Kalvárie

(festivalový název)
  • Belgie Calvaire (více)

Marc Stevens je hezký, mladý zpěvák, který cestuje svým Vanem od města k městu. Bohužel uprostřed lesa se mu pokazí auto. Pozdě v noci, za nepřestávajícího déště nemoudře poslechne radu Belga Boryse a vydá se do hotelu majitele Paula Bartela. Na začátku se zdá být majitel mílým a samotným člověkem, ale později se projeví jeho psychopatické stránky. Nabízí Markovi pomoc v nápravě auta. Zpěváka už znepokojuje při procházce lesem pohled na vesničany znásilňující prase. Jeho obavy jsou na místě. Bartel zničí jeho auto, omámí ho... a tady začíná Markova noční můra. Noční můra, která se skládá ze svázání, skalpovacích elementů, ukřižování a znásilnění... (LIVINGDEAD)

Slasher

Kvalitní psycho ze zemí Beneluxu. Charismatický zpěvák Marc se po cestě na vánoční koncert dostane do zapomenutých končin plných bláznů a dementů, co už na první pohled smrdí a ošukají všechno, co se hýbe. A Marc nemá k děvce až zase tak daleko, jak by se mohlo zdát... Docela depresivní snímek, jehož první polovině by určitě prospěl o něco větší spád. Ale big thumbs up za štědrovečerní večeři a prase na vodítku. (screeny) ()

Astaroth12 odpad!

Neskutočne nudný film.Je to o spevákovi,ktorí sa čírou náhodou zatúla k starému psychopatickému vidlákovy a na jeho velké nešťastie si ho ten vidlák spája zo svojou bývalou družkou,no musela byť veľmi škaredá a nesympatická,lebo ten spevák naozaj bol,a stou polooholenou hlavou bol ešte aj nechutný.Aby tých debilín nebolo dosť,na scénu nabehuje partia daľších totálne psychicky narušených vidlákov a s tým medvedím tancom,čo predvádzali v tom pajzli som len neveriacky pozeral,kto može vymysliet takú koko....Ano pokus o psychlogiu tam bol ale na mňa to vobec nezabralo,lebo žiadna atmosféra sa nekonala. ()

Khalesi odpad!

Pokiaľ ste debilný, zoofilný, uslintaný a sadistický úchyl, tak ste narazili na film, ktorý bud presne podľa vašeho gusta. Dvíha sa mi žalúdok, keď si pomyslím, aký asi psychopat mohol niečo podobného natočiť a poslať na verejnosť. Vyzerá to, že je práve v kurze čo najdrastickejšie šokovať diváka, hlavne ak tvorcovia nemajú na nič inteligentnejšieho. Stačí pozbierať pár dementov, stiahnuť im posraté gate a nahnať ich do kravína s brokovnicami a máte kvalitný koprodukčný trhák. Vážne neviem akým smerom sa to dnešná kinematografia hýbe, ale ak uvidím ešte raz niečo podobného, predám svoj prijímač aj svoj byt a pojdem žiť do jaskyne. Radšej by som tú hodinu a pol strávila v hnusnej stoke plnej nakazených potkanov, pretože aj to by ma znechutilo menej, ako táto zlátanina. Brrr.. ()

dubinak

Calvaire je příjemně stravitelný, malý explo snímek, tentokrát z Belgie a Francie. Velké plus si tento snímek připisuje hlavně vizuálem krajiny a ponurou buranskou atmosférou. Vesměs mi herci nebyli moc sympatičtí, a u hlavního hrdiny to považuji jako negativum, protože se mi mu tudíž ani moc nechtělo držet palce. Francouzi se po celou dobu stopáže drží s výskytem brutality při zemi a se vším se v tomto případě tak nějak šetřilo. Ničím se to asi do dějin nezapíše. Víc k tomu asi už nelze napsat. ()

BitlDjus

Nervy drásající prasárna, která nenechá ke konci nikoho v klidu. Vynikající špinavá venkovská atmosféra, mrazivá hudba a odporně pošinutý burani, kteří si užívají s vepříkama. A když náhodou se jim naskytne nějaká ta lidská oběť, tak nepohrdnou ani tou. Imaginární Glorie v podobě zpěváka Marca zažívá to nejděsivější peklo, v penzionu pana Bartela a jeho zvrhlých sousedů. Jeden z vrcholů exploitation. ()

• Podle režiséra jsou ve filmu jen dvě postavy, a to Marc a Bartel. Ostatní lidé ve filmu jsou jen jakousi variací na postavu Bartela. (aknamor)
  • Režisér filmu se vyjádřil, že chtěl vytvořit film, ve kterém diváci sympatizují se zápornou postavou, a ne s jeho obětí. (aknamor)
  • Film byl natočen v klášteře Sainte Élisabeth v Mondorf-les-Bains v Lucemburském velkovévodství a v Belgii v přírodní rezervaci Hautes Fagnes a ve vesnici Bullange. (bianci)

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července