Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

sedm.1

Z Griswoldovic dobrodružství jasně to nejlepší a s přehledem nejzábavnější.Téměř snad až dokonalá vánoční rodinná komedie,která i po několikátém shlédnutí pořád neskutečně baví.Kadence hlášek a pro mě až kultovních scén je fakt neskutečná,nikdy to narozdíl od ostatních dílů nesklouzne k trapnosti,celé je to přirozené a nepřehnané.Pro mě je to zkrátka vánoční klasika,které pouze dost škodí nevydařený dabing,který hodně scén doslova zabíjí. ()

mikulíšek

Vánoční legrace, i když ne až tak moc. Vánoční komedie svým způsobem ne nepodobná animovaným groteskám, jejíž humor není sofistikovanou záležitostí, přesto je milý a nezávadný. Ke konci filmu, který nutně musí skončit happyendem je postupně gradující série šíleností trochu neuměle sešroubována do pokojného vánočního závěru, ale to nic nemění na tom, že se jedná a typicky vánoční rodinný film, který nemůže urazit snad nikoho. ()

Sdoom

Pár poměrně vtipných momentů nemůže vyrovnat klišovitou zápletku se spoustou naopak velmi trapných či předvídatelných rádobyvtípků. Dvě hvězdičky jsou maximem, co můžu dát, bohužel tohle prostě není můj šálek humoru. ()

vitekpe

Hudba Angelo Badalamenti? Sakra, to jsem nezaregistroval... Zato jsem zde objevil paradni "vanocku" od Ray Charlese, ktera je tak super vymazlena, ze ji rad posloucham i v lete... :-) Jinak film je legenda (alespon pro me), a s Clarkem pokazde soucitim... ()

Trolejbus

Komedie nejvánočnější a navíc Chevy Chase s motorovou pilou a bratranec Eddie a jeho přání: Veselý svátky, hajzl už byl plnej.... ()

Lukoboss

Je to tak strašně jeblý a herci neskutečně přehrávají, že jsem si chvílema říkal, co je to za hrůzu. Ale jak se ukáže, je to určitej filmařskej záměr dovést to celý do extrému a absurdna. Sice si myslím, že zdejší hodnocení je vcelku neúměrný a mělo by se pohybovat někde nad 70%, nicméně určitou kvalitu to má... i vzhledem k roku natočení. ()

JADIM

Rodinná komédia o tom, čo všetko sa môže (ne)pokaziť pri príprave vianoc v širokom kruhu rodiny. Dejová linka je úplne obyčajná a ničím špeciálna. Momenty celkom o ničom striedajú naozaj zaujímavé a bláznivé situácie v podobe rozbíjajúcich vecí a divokých zvierat. Mierne cholerický otec so svojou uletenou rodinou s rôznymi charaktermi celkom sadli, ale že by som to mal nazývať vianočnou klasikou? To zas nie :) 6/10 (Videné 23.12.2019, SK dabing) ()

borec999

Chevyho Chasa  nemusím a možno práve preto som nikdy Vianočné prázdniny o rodinke Griswoldovcov plne nedocenil a neradil ho medzi svoje najobľúbenejšie Vianočné klasiky... Aj keď zlý film to určite nie je a musí sa nechať, že John Hughes mal na písanie vianočných komédií naozaj talent. 65% ()

PALINO

Clark Griswald sa rozhodne, že pre svoju rodinu pripraví nezabudnuteľné Vianoce, takže o zábavu je postarané. Podľa môjho názoru najlepší film o Griswaldovcoch, ktorý ponúka množstvo vtipných i menej vtipných scén a na moju radosť sa vedľa vynikajúceho Chevy Chasea objaví i vtipný Randy Quaid, ktorý v Prázdninách v Európe bohužiaľ chýbal. A takisto veľmi vtipný bol i starý pán s cigarou, ktorého výrazy tváre a odfajčenie stromčeka nemali chybu. ()

joora1

Pro mě je tenhle film na Vánoce stejná tradice jako stromeček, dárky, kapr nebo salát..už když jsem byl menší, tak jsem na něj rok co rok koukal a vždycky se skvěle bavil.Není to žádná inteligentní komedie s vytříbeným humorem, ale o to tu opravdu nejde, Griswoldovi mě vždycky spolehlivě pobaví a uvedou do té správné Vánoční nálady. ()

jondoe

Skvela komedia z vynikajucim navodom ako prezit vianocne sviatky. Staci pozvat celu rodinu, ktora vam znici cely dom a aj tak sa vam tie vianoce podaria. Je to uz dost dlha doba, ked som tuto podarenu komediu videl a vzdy sa k nej rad vraciam. Pre tych co tento film este nevideli odporucam aby si to zohnali z prvym VHSkovym dabingom, ktory srsi perfetnymi hlaskami. Ten novsi dabing je totiz ovela horsi. ()

iXtr3m3

Tretia z fantastickej série rodinky (Úžasných) Grisvoldovcov, v skratke dokonalá vianočná bláznivá komédia, ktorá stárne s gráciou, pretože je natoľko bláznivá, až jej človek odpustí všetky neduhy časov minulých a vie si ju pozrieť aj v dnešnej dobe a to kedykoľvek. Nie je to síce vianočná klasika ako Sám doma 1 a 2, ale má to k nej veľmi blízko, podobne ako iná vianočná pecka, aj keď výrazne mladšia a to Vánoce naruby... ()

klúčik

Posledný film o bláznivej americkej rodinke Griswoldov. Keď vidím na vianočné sviatky rozsvietené domy, tak si spomeniem na tento film.....75%. ()

Chris Wulf

Vánoční komedie (možná by tam ani nemuselo být slovo "vánoční"), která nemá konkurenci a bez které už si Vánoce ani nedovedu představit :) ()

sidny

Co se týče Vánoc mám speciální filmové tradice bez kterých se neobejdu. zatím tam patří Sám doma už mnoho let, Grinch, Tři oříšky pro Popelku, Shrekoleda, a spousta dalších pohádek... a tady ten film jsem tam zařadila a v mém seznamu je sice nejnovější, ale i tak je úžasný, děti i dospělí mohou prožít společně s postavy jejich nenaplněný sen. ()

Mistickzz

Z tohto filmu sa už stala v našej rodine vianočná rarita, bez ktorej by som si tieto sviatky ani nevedel predstaviť. Chevy Chase ako Clark Griswold je už pomaly legendárny a tento diel je z Griswoldovej série najlepší. 83% ()

Luciášek

Naprostá pecka, která je lepší a lepší s každým dalším zhlédnutím. Ovšem s tím jediným dobrým dabingem!!! Viz Eddie u septiku : Veselý Vánoce! Už byl plnej! 🤣🤣🤣 ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)