Připravte se na nepřetržitou akci a napětí! Sylvester Stallone se v závodě s časem snaží vyvést na povrch skupinu cestujících, kteří uvízli ve zříceném tunelu 100 stop pod řekou Hudson, ve filmu Roba Cohena Denní světlo. Když výbuch uzavře tunel, musí se přeživší vypořádat s toxickými výpary, požáry a hrozícím kolapsem celé konstrukce. Jejich jediná naděje je v rukou Kita Latury (Stallone), bývalého šéfa lékařské pohotovosti, pronásledovaného vlastní tragickou minulostí. Stěny se postupně bortí a tunel se plní vodou a Latura je nucen dát v sázku svůj vlastní život, aby zachránil ostatní a zabránil katastrofě přerůst v ještě větší pohromu. V napínavém dobrodružství dále hraje Amy Brenneman. Z působivých zvláštních efektů a nervy drásající naléhavosti snímku Denní světlo se vám bude tajit dech od začátku až do konce. (Magic Box)

castor

Klasická záležitost let devadesátých (samozřejmě plná klišé a úsměvných dialogů), která i přes svou nespornou průměrnost hravě strčí do kapsy desítky současných pokusů o dobrodružné/katastrofické drama. Exploze pod řekou Hudson (velmi solidní úvodní výbuch) připraví nepěkné chvilky pro skupinu přeživších, kteří čekají, zda vysvitne denní světlo ze zavaleného tunelu spojujícího Manhattan s New Jersey. Vysvitne, protože… protože Sylvester Stallone. Bývalý šéf záchranky se škraloupem z minulosti ke skupině najde cestu, snad až na moment, kdy srdceryvně promlouvá k pod autem uvězněném černochovi Georgovi, je herecky v pohodě (další nominaci na Zlatou malinu tím pádem nechápu, holt tradice). Prvních 45 minut je moc fajn, pak tempo i nápady zvolní, každopádně o sterilitě nebo mukách bych rozhodně nemluvil. ()

Shit

No neni to tak špatný, příběh to má dobrej i když to jeho prodlužování různejma náhodnejma situacema je trošku na škodu, ale jak jinak prodloužit podobnej typ filmu, snad jen nějakejma dialogama a to už je sbad lepší tohle. herectví se tady skoro nevyskytuje, ale je tam Sly, takže to je všechno v pohodeě, jediný co mi silně vadí je to, že jsou tam na chlup stejný situace jako v Dobrodružství Poseidonu, až je to směšný, jinak by ty scény byly docela v pohodě, ale i tak se u toho dá docela dobře pobavit a nějak zvlášť to nenudí ()

Bauer

Jak všichni určitě víme , tak Rob Cohen natačí samý adrenalinový nařezy se spostou nesmyslů jako je například povedený xXx.Tento film je vyjímka.Chybí adrenalin ale nesmyslů je zde tak docela hodně.Chce to vypnout mozek, koukat a bavit se!!Ptám se sám sebe jestli má můj oblíbený herec Sylvester Stallone takovéto filmy zapotřebí.Ne samozřejmně že nemá , aspoň že hraje stále dobře a jeho postava se mi líbila.Měl bych se taky zmínit o hudbě , která byla velmi dobrá a měla v sobě něco , co mi tak nějak vynahrazovalo ten adrenalin , byla proste strhujíci a mně se líbila.Film je průměrný, je to čistých a zaloužených 50% a proto dávám 3*. ()

kaposlav

Videl som to možno aj dvakrát pred mnohými rokmi, ale nepamätal som si skoro nič. Sklamanie z nedomyslenosti a nereálnosti. Spoiler: Na čo by niekto dával digitálne odpočítavacie tabule medzi ventilátory kde nie je prístup a nikto si ich nemôže pozrieť?? Pred zotmením sa stane nešťastie a kyslík majú maximálne na tri hodiny a za denného svetla po noci sa dostanú von?? A to nebolo z ďaleka všetko. Herci tomu tiež moc nedali až na výnimky a chovanie miestami od veci. Slabúčke 3* z odretými ušami. ()

honajz

Pár lidí uvízne v tunelu (newyorské obdobě Blanky) a Sly se vydá za nimi cestou přes větráky, aby je zachránil, aniž by měl jakýkoliv plán, jak je zachránit. Jinak ten tunel je dlouhý, ale ostatní lidi nejspíše zhebli a zbyla jen tahle hrstka statečných. Cesta přes větráky je obtížná, ale u každého mezistupně je velký červený digitální displej, aby Sly (a divák s ním) věděl, kolik má sekund na proskočení a aby to bylo náležitě napínavé, když se někde zachytí. Kterého blázna napadlo dát mezi pět větráků odečítací časové displeje, nad tím raději nemyslet. Sly se samozřejmě dostane dolů, ale nemyslete si, ten tunel je pěkná svině - má to parádně načasované, aby Slyovi vždy na sekundu nevyšlo, co má, nebo s problémy, aby je musel řešit, vše se hroutí jen tak tak, aby to chlapci a děvčata (o psu nemluvě) zvládli, a když už se zdá, že se sice Slyovi povedlo ty lidi minus dva (proč vždycky v amerických filmech zhebne černoch a stařenka?) plus jeden pes dostat ven, on sám s jednou slečnou zas uvízne. Tunel má škodolibou radost, že vyhrál, ale to nezná Slye - najednou vymyslí jakýsi výbuch s tlakem vody, který je vynese na hladinu Hudsonu, bo jakou řeku to v New Yorku nad tím tunelem mají, a člověk si říká, hezké hezké - a proč to nešlo prosím pěkně předtím, a teď najednou jo? Nu a dvě hlavy se vynoří nad hladinu, vypadají jak špendlíkové hlavičky, a ejhle!, záchranáři mají dobré oči a již kolem nich krouží hnedle pět lodí! A pak tu máme závěrečnou scénu, kdy si Sly a ta slečna řeknou, že pojedou raději přes most, a za nimi se významně objeví Dvojčata. A je jasno, kdo je 11. září sundal - filmaři, kteří tady chtěli točit druhé pokračování, kde Sly bude zachraňovat lidi ze dvou mrakodrapů naráz, ale nějak se jim to vymklo z ruky, tak to pak hodili na muslimy. ()

• Sylvester Stallone dostal za účinkovanie vo filme 17,5 milióna dolárov. (m.a.t.o.)
  • Jedným z dôvodov, prečo Stallone súhlasil s účinkovaním vo filme, bol aj ten, že chcel prekonať svoj strach z uzavretých priestorov. Z rovnakého dôvodu prijal aj účinkovanie v Harlinovom filme Cliffhanger (1993). Vtedy chcel prekonať strach z výšok. (m.a.t.o.)
  • Okrem Ríma sa natáčalo aj v New Yorku a New Jersey, konkrétne od 25. septembra 1995 do 28. februára 1996. (m.a.t.o.)