Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

JosefTomas

Málo kdy mě film tak chytne svým zpracováním a ojedinělým stylem. Příběhy skvost, postavy jakbysmet (Hlavně Marv), hlášky trefné a město temné. Těch 95 si to zaslouží. ()

Stanix

Noir comix pro dospělé, tuhle stylizaci můžu. Viděl jsem jak klasickou verzi tak i delší režisérskou a v podstatě se dá říct, že těch 20 minut navíc bylo spíš na škodu. Celkově jde o snímek, který sází téměř všechno na dodržení formy dle předlohy, takže komu styl nesedne film si vůbec neužije. Herecký guláš byl více než dobře umíchán a všemu vévodí roztomilý Mickey Rourke. Celkově tu máme co dočinění z artovým násilím a to sakra dobrým. ()

mrclTV

Šialené vizuálne predstavenie, tak ako sa na komiks Franka Millera patrí. Keďže ide o poviedkový film, rozhodol som sa hodnotiť každý príbeh zvlášť: That yellow bastard - Svet v Sin City je bez pravidiel, pričom ho ovládaju zbrane a bezohľadná moc. Ale stále tu žije ešte jeden dobrý policajt. Celkom slušný úvod do filmu. Bruce Willis by so svojím hlasom mohol robiť rozprávača častejšie, ide mu to celkom dobre. Willis kvalitný, Alba naopak nulová. *** a pol. Customer is always right - krátke, bezočivé, priame a kontroverzné, rovnako ako celé Sin City. Tento krátky kúsok sa mi páčil asi najviac. **** The hard goodbye - Brutálna pomsta brutálnym spôsobom. Všetci, ktorí nadávaju na Elijaha Wooda a jeho priteplenú postavu Froda z Pána prsteňov... stačí im ukázať Sin City a každý hneď bude vedieť, že dokáže zahrať aj postavu, z ktorej behaju zimomriavky a dokonca bez jediného vyrieknutého slova. Jeho vlkodlak, zvrátene psycho ultra rozmerov. Musím sa priznať, že v Hard goodbye som druhýkrat v živote pri telke zažil pocit "fyzicky zle od žalúdka" (riadne sick stuff, asi som mäkota :D. Prvýkrát to bolo pri scéne, keď Bear Grylls v Ultimate Survival jedol oči jaka).*** a pol. The big fat kill - Hneď som si všimol, že režisér je niekto iný, a ten iný je Quentin Tarantino. Jeho komiksová prehnanosť mi vadila. Jasné, veď aj ostatné príbehy boli uletene komixové (vo svete BaSin City človeka nezabijete pár výstrelmi, tu z neho musíte spraviť kašu, veď aj Marv cynicky poznamenal, "prečo ma nestrelili do hlavy, bol by už koniec". Basin city, je svet, v ktorom sú všetci muži policajti, vrahovia, vraždiaci policajti alebo úchylní psychopati a všetky ženy sú prostitútky alebo aspoň striptérky, drsný to kraj.....Už som sa rozpísal mimo témy, poďme späť ku komixovému prevedeniu poslednej poviedky), ale tu je toho už vážne priveľa - blázniva jazda plná over the top momentov, blbého humoru a nekvalitného klišoidného príbehu. Vôbec sa mi to nepáčilo. Iba jedna *. A aké je celkové skóre? Už len za ten farebný vizuál a takmer nekonečný zástup hereckých mien by si zaslúžil 4*, ale keď vezmem do úvahy dejové linky a spracovanie jednotlivých epizód vychádzaju mi skôr poctivé 3 hviezdičky. Na štyri to tesne nemá. PS: RIP Brittany Murphy. ()

johnny01

Obrazově nádherná hra barev a i přes množství postav zůstává děj docela pochopitelný. V Sin City vládne úžasná atmosféra a mnoho postav je dobře zahraných. ()

