Oscarový režisér Francis Ford Coppola natočil remake klasického děsivého příběhu o neuvěřitelně svůdném transylvánském princi (Gary Oldman), který se vydává z východní Evropy do Londýna 19. století, aby zde hledal lidskou lásku. Po staletích strávených o samotě v chátrajícím zámku je Drákula posedlý spalující touhou, která jej přiměje vystoupit z ústraní. Když charismatický Drákula potká mladou ženu Mínu (Winona Ryderová), která je odrazem jeho dávno ztracené lásky, oba se vrhnou do víru romantické vášně a hrůzy. Díky “iluzorním” speciálním efektům a mimořádnému hereckému obsazení se Coppolovi podařilo vytvořit svěží a provokativní pojetí upírského příběhu, v němž se až nezvykle věrně drží Stokerovy předlohy. (Cinemax)

Hopkins

Asi jsem nejprve neměl viděl drákuloviny protože díky té parodii jsem Coppolova drákulu nedokázal brát nějak moc vážně :o) Každopádně herecké výkony na jedničku Reeves tam měl takovou roli neslanou nemastnou takže bych netvrdil že by to zahrál špatně ani že to byl nějaký velký výkon . Hopkins skutečně exceloval i když v některých okamžicích jsem s enemohl ubránit smíchu jeho hláškám. Podání tohoto drákuly se mi líbilo už kvůli tomu že nebyl zobrazen jako nějaký mega padouch jehož jediným cílem je zabít co nejvíce lidí a a aby bylo co nejvíce krve ale naopak neštastného a zklamaného monstra co zase až tak extra neškodné uplně není :) relativně heh :o))) FIlm hodnotím čtyřmi hvězdičkami rozhodně si to tento film zaslouží ale na 5 bych to neviděl. ()

Rockerman

Suverénně nejlepší Dracula všech dob. Pravda trochu jiný, z části i kladná postava, ale přesto pro mě nejlepší a nejlépe natočený. Skvělé výkony všech čtyř hlavních postav. 95%!!! ()

hazaba

Nemám ráda horory, nicméně tato upírská klasika stála za zhlédnutí. Oproti Nosferatu je zde motiv lásky, který se vyskytuje i v knižní předloze. Jak již mnozí zmínili, herecké obsazení je vyjímečné, jen se člověk usmál nad někdy až parodujícím akcentem Keanu Reevse (trochu mi to připomnělo Ralpha Fiennese hrát Američana v Bílé hraběnce). Kamera, hudba i režie člověka vtáhnou do děje tak, že nevnímá, jak čas utíká... Nicméně musím přiznat, že v Nosferatu z roku 1979 byla kamera lepší. ()

mala_kea

Naprosto skvělá výprava, kamera, kulisy, barevné podání, zpracování, hudba a herecké výkony. Tomuhle říkám povýšení hororového příběhu na něco víc než tupá jatka s vyšinutým dějem. Coppola vytvořil epicko-tragickou lovestory na pozadí legendy o hraběti Draculovi se slušnou porcí násilí, dramatu, romantiky, tajemna, sexu a náboženství. Takový mix prostě musí fungovat, pokud není režisérem nějaký zoufalec! Tento film má pro mne neuvěřitelný náboj, atmosféru a v záběrech je stále co objevovat a čím se kochat. ()

DHDV

Film je docela na obsah slabý, ale některé situace a monology nahánějí jisté pocity beznaděje a rozhořčení! "zříkám se boha, já sloužil kříži". Jo a tento film má naprosto skvělé intro! ()

BOURQUE

Film Dracula od režiséra trilógie Krstný otec. Čo to znamená? Len toľko, že sa môžeme pripraviť na dobrý filmový zážitok so skvelými hereckými výkonmi. Forma a predvedenie samotného deja je na veľmi vysokej úrovni. Obsah síce neprinesie žiadnu veľkú novinku, ale to samozrejme kompenzujú nadštandardné herecké výkony. Stačí, keď si spomenieme mená, ako G. Oldman (asi jeden z jeho najlepších výkonov, keď nie najlepší), W. Ryder (krásna, nežná a „mimoriadna nebezpečná“, ako vždy :) ), A. Hopkins (no comment :) ), K. Reeves (sám režisér priznal, že jeho voľba bol marketingový ťah). Ten, kto sa rozhodne podívať sa na tento film, určite nebude ľutovať. Osobné hodnotenie: 86% (****) ()

