku odhalí viníka a o to zábavnější je pak sledovat jeho počínání. Pro ženy to jistě není příjemná zpráva, ale vždycky to je manžel. ()