Nathaniell

Sin city je film, ve kterém se jednalo velice megalomansky ve všem kromě lidskosti. Drsňák? Dodáme i tři. Drsňačky? Dodáme i sto. Krutej negr? Ne, to ne, ten vám musí stačit jeden. :-D Ssst. Rasismus. Ale to je jedno. Pak tu totiž máme ještě tu druhou stránku. Tu lidskou, kterou nezastupuje nikdo jiný než detektiv ztvárněný Brucem Willisem. Ten u mě hrál prim a jak vím, neměli to tak všichni. To je jedna z nesporných výhod Sin City: Není jen jeden hrdina a nejde jen o muže. Miha (asiatka) byla taky hodně hustá. Mickey Rourke je lidská verze Hulka, Clive Owen chladnokrevného zabijáka a Elijah Wood tu má úchylnější roli než v sérii Pán prstenů. :-D Každopádně u mě vyhrál již zmíněný detektiv, který se po úvodu ztrácí a následuje sakra dobrej comeback. Pamatuju si, jak jsem byl odvařenej, že je zpět, když jsem to viděl poprvé. SPOILERY: A že vlastně zemřel kvůli vlastní lidské chybě, která by se na jeho místě mohla stát komukoliv. Už jen za něj je na co se dívat. Ten bordel okolo je přehnaný, ale to už k režiséru Rodriguezovi patří, tím spíš že zase páchal zlo s Tarantinem. :-D To vždycky končí nebezpečně a na hranici únosnosti. Ale tenhle film dovedu vidět, kdykoliv chci a má vynikající dějovou linii. Za mě jednoznačně 5*. ()

jayman

Prvotriedna druhotriedna zábava. Podmanivá vizualizácia a narátorske monológy z toho robia snáď najlepšiu komiksovú adaptáciu, čo som kedy videl. Miller píše temné príbehy a Rodriguez doručuje. Jediné, čo mi tam fakt vadio, bolo nadužívanie CGI pri gore trikoch, za toto by si sa mal hanbiť, Robert. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 77%, Audience Score - 78% | FDb.cz - 78.9% | Nablýskaná úžasně udělaná a originální akční pecka! To už zde asi zaznělo milionkrát, ale je to pravda! Krvavá a násilná řež s jedním z nejúžasnějších vizuálů všech dob, který učaruje snad každému. Příběhy třech hlavních "chlapáků" se skvěle prolínají a skrz hory mrtvol i krve se dostáváme postupně ke konci, který sice mohl být o něco lepší, ale i tak naprostá spokojenost. Navíc nikdo (až na Josha Hartnetta, který nás už ani více zklamat nemůže:) z těch "velkých hvěžd" nehrál špatně a všichni sem skvěle zapadli! Bruce jako vždy drsný polda a charismatický hrdina, Mickey (ty plastiky už šly poznat:-) nabušený (a mírně přetloustlý:) drsňák, který si kráčí pro pomstu, charismatický Clive se svou hrdostí a opravdu hezká Jessica Alba. To vše a k tomu vizuální stránka vyjde na lepší 4*. Snad to u nás časem pořádně zkultovní a uvidíme.... 85% ()

Blazkowicz

Prostě komiks ve filmové podobě. Film nabitý atmosférou až k prasknutí. Špína, déšť, pot, bláto a hlavně krev. Černobílé provedení nepůsobí nijak rušivě, to jsem byl překvapený. V tomto případě tam ještě víc sedne. Při posledním příběhu už mi to přišlo malinko dlouhé. Jinak ale "must see" záležitost. 4* ()

tatopulos

Nejlepší na tomto filmu je začátek a konec. Ten mě bez legrace upoutal, vizuální stránka je dobrá, ale ta láska k násilí člověka nakonec přesvědčí- vždyť je to přece komiks. Co chtít po komiksu ? Raději Chobotnici s Placidem ()

adamix

Rodriguezov vrchol, ktorého zachránila herecká grupa a kamerové filtre spestrujúce noir - komiksovú atmošku s temným vyznením. S hodnotením idem ale po rokoch nižšie, pretože ten film je tak trochu o ničom. Dobre sa naň pozerá, ale väčšieho pôžitku než zo Snyderovej podobne ladenej komiksovky 300 sa tu nedožijete. ()

