Tři dospělí sourozenci se scházejí na akci věnované oslavě umělecké práce jejich otce. Řeší zde své problematické vztahy s ním i mezi sebou navzájem. (Netflix)

Malarkey

Vždycky jsem si říkal, jaké by to bylo, kdyby se Adam Sandler a Ben Stiller (dva odvěcí komediální rivalové Hollywoodu) sešli v hlavních rolích v jednom filmu. Tak se mi ta představa splnila…no a nic moc. Jedná se spíš o drama, než o komedii, což by nutně nemuselo být na škodu. Ben i Adam tu hrají to nejlepší, co ze sebe v rámci dramatična svedou. Ben tu svojí postavu, kde jasně dává najevo, že všechno ho tak nějak bez povšimnutí obchází a on ani nehne brvou a Adam totálního excentrika. Oba mají v jistých momentech nabíhačky na ten jejich humor, ale vždycky se to v určitém momentu utípne a převládne spíš rodinné drama. Filmařsky je to určitě zajímavé, minimálně dialogy Adama vs. Bena jsem si vysloveně užíval, ale u nich bych si přál asi lepší a zábavnější námět. ()

DaViD´82

Kdyby se to ve druhé polovině nepřeklopilo v otravné schéma "skrze brekot, řvaní a konfrontace si k sobě po dekádách hledáme cestu", kdy přes ohlušující šustot papíru není slyšet nic jiného, tak to mohlo být novodobá "allenovsky neallenovská" klasika. Ostatně to na ní úvodní dvě kapitoly i vypadá, protože dialogy jsou břitké, zahrané je to perfektně (speciálně Hoffman, který léta letoucí neměl tak vděčnou roli, do které by se s takovým gustem zakousl a že Sandler se Stillerem umějí hrát, když mají co, už dnes snad také nikoho nepřekvapí) a daří se načrtnout vztahy v jedné dysfunkční rozvětvené rodině tak, že v nich ty ze svého okolí bezpečně poznáte; a to vtipně, trefně a kousavě. Jenže pak Baumbach vezme veškerý prostor pro Hoffmana, vedlejší postavy přestávají být živoucí a hraničí až s karikaturou sebe sama a tahákem má být zmíněná honba po rodinných katarzích, kterou nikdo nechce (nejméně pak divák) a to skrze více závěrů do prázdna než jich bylo v Návratu krále. Čili nejdříve nehorázně dobré a následně otřesně tuctové. ()

Aljak

Nemôžem si pomôcť, ale tvorba Noaha Baumbacha ma akosi nikdy neoslovila. A žiaľ, nemení sa to ani po tomto filme, kde sa predstavilo množstvo dobrých hercov, ktorých mám rád - avšak nie v takomto mdlom prevedení. Postavy boli zaujímavé, aj celé tie vzťahy rodiny a nevlastných súrodencov, ale príbeh bol hrozne nevýrazný a nezáživný. Keby to tak bola aspoň poriadna konverzačná dráma, ale ani týmto smerom sa to nijako nepohlo. Jediné, čo sa dá pochváliť sú napokon výborné herecké výkony, ale inak bieda... ()

silentname

"The Meyerowitz Stories" som tohto roku vynechať nemohol. Nielen preto, že to malo veľmi hviezdne obsadenie, no rovnako aj preto, že režisérom a scenáristom bol Noah Baumbach. Ktorého posledné filmy som si skutočne nadmieru užil a dostali ma poriadne do príbehu. Za jeho najsilnejší počin osobne asi stále považujem jeho film z roku 2015 "Mistress America", no to neznamená, že tento film nemá čo ponúknuť. Osobne si myslím, že rovnako patrí medzi jeho najlepšie práce. V prvom rade si povedzme, že tu podľa mňa všetci excelujú. Sandler, Stiller, Hoffman, Patten a ďalší. Veľmi dobrý výber hercov, veľmi dobre stvárnené role a veľmi uveriteľné dialógy z tohto robia skutočne skvelý film. Miestami dramatické, miestami vtipné a o všetky najlepšie scénky sa postará v úvode Dustin Hoffman. Najmä počas scénky, keď ide s Benom Stillerom (Matthewom) na obed. No rovnako aj Sandler a Stiller tu majú vynikajúcu hádku, ktorá skutočne veľa o ich rodine odzrkadľuje. A ako odhaľujeme ich tajomstvá a prezentujú ich jeden druhému, vzniká z toho skutočne skvelý film. Osobne by som povedal, že mám iba dva vážnejšie problémy s filmom. V prvom rade je to fakt, že akosi nevie kedy skončiť. Posledných 15 minút to vyzerá neustále, že už film nemá čo povedať a potom sa vráti s ďalšou a ďalšou vsuvkou. A podľa mňa to mohli urobiť lepšie. Najmä som ku koncu už mal pocit, že sme nepotrebovali vidieť viac. Že to skutočne mohli zabaliť. A rovnako by som povedal, že by ma potešilo, keby sme od postáv možno mohli vidieť trošku viac. Najmä keď vidíme, že sú veľmi vtipné, dobre napísané a pôsobia reálne. Čo viac ešte dodať? Film je správne vtipný, správne seriózny a vie, na ktorú strunu v daných momentoch udrieť. Úprimne som si film užil a teším sa, s čím príde Noah Baumbach nabudúce. Hodnotenie: A- ()

Marze

Výborné herecké výkony hvězd : Adam Sandler, Ben Stiller, Dustin Hoffman, Elizabeth Marvel, Grace Van Patten a Emma Thompson. Jsou pod vlivem svého stárnoucího despotického otce. Rozvádějící se muž, nezaměstnaný, v oblečení ze second handu u něj dokonce nachází útočiště. Považuje ho za výborného sochaře, i když jeho sláva skončila se 70.lety. Rodinná traumata všech začnou vybublávat. Film měl premiéru v Cannes a pojednává o stárnutí, odcizení nebo o významu umění v životě. Trochu to připomíná Woodyho Allena a jeho neurotické postavy. Film je náročný na čtení mezi řádky. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)