Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V Saúdské Arábii explodují americká kasárna a zprávy naznačují, že za útokem je šejk Ahmed Bin Talal. Americká armáda šejka unese, což vyvolá v New Yorku vlnu terorismu. FBI pověří vyšetřováním svého agenta Anthony „Huba“ Hubbarda, který se po sérii atentátů chce zasadit o to, aby šejka propustili. Při pátrání se setká s Elisou Kraftovou ze CIA, která se mu svěří, že je na stopě teroristické buňky. Mezitím tři muži v Brooklynu obsadí další autobus s pasažéry a vyhodí ho do vzduchu za použití stejné výbušniny jako v kasárnách v Saúdské Arábii. FBI vystopuje Araba Aliho Waziriho, který přicestoval do USA, přestože je na seznamu teroristů. Zaručil se za něj přítel Elisy, Samir Nazdhe, který je jejím svědkem a pomáhá jí v pátrání po teroristech. FBI vypátrá v Brooklynu úkryt teroristů a všechny postřílí. V bytě se najdou detonátory a semtex. Buňka je zničena a Hub s nejbližšími přáteli oslavuje. Další bomba teroristů však vybuchne v divadle na Brodwayi. Jsou desítky mrtvých, v New Yorku nastane panika a město je paralyzováno. Spekuluje se o nasazení armády. Hub se schází s politiky a dozvídá se, že Elise se ve skutečnosti jmenuje Sharon Bridgerová a účastnila se tajné operace v Iráku. Sharon tvrdí, že Samir je na jejich straně, protože se s ní účastnil operace, jejímž cílem bylo svrhnout Saddáma Husajna. Sharon vysvětluje, že každá z teroristických buněk nyní funguje nezávisle a v USA můžou být tak tři čtyři. Vzápětí dojde k atentátu na budovu FBI, kde sídlí hlavní stan boje proti terorismu. Mezi šesti sty oběťmi jsou všichni Hubovi kolegové s výjimkou jeho nejbližšího arabského spolupracovníka agenta Franka Haddada. Veřejnost volá po zásahu armády... (TV Prima)

(více)

Recenze (216)

Figu 

všechny recenze uživatele

Je hrůzostaršný co nám The Siege do celosvětové historie terorismu předpověděl... Především té Americké. Na "dvojčata" se kouká ve filmu trochu s dojetím. Nicméně pokud budeme hodnotit film, jde o naprostej tříhvězdičkovej obyčej, kdy nám ikony Danzel i Bruce předvádí naprosto průměrný herectví a na takovej Stav obležení se dá druhej den v klidu zapomenout... 50% ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Na tomto filme je jasne vidieť Zwickova urputná snaha spojiť vážnu tému s blockbusterom pre široké masy s populárnymi hviezdami. Niekedy mu to vychádza viac, niekedy menej a na konci máte pocit, že to celé mohlo byť o niečo viac závažnejšie a emotívnejšie. Po 11. septembri dostal film akýsi reálnejší rozmer, diváci, ktorí ho brali ako čistú fikciu a zábavu, museli trochu poopraviť svoj úsudok. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Tak si na mě nevyskakujte. Možná si usmyslím, že jste Etiopan." Stanné právo. Sympatická to záležitost. A já mám problém. Nevím, jestli mám fandit FBI, CIA, US Army nebo výbušnejm týpkům očekávajícím sex se sedmdesáti pannami. To je oříšek. Já totiž nesnáším všechny uvedený, takže budu na straně agenta Hubbarda. To je totiž taková černá ovce. Necvičí teroristy, zadržený bije jen v nezbytný míře a dokonce je ochoten přiznat jim právo na život. Taky bych mohl fandit generálu Deverauxovi. Kdyby ten velel obraně, tak by do WTC 1 a WTC2 nenapálily letadla a WTC7 by určitě nespadlo z vyděšení. A vlastně i CIA získala moje sympatie jako organizace, která odhalila pád Berlínský zdi, až když jí spadla cihla na hlavu. To je novejch informací. Jen těm útěrkářům neumím fandit. Ani těm nevýbušnejm. ()

