Režie:
Stipe DelicScénář:
Ugo PirroKamera:
Tomislav PinterHudba:
Mikis TheodorakisHrají:
Richard Burton, Velimir 'Bata' Živojinovič, Irene Papas, Milena Dravič, Rade Markovič, Neda Arnerič, Anton Diffring, Relja Bašić, Boro Begovič (více)Obsahy(1)
1943, Němcům hoří půda pod nohama na všech frontách, sovětská armáda přechází do drtivé ofenzivy, Rommel je vytlačen z Afriky, kvůli obavám z otevření nové fronty a spojenecké invaze v západní nebo jižní Evropě Hitler vyžaduje rozdrcení Titových jugoslávských partyzánů, kteří Němcům přidělávají spoustu starostí na Balkáně. Pátá protipartyzánská ofenziva, která má úkol nemilosrdně zlikvidovat Titovu armádu, může začít... (Pohrobek)
(více)Hrají
Richard Burton
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Nejdelší den (1962)
Kdo se bojí Virginie Woolfové? (1966)
Dotek Medúzy (1978)
Velimir 'Bata' Živojinovič
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Nevídaný zázrak (1984)
Život je lep (1985)
Hezké vesnice hezky hoří (1996)
Irene Papas
Řecko
Nejlepší filmy:
Tisíc dnů s Annou (1969)
Z (1969)
Řek Zorba (1964)
Milena Dravič
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Sud prachu (1998)
Dívka (1965)
Člověk není pták (1965)
Rade Markovič
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Petřin osud (1980)
Muž se zlatými brýlemi (1987)
Zloděj broskví (1964)
Neda Arnerič
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Kdo to tam zpívá (1980)
Anděl strážný (1987)
Klamné léto '68 (1984)
Anton Diffring
Německá říše
Nejlepší filmy:
Kam orli nelétají (1968)
State Secret (1950)
451° Fahrenheita (1966)
Relja Bašić
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Most (1969)
Gott mit uns (1970)
War and Remembrance (1988) (seriál)
Boro Begovič
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Nevídaný zázrak (1984)
Pes, který měl rád vlaky (1977)
Most (1969)
Janez Vrhovec
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Nákupčí peří (1967)
Banovič Strahinja (1981)
Až budu mrtev (1967)
Michael Cramer
Německá říše
Nejlepší filmy:
Případ Sloane (2016)
Ohňostroj (1954)
Pátá ofenzíva: Bitva o Sutjesku (1973)
Ljuba Tadič
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Čas zázraků (1989)
Sud prachu (1998)
Krvava bajka (1969)
Günter Meisner
Německá říše
Nejlepší filmy:
Plechový bubínek (1979)
Most u Remagenu (1969)
Eso es (1982)
Branko Špoljar
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Poklad na Stříbrném jezeře (1962)
Vinnetou (1963)
Kozara (1962)
Slobodan Dimitrijević
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Poklad na Stříbrném jezeře (1962)
Vinnetou - Poslední výstřel (1965)
Valter brani Sarajevo (1972)
Ilija Ivezič
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Poklad na Stříbrném jezeře (1962)
Vinnetou (1963)
Vinnetou - Poslední výstřel (1965)
Boris Dvornik
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Člověk není pták (1965)
Okupace ve 26 obrazech (1978)
Most (1969)
Mirko Boman
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Poklad na Stříbrném jezeře (1962)
Vinnetou - Rudý gentleman (1964)
Banovič Strahinja (1981)
Nikola-Kole Angelovski
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Tři (1965)
Banovič Strahinja (1981)
V horách roste zelená borovice (1971)
Brook Williams
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Dotek Medúzy (1978)
Tisíc dnů s Annou (1969)
Kam orli nelétají (1968)