Skupina maskovaných zločinců obsadí banku a drží v ní rukojmí. Jejich velitel Lorenz je ochoten jednat pouze s detektivem Quentinem Connersem. Ten však byl nedávno suspendován po nevydařené akci. Je však vrácen do služby a spolu s mladým kolegou, detektivem Dekkerem se vrhá do akce! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

moviesfan

Už když jsem viděl jméno Wesley Snipes, tak jsem si říkal, že to bude převážně jen o ,,bitkách". A světe div se - nebylo. Chaos se docela povedl, ale v průběhu filmu jsem si říkal jestli tvůrci neodhalili karty moc brzo. Pak se blížil konec a nastal přijatelný zvrat v dějové linii, který mě překvapil. Nebylo to sice nic světoborného, ale aspoň, že něco. ()

h0n24

Jedinečné. Doporučuji. Velmi podhodnocený a zdá se mnohými nepochopený snímek. Ohromně propletená bankovní loupež, která ač se v první části zdá příliš jasná, se posléze zkomplikuje a připraví nečekaný zvrat. Film je jedinečný tím, že nemá přesně stanoveného hlavního hrdinu a ani hlavního antihrdinu. A navíc na konci se některé role smísí. Nejbližší přirovnání: loupež po italsku říznutá obvyklými podezřelými. ()

Wacoslav1

Tohle je fakt chaos film vernej svymu nazvu na zacatku je neco nastaveno a plesk prijde zvrat dej se vyviji urcitym smerem a je tu dalsi zvrat ok uz se v tom trochu orientuju a je tu zase zvrat bezva stripky chaosu uz do sebe zacinaji zapadat a dava to urcitou logiku aby na konci prisel finalni zvrat kterej to cely postavi na hlavu no proste chaos ()

PetrPan

Průměrná lehce akční kriminálka s příběhem, který se tváří jako výborně vymyšlený, však taky teorie chaosu je na bednu, nicméně právě ta zápletka mi nešla pod fousy. Pointu jsem tušil skoro od začátku a jistý jsem si byl po dramatickém uzlu, který ji měl asi i zakrýt a tak finální "překvapení" jsem si vychutnal jen díky herci/ herečce ( nechci spoilerovat:), kteří ji měli na starost. Jinak Statham tady spíš hláškuje než kope, Phillipe předvedl slušný průměr a Snipes dal vzpomenout na svá lepší léta. ()

Terva

Dramatická, pěkná a děj podtrhující hudba Trevora Jonese nás uchvátí již při úvodním přepadení banky v podání Lorenza ( Wesley Snipes ) z jehož úst uslyšíme větu směřující k zákazníkům, kteří jsou v bance.....Měli jste jík k bankomatu. Lorenzo se zmocní asi 40 rukojmí a chce jen jednu věc, povolat suspendovaného komisaře Connera ( Jason Statham ). No, a pak začne ten správný CHAOS. Knihu Teorie chaosu napsal James Gleick a Lorenzo z ní vybral pár citátů : ....nic není tak, jak se zdá, ale je to i opačně... i chaos má svůj řád - http://cs.wikipedia.org/wiki/Teorie_chaosu Zajímavé akční drama se spoustou chaosu, kde jsou nám servírovány stále nové skutečnosti, a se zajímavým koncem i spoustou dobrých herců. Ve filmu zazní songy You are the one, Bellisimo a Chaos. ()

• Ve scéně, kdy Dekker (Ryan Phillippe) projede skleněnou výlohou obchodu, je možné si všimnout, že se sklo vysype ještě dřív, než dojde ke kontaktu motocyklu se sklem. (Conspi)
  • V scéne, keď Shane (Ryan Phillippe) naháňa na motorke podozrivého na červeno bielom Forde pick up, tak si môžeme všimnúť, že čelné sklo auta je v jednom zábere rozstrieľané a v ďalšom celé. (ČSFD)