neoBlast 

všechny recenze uživatele

Stav obležení postupem času nabývá rehabilitace u diváků, kteří tento snímek po premiéře jednoznačně zavrhli. Na Zwickově režii je skvělé, že ani s přibývajícími vráskami na čele a televizními reprízami film nestárne ani nezpomaluje a o třináct let později mi připomene jak moc tento žánr poctivých politických/"teroristických" thrillerů v jednadvacátém století chybí. Neříkejte, že vám stačí něco tak průměrného jako je Labyrint lží nebo Zrádce. Mně rozhodně ne. 75 % ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,V TÉHLE HŘE ZVÍTĚZÍ JEN TI NEJODDANĚJŠÍ“....... /// Dneska už o tom, že to ti chlapci s výbušninama na hrudi myslej vážně, nemusej nikoho přesvědčovat. Dneska..., ale tenkrát! Není samo o sobě zvláštní, jak se najednou tenhle film, (kterej opravdu není – KROM ONOHO VIZIONÁŘSTVÍ – zase takový terno) stane myšlenkově a tím i dějově zajímavej? (A pak, - že bratře Umare, idea v dnešním světě nic nezmůže...) Pravda, některý věci už jsou přežitý (možná ho i znehodnocujou), ale rozhodně je tenhle film víc politickej než tenkrát. A ten posun? Třeba v tom, že dneska už místo D.Washingtona odpočítává Samuel L. Jackson. 3a½! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci vidět rozšlehat autobus semtexem. 2.) Zajímá mě, jak to vypadalo v USA tenkrát, když za nimi ještě stála ,,arabská komunita“. 3.) Sedím v autobuse a právě si přisedli chlápci v rubáších. (Pokud nejsou ,,vyvoněný“, tak zachovej klid a pusť si to až doma). /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Galerie (39)

Zajímavosti (23)

  • V niekoľkých scénach generála Williama Devereauxa (Bruce Willis) vidíme bez jeho uniformy Americkej armády, namiesto nej má na sebe obyčajný oblek. Odhaľuje sa, že Generál Devereaux v skutočnosti zastáva pozíciu v prezidentovom kabinete, pričom si zachováva svoje hodnosti v armáde ako generál-major, pravdepodobne ako poradca pre národnú bezpečnosť alebo šéf kancelárie Bieleho domu. Toto pripomína situáciu Alexandra Haiga, ktorý bol zástupcom asistenta prezidenta Richarda Nixona pre záležitosti národnej bezpečnosti a neskôr šéfom kancelárie Bieleho domu, pričom si zachoval svoju hodnosť generála v armáde, alebo Colina Powella, ktorý bol poradcom pre národnú bezpečnosť za prezidenta Ronalda Reagana a neskôr známy ako "politický generál". (Pat.Ko)
  • Dva možné skoré názvy pre tento film boli "Holy War" ("Svätá vojna") a "Against All Enemies" ("Proti všetkým nepriateľom"). Prvý názov bol odmietnutý potom, čo sa všetci dohodli, že je príliš provokačný, a ten druhý bol používaný chvíľu, kým štúdio nerozhodlo, že The Siege je vhodnejší, silnejší názov. Ironicky, "Against All Enemies" neskôr získal titul knihy o udalostiach po 11. septembri, ktorá sa stala budúcim filmovým projektom. (Pat.Ko)
  • Na strategickom stretnutí jeden z účastníkov cituje Lincolna a jeho zastavenie habeásovej listiny v roku 1862. Iný účastník tvrdí, že tento čin bol vyhlásený za nezákonný Najvyšším súdom a cituje prípad "Ex Parte Milligan." Skutočný prípad, ktorý sa týka tohto incidentu, je "Ex Parte Merryman." Prípad Milligan sa týkal vojenského súdu civilného občana. Vo svojom rozsudku určil, že civilisti nemôžu byť súdení vo vojenských súdoch, s výnimkou konkrétnych okolností, ktoré prípad Milligan nespĺňal. (Pat.Ko)

Reklama

Reklama