Scanerior

Vizuální stránka tohoto filmu je naprosto skvělá, temné deštivé černobílé prostředí se zvýrazněním červené a občas i jiné výrazné barvy funguje dokonale! Samotný příběh je sbírkou několika povídek, které mě osobně bavily, zvláště ta první (pomstění Goldie). Je to krvavá jízda, která nemá nutně složité příběhy, nicméně jsou poutavé a zaujmou. ()

Antonius

Skvělý trailer vzbuzoval velké očekávání. A to mě až zneklidňovalo, protože to pak často končí zklamáním. Ale ne v případě Sin City. Ten film je fakt pecka. Nepatřím mezi komiksové fandy a předlohu jsem nečetl, ale Robrt Rodriguez si u mě spravil reputaci pochroumanou slabšímy filmy, jako byla Fakulta, Spy Kids nebo Tenkrát v Mexiku. Na rozdíl od ostatních se mi líbily i kreace Owena a del Tora. Z obsazení mi nesedla snad jen Jessica Alba - tato "latino girl" se na roli irské striptérky Nancy Callahan opravdu nehodí a navíc zůstala oblečená... Děj je sice poněkud roztříštěný, ale myslím, že nikdo s aspoň průměrným IQ a zbytky rozpoznávacích schopností se v něm neztratí. Tempo je rychlé, film nenudí, nechybí skvělé hlášky a nejdrsnější černý humor. Prostě dvojka Tarantino - Rodriguez a samozřejmě Frank Miller v nejlepší formě. ()

Fallout

Jak Rodriguez slíbil, tak i splnil - převedl na plátna jeden z nejtemnějších a nejdrsnějších comicsů okénko po okénku ve vizuálně nadupaném hábitu.Nic víc, nic míň.Ten,kdo se nechal strhnout hypem nebo čekal nějakou oduševnělou inteligentní řežbu má smůlu.Už jen to, že se R+M pustili do takového projektu, si zaslouží respekt, stejně jako herecký výkon Rourka alias Marva, který zde dokazuje, že do starého železa ještě zdaleka nepatří. ()

LucLuc

Díky Roberte, žes to natočil tak, jak to Frank napsal a namaloval! Pro fanoušky komiksu jednoznačně lahůdka. Nevadilo mi ani pomalejší a nebál bych se říct stejně pomalé tempo vyprávění - je to prostě komisk, obracíte stránku za stránkou, atmosféra skvěle hutná, Marv ošklivej jako noc, Nancy - ach, škoda jen, že ji Frank s Robertem nepřesvědčili k odvážnějším scénám :-) Osobně se mi nejvíc líbíla big fat kill, asi kvůli nejlepšímu hereckému výkonu filmu Clive "Dwighta" Owena! P.S. Miho sem nikdy nemusel, ale ta filmová je cool, takže už se teším na Rodinné hodnoty :-) ()

Grellenort

No, ne že by to nemělo jisté kouzlo a ne že by to po vizuální stránce nebyla bomba, ale všechno to zabil ten strašnej non-stop voiceover ze kterýho mě ještě teď bolí hlava a naprosto hrozná Jessica Alba. Tři minuty po odchodu z kina jsem byl myšlenkama už úplně někde jinde. ()

Marg

Moc hezky udělané. Lituji jen toho, že neznám komiksovou předlohu. Nejvýraznější postavou je jistě Rourke, tohohle herce nemusím, ale tady je prostě boží. Prostě černá, bílá, semtam trochu červené, či žluté, drsňáci, sexbomby a silné příběhy. ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let