Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

ozeki

Šestkrát ohřívaná rajská a 10x přečtený noviny nejsou asi úplně to pravý ořechový. To ale u tohoto klenotu z dětských let, který jsem viděl snad 20x, ale který neztratil ani jediné procento ze svého půvabu, absolutně naplatí. Dialogy znám nazpaměť a stejně je to pokaždé jako poprvé. Teď naposledy jsem třeba zjistil, že film je natočen podle skutečné události a života Franka Duxe. J.C.V. je super, stejně jako obsazení celého turnaje v čele s mrkající kozou :) Soundtrack obsahuje několik skladeb, po kterých sáhnu častěji než často. Dá se tedy říct, že je můj oblíbený. Film může také dobře posloužit k audio tréninku angličtiny, protože většina herců nejsou rodilí mluvčí a je jim velmi dobře rozumět. (Na konci si všimněte, když přichází Janice s Forestem a tím druhým do hlediště, tak chvíli před tím jsou při záběru na publikum už dávno usazeni v první řadě). ()

Al44...

Docela dobrý akční film, který se téměř celý odehrává v bojové aréně - ucházející hlavní záporná postava - děj je standartně předvídatelný od začátku až do konce. ()

bif

Svižný a zábavný film, škoda jen té moc okaté choreografie. Rešit "drobnosti" typu děje, hereckých výkonů či scénáře u tohoto typu filmu opravdu nemá cenu a tak alespoň vyzdvyhnu schopnosti mladého Van Dammea. ()

Biopler

Van Dammeov výkon v jeho prvom známejšom filme je miestami toporný a tak spolu s námetom klasickej akčnej vyraďovačky nemá čo viac ponúknuť. Scenár je nič moc, ukazuje sa to hlavne pri líniách príbehu s Janice a taktiež pri etudách mladého Franka. Je to slabé, ale je to úsmevné a pri líniách príbehu čo spomínam sa dá dobre zasmiať. Čo snímku ťahá nahor sú bojové scény v aréne, ktoré predstavia viacero bojových umení. Avšak, aby ma niečo z toho nadchlo, to by chcelo viac usporiadať a nie zgulášovať ako to spravil režisér Arnold. ()

kilobyte

Bohužel film mimo kumite nemá co nabídnout. A to podpásovka od Jeana byla fakt nechutná a zkazila mi pohled na Franka Duxe. Takhle by se dobrý bojovník chovat neměl, pokud tedy soupeř nemá aspoň čtyři ruce. :D ()

Stíba

Krvavý sport je naprostá klasika mezi bojovými sporty, byť s dost béčkovým nádechem. Dívat se ale na Van Dammea ve vrcholné formě, na záběry jako je jeho rozcvička na Victoria Peak nad Hong Kongem a další legendární scény a potažmo na celé pojetí a na béčkový akčňák 80. let dost citlivé pojetí východního bojového umění z pohledu Amíka, je prostě zážitek. Neprávem příliš nedoceněný kousek. ()

ortoncz

2020 a já si dám krvavý sport a jsem naprosto spokojen. Naprosto s hanbou, že až tak pozdě. Ale jsem naprosto spokojen. Super charisma JCVD a super bojová umění. Bolo Yeung úžasný v roli záporáka. takže krásných 85% ()

rublik05

Co se týká soubojů, resp. představení různých bojových stylů, tak v tomto ohledu je Krvavý sport velice povedený, samotní bojovníci působí velmi profesionálně a jde vidět, že svému "řemeslu" skutečně rozumí a ovládají ho. I Van Damme je v neskutečné formě, předvádí výbornou podívanou, včetně svého dnes již ikonického rozštěpu. Po filmařské stránce je snímek docela nuda, kromě zápasů nenabízí prakticky nic zajímavého, příběh je zcela podřízen testosteronu, čemuž odpovídá i jeho kvalita. Herecké výkony všech zúčastněných jsou naprosto tragické, někdy až vyloženě směšné. Nepocítil jsem ani nějakou snahu o napětí, o silné atmosféře ani nemluvě. Když se nad tím tak zamyslím, tak i ty bojové scény nejsou zrovna dvakrát kvalitní, ať už se to týká natočení, nebo provedení. Nicméně filmu v žádném případě nelze upřít jakési "osobní kouzlo", díky kterému se z něj stala kultovní béčková záležitost, ať k tomuto označení mám své výhrady. Na zdejších 70% to u mě není, ale slabší průměr si podle mě zaslouží, už jen za ty drsné chlapy. 4/10. ()

tranquill

"Velmi dobře, ale cihla nevrací rány!" Na tomhle jsem vyrůstal, a také i proto se nějakou dobu věnoval bojovým uměním. ()

Razzor_82

"Nepřijel jsem, abych tu skončil." Kultovní bojovka a můj nejoblíbenější film s JCVD. To byli staré časy, kde se tohle béčko sjíždělo na VHS kazetách. Silný příběh o bojovém umění, přátelství a odvaze. Bolo Yeung se stal legendárním záporákem. 7/10 ()

hrumsrt

Ty vado! Tak takového JCVD jsem chtěl vidět v těch jeho legendarních akčňácích.. Po překvapivém zklamání v podobě protrpěného kickboxera, jsem se dočkal a dostal film, jaký jsem chtěl vidět. Srší z něj energie, mládí a přesto když se do toho opře, je z něch opravdový zvíře. Kumite, kumite, opravdu by mě zajímalo kolikrát to tam doprdele řekli.. Není to o ničem jiném než-li o těch soubojích. Příběhově proťoučké, ale přesně takhle mají tyhle bojové filmy vypadat. Finální souboj je parádní jízda a dokonalá tečka za celou cestou. Úžasná klasika, kterou podporuje tolik suprových hudebních motivů. Že pak zjišťujeme, že nějaký "Pan Dux" opravdu bojoval snad ani nemůže film více posunout. Nesmrtelnost za tohle! 75% ()

Sugeno

Pokud máte rádi bojová umění – je to film pro Vás. Scénář není nic extra, ale o tom v tomto filmu vůbec nejde – je to klasika 90.let, kterou asi viděl každý a Van Damme byl skvělý – nevím jak bych reagoval, pokud bych film viděl v dnešní době, ale poprvé to byl silný dojem! ()

Candyman

Tento film mě zaujal už v dětství. Když ho rodiče přitáhli z nějaké burzy, hned jsem se do něho pustil. Rychlodabing byl samozřejmě součástí všech těchhle filmů, ale to v té době vůbec nevadilo. Van Damme a jeho baletní otočky mě prostě dostaly. A i když tenhle film zde nemá moc velké hodnocení, já ho doporučuju všem, co mají rádi bojovou klasiku. ()

Lord Fuck

Nebýt evropských a asijských diváků, tento film by asi nikdy nespatřil světlo světa. Právě oni zapříčinili, že ho Menahem Golan vytáhl ze šuplíku a dal do kin. A stejně jako tento film udělal pro Van Damma hodně, udělal hodně i on pro něj. Když ho všichni zatracovali a řikali, že z toho nic nebude, na vlastní náklady ho nechal kompletně přestříhat a věřil. Víra se mu vyplatila a Krvavý sport se stal stěžejní pro jeho pozdější kariéru. ()

swiss

Výborné ukázky různých bojových sportů na jednom turnaji. Výborně bojující a špatně hrající Van Damme. ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)