Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

Aladdin590

Naprostá pecka. Tenhle film mě svým stylem, vizuálním zpracováním a vlastně i vším ostatním úplně rozložil. Tvrďácké postavy jsou tvrdé jak mají být, sexy holky jsou sexy jak mají být, a padouši jsou prohnilí a zvrhlí jak mají být. Jen musíte přistoupit na pravidla která vám Rodriguez nabízí. Protože když se ponoříte do Sic city, najdete tam cokoli.. ()

Michael08

Nejlepší film který jsem za celý svůj život viděl..!! Mám rád filmy v tomto komiksovém zobrazení (černá,bíla,červená)..;) Hlavní postavy mě okamžitě vtáhly do děje a drželi mě v něm až do konce..jediné co mě na tom mrzí je to že jsem to neviděl v kině, to by byl zaručeně zažitek s velkým Z. Takže vřele doporučuju..;) P.S. nevím který z příběhu je ten nejlepší, ale pro mě to bude zaručené frajer Marv..;) ()

Xawerius

Stylové vizuální zpracování každé scény filmu a zaměření na detail, úžasná atmosféra podtržená vynikající hudbou. Takhle nějak si představuji zpracování komixové předlohy na filmovém plátně. Můj oblíbený film a jeden z mistrovských kousků poslední dekády. ()

pornohavo

Na tento film som sa veľmi tešil. Naozaj silné herecké obsadenie a zaujímavé, niekedy až príliš detailne vizuálne spracovanie komiksu (miestami mi to až vadilo). Tento film je jedinečný, má svoj jedinečný štýl a kto má rád komiksy, ten si určite príde na svoje. Bohužiaľ mňa komiksy nejak neberú... Po druhom pozretí znižujem body na 65%. ()

Infurius

Jeden z mojich naj. filmov. Tie jednotlive príbehy su dobre prepracované, gangsterska komiksová atmosféra a tie super monológy. Vidno,že to točil Tarantino a Rodriguez lebo toto je ich typický film, veľa krvi drsných rozhovorov a ten vizuálny spôsob natočenia. 95%. ()

jelen10

Tak krásné zpracování něčeho tak hnusného, až se mi to všechno líbí. Jak prostitutky, tak drsný chlápci jsou skvěle obsazení a jejich příběhy mě skutečně baví, dokonce ani ty jejich monology mě nenudí, spíše naopak. Už se těším na dvojku! ()

knedliiicek

Zkrátka a jednoduše napsáno. Nelíbí se mi to, nemám rád takové divné přehnanosti. Muže to vizuálně vypadat zajimavé, ale toto není zkrátka pro lidí mé fantazie cesta nátáčení filmů. Jednu jedinou hvězdičku, která zachrání tento "film" před hodnocením "slova", tak je Bruce Willis. Jedině on mýma očima neutopil tohle asi "dílo". ()

weelska

Mám moc ráda spojení Rodrigueze a Tarantina, skoro by se dalo říci, že je to záruka dobré podívané. I když byl Tarantino v úvodních titulcích uveden jako speciální host, byl jeho rukopis v ději čitelný, přeci jen scéna topení v záchodové míse, nebo zobrazení samurajských mečů - to už jsme někde viděli a nejednalo se zrovna o "béčkový film". I když nemám moc ráda filmy, které mají více dějových linií, tady mi to prostě sedlo, proti hereckému obsazení nemám výtku - možná jen jedinou, ale to je čistě jen můj pocit - Elijah Wood pro mě prostě už navěky zůstane Frodem, tím malým hodným hobitem, co zachrání Středozem, role drsňáka zabijáka mi u něj neseděla ani tady, ani v Maniakovi (2012). Vynikající výkon si může ale určitě připsat Bruce Willis, děj se nádherně vrací na začátek, kruh se uzavírá. 4* - vizuální zpracování mě moc nenadchlo. ()

delman

rozhodne do filmovej podoby najlepsie spracovany komix..miestami som mal naozaj pocit, ze listujem v komixe, co je dobre, nakolko to dava dojem, ze divak dokaze pracovat s casom a tokom ako plynie dej (najvacsia vyhoda klasickeho papieroveho komixu)..no i tak musim povedat, ze to bolo sklamanie. videl som prerobeny extended cut, ale ratam, ze ten horsi ako kino original nebude. nech je to akokolvek dobre urobene, obsah nie je na 5 hviezd, ani na 4. ()

zemon

bavil som sa slušne, aj keď sa tam našli nudnejšie momenty. niektorí tu píšu že im liezli na nervy neustále monológy postáv. mne sa zas náhodou páčili. som zvedavý na dvojku ()

ForFan

Film, který mě "dostal" svým vizuálním zpracováním, kdyby byl natáčen klasicky, tak by šlo hodnocení asi o hvězdu dolů...Taky chválím výborné herecké obsazení (hlavně Mickey Rourke jako "Marv" - tato role se k němu skvěle hodila). Vůbec jsem se u tohoto filmu nenudil a ta brutalita mi v tomto snímku ani trošku nevadila. Pro mě jeden z těch filmů, na který se znovu rád podívám... ()

fifotron

Vražda za vraždou, drsňák za drsňákom, štetka za štetkou. Plejáda známych tvárí v neokukanom komiksovom prevedení na čele s nesmrteľným Rourkom ala zlý plastický chirurg. Očarujúca Jessica Alba s divokou Rosariou ťahali značnú časť filmu bravúrne. Začína vojna. Vojna medzi štetkami, mafiánmi a policajtmi. Kto by tomu mohol zabrániť? Clive Owen? Ale kdežé, on sám určite nie! Samozrejme všetko je možné a každý jeden príbeh sa vzájomne prekrýva, čo dáva filmu ešte viac otázok ale aj odpovedí. Mojou odpoveďou na prehnane sentimentálneho Willisa sú 4 hviezdy. Quentinov rukopis je tu dostatočne vidno a ja proste výrobky, v ktorých má prsty, milujem. - Po treťom pozretí musím nakoniec hodnotenie zvýšiť na päť. Film, ktorý ma tak nadchne ako tento, si to zaslúži. ()

LennyCowler

Zatím jsem viděl pouze dva filmy podle komiksové předlohy, které mě opravdu bavili a to především tím,že si zachovávají tu správnou komiksovou atmosféru. Sin City je jedním z nich (pak je to film 300: bitva u thermopyl). Ostatní filmy dle komiksů nestojí za nic. ()

pepco

Zrejme som videl aj horsie filmy, ale odporna pachut po zhliadnuti filmu ho umna radi medzi to najhorsie. Nezmyselny koncept a cela myslienka filmu, ktory umna nenasiel pochopenie. Film sa tiez minul svojej kategorii... mal by byt oznaceny ako sci-fi, sci-fi a sci-fi. Jedina hviezdicka za herecke vykony a obsadenie. ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let