Majkak

Perfektní vizuální a hudební stránka, prázdný obsah. Věrnost předloze je zachována po vizuální stránce, čímž ovšem vynikne, jak mimo bylo přepracování chování jednotlivých postav. Hlavní hrdinky nejvíce připomínají puberťačky z americké střední. Láska Míny a Dráculy působí nepřesvědčivě, miluje ji a nechce jít vzít s sebou, pak ji s sebou stejně vezme, ale nakonec vlastně ne, Mína zůstává. Mína miluje a nemiluje. Pokud by neexistovala knižní předloha, mohl by film hodnocen lépe, takto však nelze abstrahovat. ()

čmelda5

Když jsem se dívala na hodnocení tohohle filmu tady na CSFD, říkala jsem si, že to bude asi kvalitní snímek. Ale opak je pravdou. Strašně mě to zklamalo. Od půlky filmu jsem sledovala hodiny, kdy už bude konečně konec. Možná kdybych před nedávnem nepřečetla knihu Dracula, tak by se mi to asi jakž-takž líbilo. Chvílemi jsem přemýšlela, zda je to opravdu na motivy TOHO Draculy. Hlavní postavy měly úplně jiné vlastnosti a charakter a ten milostný minipříběh Miny a hraběte?Co to sakra bylo?! Úplně to ztratilo ten nádech a smysl celého příběhu. Stručně řečeno mě to zklamalo a znudilo tak, jak už dlouho žádný film... ()

S.Dedalus

coppolův dracula nabízí opravdu mnoho kontrastů fakt že klasický horor dnes už asi nikoho dospělého nevyděsí vyvažuje hutná romantická atmosféra vyvolaná výbornou hudbou a přehnaně (v dobrém slova smyslu) gotickými kulisami a kostými pozitivně sem taky vnímal pokus o vykreslení hlavního padoucha jako bestii která hluboce miluje vše ovšem do značné míry sráží značně okleštěná příběhová kostra a to tak často chybí i prostá motivace postav herecké výkony pak maří velmi amatérské pokusy o specifickou výslovnost vůbec měl coppola svého fonetického poradce třikrát nakopat a najmout si lepšího nebo radši dva protože snad jediný gary oldman ustál svůj (jakože rumunský) přízvuk s gracií athony hopkins se svým holanďanem (což se projevuje zejména v neustále opakovaném ja ja ja) se dá označit za komického ale to co předvádí americká část ansámblu pro to lze hledat omluvy těžko zejména keanu reeves musí postrádat jakýkoli hudební sluch a jeho verze rp angličtiny zní spíš jako by mu uvízl kus starého rohlíku v krku když k tomu přičteme jeho široký reperoár emocí které dokáže obličejem vykouzlit (přesněji obličej vyjadřující přesně neurčenou negativní emoci a dále přesně neurčitelný obličej toť prosím vše) snadno tak vychází jako onen příslovečný kámen který táhne celý film ke dnu díky bohu za garyho ()

Hapretor

No, že by se mi z toho přímo vařila krev, tak to teda ne. Atmosféra víc než slušná, erotický nádech by se dal krájet - (v jakém jiném filmu se všechny ústřední postavy navzájem tak čile olizovaly? - nevzpomenu si). Oldman s tim dlouhatáánskym přelivem vypadal jak hippie, Winona roztomilá až na půdu, Hopkins se pro tyhle role narodil, Reeves vypadá stejně jak v "Matrixu" a to je tento film o sedm let "mladší", no, a Monica Bellucci je opravdu ďáblice s velkym Ď - z ní ta sex....... přímo sálá. Takže - film mě ani tak nepobavil, nevystrašil, neohromil, nepřekvapil, ... spíše naladil - byl jsem po skončení filmu takový nadr . . . . Ale místo krčku bych si dal zadeček. Jinak vizuál velmi, velmi povedený. ()

Eluin

Příběh se drží více Stokerova románu než třeba film z roku 1979 s Frankem Langelou. Na Coppolově snímku oceňuji zajímavý výběr prostředí a nápadité přechody scén. K verzi z roku 1979 mám ale o chloupek větší vztah.. :). ()

lemonova

Nuž, asi sa opäť netriafam do väčšiny hodnotení, ale bohužiaľ: aj keby toto natočil najlepší režisér na svete s najlepšími hercami na svete, obsah mi príde tak smiešny a nechutný, že mi je to vlastne úplne jedno.. ()

char_t

Kdyby sám Bram Stoker zfilmoval svoji knihu, dopadlo by to nějak takhle. Goticky epické, vizuálně perfektní, i casting se povedl. A ta atmosféra! Opravdu povedené. ()

