Reklama

Reklama

Pán šelem

Trailer

Obsahy(1)

Maax, nejvyšší kněz kultu boha Ara je pro svou zálibu v dětských obětech poslán králem města Aruk Zedem do vyhnanství. Pomstychtivý kněz vyšle jednu ze svých tří čarodějnic, která těhotné královně kouzlem odejme ještě nenarozené dítě. Zabít jí ho ale zabrání náhodný svědek, který je pak vychová jako vlastního syna, kterému dá jméno Dar. Během dospívání Dar zjišťuje, že má schopnost telepaticky komunikovat se zvířaty a potom, co barbarský kmen Hunů v čele s Maaxem vyvraždí Darovu vesnici, obklopen zvířecími spolubojovníky vyráží na cestu za pomstou, na níž ho čeká i odhalení tajemství jeho původu. (choze)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (113)

noriaki 

všechny recenze uživatele

Možná by pomohlo, kdybych Pána šelem viděl už jako dítě, protože jediné co by mohlo tuhle fantasy zachránit, by byla nostalgie. Špatné je všecko, od herců, přes děj, lacinou výpravu, až po naivní mytologii. Z celého snímku přímo čiší kouzlo osmdesátek a v nouzi se dá obdivovat krásná Tanya Roberts, ale to je asi tak všechno. Dobrodružství svalnatého Dara z rodu Emurytů je natočené a zahrané tak špatně, že veškeré klady hravě vymaže. Druhou hvězdičku přidávám za spolupracující zvířátka. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Po sérii Deathstalkera jsem si vzpomněl kterej jsem měl v mládí hodně rád. Viděl jsem ho několikrát ale už je tomu pěkná řádka let co jsem ho viděl naposledy. Navíc jsem si všiml, že film zde nemám ohodnocenej o to větší důvod dát si opáčko. Pro dnešního diváka kterej Pána šelem a jeho zvěřinec nikdy neviděl to asi nebude nic extra a nejspíš nad tím ohrne nos. A já to zcela chápu. Na filmu už notně zahlodal zub času. Ve své době kdy jsem si film pouštěl na VHSce(nevím kolik mi přesně bylo) měl pro mě film daleko větší kouzlo. Dnes už z něho samozřejmě tak odvařenej nejsem ale pořád něco do sebe má. Objektivně by to bylo asi za 3hvězdy ale já z nostalgickýho hlediska musím přihodit i tu čtvrtou. Dnes už film ocení spíš ti co to mají tak jako já nebo ti co si libují ve filmech Conanovskýho ražení. Pro ostatní to bude asi ztráta času. ()

Reklama

Mirokukii 

všechny recenze uživatele

Vcelku koukatelné, místy naivní, fantazy dobrodružství. Hlavní hrdina Conanovské stylu, ač na cestě pomsty, na mě chvílemi působil jako malý kluk, a srážel tak napětí, o které se režisér tak usilovně snažil. Pár takových chvilek tu ale přesto je, a film se tak stává průměrnou napínavou, zábavou podívanou s hezkými zvířaty a dobrou chytlavou melodií. ()

p.a.douch 

všechny recenze uživatele

To víte, že se v hodnocení odráží nostagie. A vůbec to nevadí. Byl to sakra zábavnej film, v těch přiblblejch totalitních časech. Dar sice neni Conan, a Marc Singer neni Arny - taky dávám jen 4 hvězdy -, ale mě to zkrátka bavilo. Tanya byla v rozpuku a pěkně se na ní dívalo. Rip Torn byl správně hnusnej a potvory správně děsivý. Jako bonus roztomilý zvířata a zvířátka. Zkrátka 80 %. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Dojalo mě, kolik lidí na IMDb se při hodnocení PÁNA ŠELEM nechalo přemoci nostalgií, podobně jako na ČSFD u o rok staršího SOUBOJE TITÁNů. V první polovině 80. let zareagoval Hollywood na tehdejší popularitu Dračího doupěte a dalších her na hrdiny vlnou snímků s fantasy tématikou. Po prvních vlaštovkách v roce 1981 (HAWK THE SLAYER a DRAGONSLAYER), vtrhl do kin CONAN BARBAR a tři měsíce po něm i nízkorozpočtový PÁN ŠELEM (stál necelých 5 milionů a vydělal jen 3,5) , který si v nich ale dlouho nepobyl a kultovní status získal až nesčetným reprízováním na amerických kabelových stanicích, zejména TBS. Nezávislý režisér, scenárista a producent Don Coscarelli se při psaní scenáře se svým kmenovým producentem Paulem Peppermanem jen velmi volně inspiroval stejnojmennou povídkou Andre Norton a za přispění Oscarem oceněného Kubrickova kamaramana Johna Alcotta (MECHANICKÝ POMERANČ, BARRY LYNDON, SHINNING) natočil kouzelnou fantasy pohádku, stejně vymazlenou jako jeho kultovní surrealistický horůrek PHANTASM. I tady Coscarelli zabydluje plátno pro něj typickými bizarními příšerami - meziplanetárního otrokáře Tall mana nahradil krvežíznivý kněz Maax se zálibou v dětských obětech a létající vraždící koule a zombícké trpaslíky zase hrůzní netopýří antropofágové a strážci smrti v S/M oblečcích. Stejně jako u PHANTASM, kde koule v Tall manových službách neřešily do koho se zavrtají a často tak působily spíše kontraproduktivně, i Maaxovi strážci smrti kosí všechny bez ohledu na barvy týmu a jako ve PHANTASM trpaslíky je zloduch vyrábí z obyčejných lidí. Proces jejich výroby, ve kterém hraje významnou roli pijavice umístěná uchem do mozku, je jednou z mnoha nezapomenutelných scén, které jsou Coscarelliho specialitou a kterých jsou jeho filmy plné. Film se v 90. letech dočkal dvou ultramizerných pokračování (PÁN ŠELEM 2: BRÁNOU ČASU a PÁN ŠELEM III: BRAXOVO OKO) a televizního seriálu ("PÁN ŠELEM: LEGENDA POKRAČUJE"), na kterých se ale Coscarelli nepodílel. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (12)

  • Režisér Don Coscarelli sa rozhodol zasadiť príbeh do obdobia doby bronzovej, pretože bol veľkým fanúšikom herca Stevea Reevesa, tvorcu špeciálnych efektov Raya Harryhausena a subžánru "sword and sandal". Ten dominoval v Taliansku v rokoch 1958 - 1965 a vyznačoval sa zobrazovaním historických a biblických eposov, tzv. kostýmových drám. (beso74)
  • Coscarelii zkoušel do role Kiri i 18letou Demi Moore. Ačkoliv byla jeho oblíbenkyní, rozhodl se nakonec do této role obsadit Tanyu Robertsovou. (mi-ib)
  • Don Coscarelli prodal všechna svá práva na příběh a postavy studiu, proto neměl z pokračování Pána šelem a televizního seriálu ani cent. (mi-ib)

Související novinky

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)

Reklama

Reklama