Rocky Balboa se živí jako výběrčí dluhů pro místního lichváře. Rockymu se líbí nesmělá dívka Adrian, sestra jeho poněkud drsného kamaráda, Paulieho. Rocky se ve volných chvílích snaží boxovat. Jeho výsledky až na pár výher proti místním soupeřům však nejsou takové, aby s ním byl jeho trenér spokojený. A tak se jednoho dne stane, že Rocky přijde ve své tělocvičně o skříňku a jeho trenér mu řekne, že zahodil svůj talent. V té době se však na Rockyho usměje nečekaně štěstí. Světovému šampiónovi v boxu, Apollo Creedovi, jeho soupeř odřekne dohodnutý zápas, a on, aby neprodělal peníze, potřebuje najít náhradu. Nikdo z jemu rovných boxerů však není zrovna volný, a tak Creed udělá skvělý reklamní tah. Vyhlásí, že dá šanci někomu z místních boxerů ho porazit. A zrovna náhodně si vybere právě Rockyho. Rocky, který právě začal chodit s Adrian, pochopí, že je to jeho životní šance a rozhodne se na ni začít tvrdě trénovat. Pod vedením dosavadního trenéra skutečně tvrdě dře, aby se doopravdy mohl proti Creedovi v ringu postavit. Rocky sice ví, že nemá šanci Creeda porazit, je však rozhodnut vydržet alespoň všech patnáct kol zápasu. Ještě před zápasem o sobě Rocky pochybuje, přesto do zápasu jako úplný outsider nastoupí... (TV Prima)

jirijost

Dlouhá léta jsem se tomuhle sportovnímu kultu vyhýbal. Včera už jsem na něj ale dostal tu správnou chuť a vůbec nelituji že jsem se podíval. Myslel jsem si že Rocky bude něco ve stylu Ramba ale k mému překvapení tenhle snímek byl velice reálný a klidně bych i věřil že je podle skutečné události. Krásný motivační snímek s několika výbornými scénami. Hlavně ta závěrečná bitva byla opravdu famózní stejně jako ten tréning, Sylvester Stallone se proměnil na konci k nepoznání. Rockyho jsem ohodnotil čtyřmi body, po skvělém závěru jsem přemýšlel i o pěti ale k tomu přeci jenom něco málo chybělo. Určitě zkusím i další díly, jen se trošku bojím že už to nebude ono. ()

Zagros

Stalloneho mám rád, ale pro mě je mnohem více Rambo než Rocky. Rocky má velmi prostý příběh s prostými postavami. Snaží se potvrdit známe - v jednoduchosti je síla. Jak je vidět, na většinu to funguje a Rocky je velmi oblíben. Na mě to bohužel nefunguje. Slabý a plytký příběh a povětšinou nesympatické a špatně zahrané postavy film stahují do podprůměru, alespoň na průměru ho nakonec udrží hudba. Víc než na tři hvězdy to ovšem není. Z dalších dílů jsem proto už viděl jen ten s Dolphem Lungrenem. ()

Han22

Poslední film roku 1976 jako vždy Oskarovka. Celou sérii Rocky jsem v dávných dobách viděl mockrát a první díl mě vždycky přišel jako ten trošku nudnější, rozjezdový a Oskara pro "mlátičkový" film jsem moc nechápal. Teprve po letech vidím svůj omyl. První díl nastolil spoustu pravidel, využívaných později nejrůznějšími bojovými filmy. Je tu mocný šampion (tady mistr světa v boxu) a proti němu nýmand, je tu netradiční trénink, tréninková montáž na nějaký hit a zcela nerealistický, zato vzrušující fight skoro bez krytí. Všechno tohle funguje i tady - běhání do schodů, trénink v mrazáku, legendární Contiho theme a boj ze kterého mrazí. Ale kromě toho je tu i spousta věcí navíc. Stallonův životem omlácený loser z ghetta bez šance na lepší život, atmosféra ghetta s nejrůznějšími figurkami, sprostý trenér a hulvátský kamarád řezník a rozhodně ne idylické vztahy. Krásný, křehký a těžce se rodící vztah jednoduššího Rocky a nesmělé prodavačky Adriany. Odvážné prohození rasových rolí - všichni loseři jsou bílí v a kontrastu s tím je černý šampion Apollo Creed bohatý, mírně snobský a nabubřelý, z jiného světa (ale rozhodně ne zlý). Úžasná 70s atmosféra, skvělé dialogy a Talia Shire, Burt Young, Burgess Meredith a Carl Weathers v životních rolích, které hráli skoro 15 let. A samozřejmě průlom pro Stallona. 5* a drama roku 1976 si to ta to vše zaslouží a Oskara? No pár +/- stejně dobrých filmů by se našlo, ale nakonec proč ne. ()

HiddenDragon

Klasika, ktera ze Stalloneho udelala hvezdu a spolecne s Rambem patri k jeho ikonickym rolim. O to vic hodnotny snimek je, ze k nemu napsal scenar (nominace na oscara). Stallone je tu jeste opravdu mladik a sedmdesata leta z toho primo prysti. Presto je story nadcasova. A i kdyz Rocky pusobi navenek jako krupan, uvnitr je velmi citlivy, coz se zrcadli v celem deji. Skvely je i soundtrack, ktery obsahuje melancholicke pasaze i kultovni "hero" motiv, "Gonna Fly Now" [3x Oscar 1977: Nej. film, Rezie, Strih] ()

black_adder

Jeden z mála filmů, ve kterých mi Stallone nepřipadá směšný. Některé scény v ringu jsou opravdu pěkně natočeném, ale ten scénář na Oscara fakt nebyl... ()

