Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Novinář Irvin Fletcher připravuje v převleku za dealera reportáž o distribuci drog. Jednoho dne ho na pláži osloví neznámý dobře vyhlížející mladý muž Alan Stanwyk, zaveze ho do své luxusní rezidence a nabídne mu neobvyklý obchod. Chce, aby ho Fletch zastřelil, a nabízí mu za to 50 tisíc dolarů. Důvodem je, že Stanwyk má nevyléčitelnou rakovinu, a kdyby se zastřelil sám, přišla by jeho žena o vysokou životní pojistku. Fletch souhlasí, ne snad proto, že by měl v úmyslu muže opravdu zabít, ale zajímá ho, co je za tím vším skryto. Nedá mu příliš práce zjistit, že Stanwyk je absolutně zdravý, že je zapleten do obchodu s drogami a je bigamista. Zbývá odhalit, jakou roli v tom všem hraje drahý pozemek v Utahu, kdo je Stanwykovým komplicem v obchodu s drogami a co se vlastně ve skutečnosti skrývá za jeho nabídkou. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Chevy Chase byl proslaven především sérií Bláznivá dovolená, kde ztvárnil hlavu rodiny Clarka Griswolda. Právě po této roli je ovšem jeho nejznámější rolí právě Irvin ´´ Fletch ´´ Fletcher. Kriminální komedie z roku 1985, která si od dob své premiéry vysloužila slušný kultovní status, dočkala se o 4 roky později pokračování a nyní se připravuje remake s Jonem Hammem v hlavní roli. Je ovšem Fletch skutečně tak významný film?   Fletch rozhodně není ztřeštěná komedie ve stylu takového Ace Ventury. Jde v základu překvapivě o seriózní detektivní zápletku, kterou nabourává právě až Chevy Chase se svým komediálním výkonem. Seriózní detektivní zápletka tak spoléhá na tak trochu groteskního hlavního hrdinu. Fletch je kromě hlášek a různého pitvoření Chaseho postaven také na tom, že je mistrem převleků. Jenomže je to ve finále celé málo. A nefunguje to ani jako kdovíjak zajímavá detektivka, ani jako kdovíjak zábavná komedie.   Je to rozhodně slušná zábava. Trvá to hodinu a půl, je to osmdesátkové až na půdu, Chase je po celou dobu velmi fajn a pak to skončí. Scénář Andrewa Bergmana je ve finále těžce nezajímavým, ono tajemná detektivní zápletka je od začátku tak trochu průhledná a vlastně by to nejspíš nefungovalo o poznání líp ani v případě, že by se tvůrci vydali směrem buďto čisté vážné detektivky nebo čistě odvázané komedie. Od samotného počátku jsou karty pevně rozdané.   Fletch není dvakrát napínavý a vlastně ani dvakrát vtipný. Chase se sice snažil sebevíc, vstříc scénáři ovšem vlastně moc nezmohl. Hudba Harolda Faltermeyera sice napomáhá atmosféře, některé scény jako nahánění v autě jsou velmi povedené, jinak tam ovšem moc památných momentů vlastně není. A ani z talentu Fletche, který spočívá v mistrovství v převlecích není vlastně vytěženo kdovíjak mnoho.   Navzdory charismatu a komediálnímu talentu Chevyho Chase je Fletch jen slušná podívaná, která rozhodně neurazí, má pár svých momentů a pak skončí. Dalo se z toho určitě vytřískat o poznání více a dle všeho se scénář vydal velmi razantně jiným směrem než předloha Gregory McDonalda, která i samotného hrdinu vystihla tak trochu jinak. Jde tak dost možná o neštěstí v uchopení, za pár let budeme moci posoudit Fletche v podání Jona Hamma...... ()

P1tr 

všechny recenze uživatele

I přes angažování Chevyho Chase je Fletch překvapivě nenápadnou komedií, která příliš nezaujme detektivním příběhem ani humorem a je filmem, který absolvujete bez újmy a po jeho skončení si budete jen těžko vybavovat, co se v něm vlastně stalo. Jako podkres pří žehlení je to vhodné, ale jako plnohodnotný zážitek hodný vaší plné pozornosti už snímek tolik nefunguje. ()

Reklama

Blazkowicz 

všechny recenze uživatele

Až na pár vtipných scén (honička v autě) je to slabý průměr. Děj je nezajímavý až tak, že jsem skoro nepochopil o co tam vlastně šlo. Od dvou hvězdičkového hodnocení to zachraňuje jen pěkně osmdesátkové L.A. a dobrý osmdesátkový soundtrack. A to je asi tak to jediné, co si z filmu budu pamatovat. 3-* ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Seriózní klasicky vystavěná solidní žánrová zápletka versus Chase dělající v každé jedné scéně pitvořivé eskapády a nablblé humory. K tomu debilní voiceover a guilty pleasure echt osmdesátkový soundtrack. V předloze je, předpokládám, novinář/detektiv Fletch pojat jako šarmantní cynik, co bez suché hlášky neudělá krok. Zde je pojat jako kretén. Ne, že by kontrast seriózní žánrovky a groteskového humoru nemohl fungovat, mohl a speciálně pak s Chasem, ovšem tady to po celou dobu dře, nikdy si to nesedne a vůbec to celé působí jako pilot druhořadého osmdesátkového seriálu více než co jiného. ()

druhaveta 

všechny recenze uživatele

Oproti knížní předloze je film posunutý více do humoru (především díky převlekům - v knize Fletch všechny svoje aliasy utáhne v džínách a tričku), ale přesto se filmu daří nespadnout do komediálního žánru a zachovat si původní půdorys solidně vystavěné konverzační detektivky se suše hláškujícím hrdinou. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (10)

  • Chevy Chase v několika rozhovorech řekl, že Fletch je jeho nejoblíbenějším filmem ze všech, ve kterých hrál, protože v něm mohl být sám sebou. Maskérky mu navíc dovolily nechat si falešné zuby, které ve filmu použil jako součást převleku opraváře. Ty pak nosil na veřejnosti, aby ho nepoznávali fanoušci. (DavePave)

Související novinky

Jason Sudeikis novinářem v převleku

Jason Sudeikis novinářem v převleku

12.03.2014

Mezi nejznámější role Chevyho Chase bezesporu patří losangeleský novinář Fletch, jehož proslavila především láska k bizarním převlekům. Komediální legenda si románového hrdinu z pera Gregoryho… (více)

Reklama

Reklama