Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Novinář Irvin Fletcher připravuje v převleku za dealera reportáž o distribuci drog. Jednoho dne ho na pláži osloví neznámý dobře vyhlížející mladý muž Alan Stanwyk, zaveze ho do své luxusní rezidence a nabídne mu neobvyklý obchod. Chce, aby ho Fletch zastřelil, a nabízí mu za to 50 tisíc dolarů. Důvodem je, že Stanwyk má nevyléčitelnou rakovinu, a kdyby se zastřelil sám, přišla by jeho žena o vysokou životní pojistku. Fletch souhlasí, ne snad proto, že by měl v úmyslu muže opravdu zabít, ale zajímá ho, co je za tím vším skryto. Nedá mu příliš práce zjistit, že Stanwyk je absolutně zdravý, že je zapleten do obchodu s drogami a je bigamista. Zbývá odhalit, jakou roli v tom všem hraje drahý pozemek v Utahu, kdo je Stanwykovým komplicem v obchodu s drogami a co se vlastně ve skutečnosti skrývá za jeho nabídkou. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

helloween93 

všechny recenze uživatele

“Throwback Thursday #89” - Vracíme se do poloviny 80’s, kdy je Chevy Chase na vrcholu kariéry, po úspěšné štaci v SNL a úspěšných komediích Caddyshack nebo Vacation. Bohužel pro něho má však obří ego a problémy s drogami. O jeho attitudu bylo napsáno dost, že to byl ultra toxický misogynista a xenofob, co se nechoval moc hezky ke kolegům, byl jerk a dožadoval se hand-jobu od nějaké asistentky až po fist-fight s Billem Murrayem. Scénárista Andrew Bergman napsal scénář dle knižní předlohy Gregoryho McDonalda o drzém investigativním novináři Irvinu “Fletch” Fletcherovi, který v rámci své práce řeší různé případy v L. A. Do filmové adaptace byl přidán ironický humor Chase, převleky a vznikla tak celkem kultovní krimi-komedie, kde se ze zdánlivě bezvýznamného případu distribuce drog na pláži vyklube mnohem větší kauza, než se mohlo zdát. Nechybí atmosféra L. A., soundtrack Harolda Faltermayera a hodně hlášek. A nesmím zapomenout, až někde budete ubytováni, otevřete si účet na Underhillovy. Shlédnuto na SkyShowtime. 4* ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Nechci se opakovat, takže nebudu usedavě oplakávat talent Chevyho Chase, zmarněný ve více či méně slabých filmech. Spíš se podivím, proč právě Fletch mu přinesl takový úspěch. Ano, povedená místa se najdou (v situacích, kdy Fletcher použije nějaký převlek a bizarní pseudonym), pár replik nadějně zadoutná... Ale vzato kolem dokola je to jen typický produkt osmdesátých let: bohorovný novinář-detektiv v džínách a teniskách nedbale spolupracuje s podsvětím, frajírkovsky balí Geenu Davisovou a nám je to vlastně stejně jedno jako jemu. 40 % ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Chevy Chase tentokrát nehrá svojho klasického namachrovaného idiota, ale novinára, ktorý sa v prestrojení snaží odhaliť hneď niekoľko prípadov u ktorých sa nakoniec ukáže, že spolu súvisia. Páčilo sa mi vidieť Chevyho v serióznejšej polohe chlapíka, ktorý je inteligentný a toho svojho klasického idiota miestami v rôznych prevlekoch len predstiera. Príliš ma ale nezaujal ústredný prípad boháča, ktorý si Fletcha v jednej z jeho identít najme na svoju vraždu. Aspoňže to pošťuchovanie Fletcha s nie dvakrát bystrými policajtmi je zábavné. Ústredný nápad je celkom zaujímavý a asi by to lepšie fungovalo na ploche 40minútových epizód seriálu, pretože vo filme je veľa línií, ale všetko je podané len na pol plynu. Nie je to ani dostatočne napínavé a ani zábavné. 6/10. ()

P1tr 

všechny recenze uživatele

I přes angažování Chevyho Chase je Fletch překvapivě nenápadnou komedií, která příliš nezaujme detektivním příběhem ani humorem a je filmem, který absolvujete bez újmy a po jeho skončení si budete jen těžko vybavovat, co se v něm vlastně stalo. Jako podkres pří žehlení je to vhodné, ale jako plnohodnotný zážitek hodný vaší plné pozornosti už snímek tolik nefunguje. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Bavil jsem se skvěle - Chevy Chase jako novinář Fletch vyšetřuje proč si ho najal bohatý muž, aby ho zabil. Nespoléhá se na logiku nebo na pěsti, ale na svoji neuvěřitelnou drzost a ukecanost se kterou předstírá různé lidi, aby získal informace. Převleky a jeho schopnost vylhat se ze všeho jsou geniální a Chevy Chase se svým ironickým humorem s vážnou tváří se do této role přesně hodí. Navíc samotný případ není na komedii vůbec špatný. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (10)

  • Chevy Chase v několika rozhovorech řekl, že Fletch je jeho nejoblíbenějším filmem ze všech, ve kterých hrál, protože v něm mohl být sám sebou. Maskérky mu navíc dovolily nechat si falešné zuby, které ve filmu použil jako součást převleku opraváře. Ty pak nosil na veřejnosti, aby ho nepoznávali fanoušci. (DavePave)

Související novinky

Jason Sudeikis novinářem v převleku

Jason Sudeikis novinářem v převleku

12.03.2014

Mezi nejznámější role Chevyho Chase bezesporu patří losangeleský novinář Fletch, jehož proslavila především láska k bizarním převlekům. Komediální legenda si románového hrdinu z pera Gregoryho… (více)

Reklama

Reklama