GOREGASM

Francis Ford Coppola uchopil adaptaci Stokerova nesmrtelného románu s invencí a vynalézavostí sobě vlastní a vytvořil stejně nesmrtelné dílo jakou je předloha, kterou se nechal inspirovat. Vyznění snímku jako tragédie samotného Draculy v jedinečném podání herecké ikony, Garyho Oldmana, je odvážné, ale právě nekonvečnost celého filmu je jeho největší devízou. Podkarpatská ozvěna zní skrze každou scénu a právě svým osudovým vyzněním mě Coppola válcuje. Atmosféra tady hraje první housle, podpořená úžasnou výpravou a bezchybným obsazením i té nejmenší role. Coppola je pan režisér s jedinečnými nápady a tady svou fantazii a volnost nechal vyřádit ve prospěch nás všech. Natočil nezapomenutelný film, díky němuž si každý další pokus o zpracování Draculova osudu již šeredně vylámal, nebo vyláme zuby. 100% ()

helloween93

Základní kostrou této verze Draculy je lovestory, a ač jsem Stokerovu předlohu nečetl, lze všude dohledat, že jeho pohled na hraběte Vlada takto romantický nebyl, naopak byl mnohem temnější, zatímco Coppola vyzdvihuje především vnitřní rozervanost Draculy. Příběh by ještě šel trochu rozvést, ale je vidět, že se Coppola zaměřil spíš na atmosféru (část na hradě je výborná), kostýmy a masky. Vizuálně film naprosto uchvacuje, výběr castingu je perfektní, zbytek filmu je dobrý, divák se nudit nebude. Ale dobrý je na takovýto film prostě málo. 3 a kus hvězdy. ()

Pořez

Atmosféra filmu je téměř totožná s představou, kterou ve mne vyvolala kniha a to je pro mne důkazem opravdu dobře zpracované předlohy. Píšu jen "dobře", i když bych rád napsal "skvěle", ale nejde to. Toto zpracování totiž podstatně mění vztah Miny a Draculy, když Druculou vynucenou přeměnu Miny na upíra režisér změnil v její "dobrovolný akt". Ale Coppolovi to na druhou stranu umožnilo zvýraznit démonickou přitažlivost Draculy, které podlehne bránící se Mina. Abych nezapomněl, poklonu v tomto případě musím složit i Gary Oldmanovi, který je co by Dracula naprosto k na(za-?)kousnutí. ()

Raaavenek

Nehodnotím, protože se ve mě srážejí dva pocity. Jedním z nich je potěšení nad vcelku kvalitním filmem (ačkoliv obsazení mi nesedí ani v nejmenším), druhým je pak nekonečné znechucení nad neuvěřitelně odporným sprznením samotné legendy a vylíčení Draculy jako zamilovaného chudáčka, který jen hledá svou lásku... To nemohl Hollywood vypustit lovestory alespoň z této klasiky? Dracula přece konal tak jak konal jen proto, že mu to činilo neskonalou rozkoš, vycházející z jeho nejtemnějšího nitra... Takže nehodnotím, sám nevím jak bych měl... ()

Yomega

Film s velmi slabým Reevesem, krásnou Winnonou Ryder, jako vždy skvělým Hopkinsem a démonickým Gary Oldmanem. Přesto jsem byl trošku zklamán. Perfektně natočené, plné opravdu skvělých záběrů, nicméně obsahově trošku chudší. Těšil jsem se na „velké“ finále, na souboj s Drákulou, který bude stát za tobohužel jsem se nedočkal a konec mě hodně zklamal. Než jsem se rozkoukal, už běžely závěrečné titulkyškoda. Jinak podotýkám, že jsem měl to „štěstí“ viděl film s Českým dabingem, který byl jedním slovem příšerný. Myslím, že kdybych ho viděl v původním znění, bylo by hodnocení a můj výsledný dojem mnohem lepší. Ale i přes to, jsem strávil s filmem velice příjemné dvě hodinky a ani na chvíli se nenudil a to je myslím hlavní. ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

10.01.2023

Vlad Worthington?

Vlad Worthington?

27.01.2010

O projektu Dracula: Year Zero jsme poprvé psali snad před dvěma roky. Vypadalo to, že mezitím skončil někde v škarpě u cesty, ale studio Universal jej oprášilo a chce film natočit tak rychle, aby… (více)

Dracula začíná

Dracula začíná

13.07.2007

Nejdřív oddělal Brandona Lee ve Vráně, pak stvořil neúspěšnou, ale stoprocentně kultovní sci-fi Smrtihlav a nakonec nechal Willa Smithe válčit s plecháči v Já, robot. Alex Proyas je režisér, který… (více)