Hopper

Nikdy by som si nemyslel, že filmu so Stallonem dám takéto hodnotenie, ale fakt je ten, že v tomto prípade ide o čestnú výnimku, ktorú už asi Sly neprekoná. Príbeh loosera, ktorý sám o sebe tvrdí, že je natvrdlý, žijúci v pochybnom milieu a živiaci sa prácou pre miestneho mafiána ako výpalník. Sly tu predvádza čosi, čo sa skutočne dá nazvať herectvom a rovnako dobrá je aj Talia Shire. Nechýba ani humorný element a aj po 30-ich rokoch sa jedná o viac ako pozerateľnú záležitosť. Jo a ešte aby som nezabudol - OST nemá chybu. Oscary idú zaslúžene. ()

cab

I po triceti letech od premiery ma Rocky sve kouzlo a dokaze bavit i dnes. Nesmrtelny film s vybornou hudbou. 100% ()

Revolver

Co k tomu říct, snad jen nejlepší film a nejlepší výkon Stalloneho, ovšem oscara za film roku si podle mě měl odnést Taxikář. ()

Burdock

Film, který nastartoval úžasnou Stallonovu sérii. Asi nejlepší ze všech Rockyho filmů - už jen ta atmosféra zimní Filadelfie je nádherná. ()

lonewolf

Opět jeden z filmů, který tvoří pilíře svého žánru. Pokud se dívám s nadhledem a uvážím, že ve své době byl tento film něčím výjímečným a mluvilo se o něm po celém světě, opět zasluhuje plné hodnocení. Pokud bych měl uvážit některé aspekty dneška, stává se z něj příběh o úspěšném boxerovi a skvostně zahraný film, nicméně v základu se jedná o příběh, na kterém zas tak nic moc revolučního není. ()

B4TM4N

Miluji box, miluiju Slye Stallona a miluju chlapský filmy. Tohle všechno Rocky má, plus ještě sympatickou charakteristiku postav, romantiku a skvělé boxovací scény. Není to sice Raging Bull, ale vzhledem k počátečním ambicím tohodle snímku se Sylvestrovi podařilo neuvěřitelné. ()

duddek

Hmm, těch "pět vajec do skla" musím taky někdy zkusit. :) (A není ono to boxování se staženými zvířaty trošku nefér?) ()

Holina

Boxerské filmy a ságy mě neberou, uznávám, že Stallone kolem filmu vytvořil kult a uznávám čtvrtou část s Dragem, jako asi kde kdo. Ale huhlavý a nehorázně tupý Rocky mě ani přes jeho vítězné finiše nedostal a NEDOSTANE! ()

Pretender

"The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place... and I don´t care how tough you are, it will beat you to your knees and keep you there permanently, if you let it. You, me or nobody, is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit... It's about how hard you can get hit, and keep moving forward... how much you can take, and keep moving forward. That´s how winning is done. Now, if you know what you worth, go out and get what you worth. But you gotta be willing to take the hits. And not pointing fingers saying: You ain´t what you wanna be because of him or her or anybody. Cowards do that and that ain´t you! You´re better than that!" (Rocky Balboa) ()

Kovaja

Naprosto kultovní věcička na které jsem vyrostl.Po shlédnutí každého dílu jsme se s klukama řezali hlava nehlava a bylo i pár monoklů a krve taky dost.Tohle se dosmrti neomrzí :-)) ()

Tydlidáš

8/10 - Super klasika se sportovní tématikou na kterou rozhodně nejsem nějak ulítlej, ale tohle byla fakt pecka. To, že si to Stallone sám napsal i zahrál je jedině dobře. Ukázal se coby scénárista i herec jako třída... Rockyho zahrál precizně a celkově mu ta postava sedla jako prdel na nočník. S těma jeho vtípkama, ty jeho údery do prázdna když jen tak šel, trénink s masem, no a pak závěrečnej zápas..... Ve všech ohledech jako pravej boxer.... Ale zpátky ke scénáři: Tím, že to je romantický drama zasazený do takovýho prostředí to skáče o stupýnek víš než všechny podobný filmy a nejlepší je, že v tomhle filmu si americký sen nesplnil jen Rocky Balboa, ale začal si ho plnit sám Stallone. ()

Rssa

Taková ostuda, že nemám tuto výbornou klasiku se Slyem v hodnocení dříve. Příběh filadelfského losera, který dostane svoji šanci na 15 minut slávy v boxerském klání s šampionem Apollo Creedem a chytne ji pořádně za pačesy, je dnes už klasickou šablonou (možná i tehdy), ale atmosféra, syrovost, Slyovo charisma obyčejného (a docela hloupého) chlapa a testosteron v zápase rozhodují o plném počtu. Své ocenění si to bezpochyby zaslouží. 90 % ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers