Ďábelská lest

• USA Diabolique (více)

V prestižní chlapecké škole vládne nekompromisně a tvrdě ředitel Guy Baran. Jeho drsnému drilu se neochotně podrobuje i jeho manželka Mia a milenka Nicol. Oběma však jednoho dne dojde trpělivost a rozhodnou se despotického Guya zavraždit. I přes komplikace při vraždě a ukrývaní mrtvoly se zdá být vše v pořádku až do chvíle, kdy zjistí, že mrtvola záhadně zmizela... (oficiální text distributora)

CaptainNor

Sharon Stone je nadmíru krásná a přitažlivá žena i dnes, tak proč se proboha chová jako pistolník nebo námořník, když to není bezpodmínečně nutné? Isabele Adjani je křehká a dětsky půvabná s nádherně vlhkým pohledem, ale ani takové kočky nezachránily podprůměrný thriller. Námět je zajímavý, ale nedotažený a užuž jsem to chtěl vzdát, když se na scéně objevila Kathy Bates v roli bystrého a inteligentního detektiva a dosavadní plytkost jako by byla polita živou vodou. Přesto se film nedostal z podprůměrných hodnot, ale bude-li někdy jako příloha v novinách, 40 korun za něj dám. ()

Gilmour93

Ďábelská pitomost, která se marně pokouší docílit napětí dramatickou hudbou či tím, že Adjani valí bulvy (chvílemi i vulvy). Zůstanou jen vzpomínky na Chazze Palminteriho. Jak leží ve vaně s půlkami pingpongových míčků na očích a jak mu Sharon připraví mnemotechnickou pomůcku, aby nezapomněl shrabat listí.. ()

Falko

Onedlho sa pustim do originalnej francuzskej verzie tohto filmu DABELSKE ZENY (1955), takze som zvedavy, o kolko je original lepsi, pretoze ked som tento film videl v kine a teraz pred nedavnom opät, nemam ten pocit, ze by bol az taky slaby, aby som mu dal iba 2 hviezdicky. Dobre, mozno bol scenar pre mnohych blby, alebo aj herecke vykony, ale ja s tym proste nesuhlasim. Napätie bolo vo filme dost velke, takze zostavam pri styroch hviezdickach... 09.04.2010 _______ Sharon Stone - (Nicole Horner) +++ Isabelle Adjani - (Mia Baran) +++ Chazz Palminteri - (Guy Baran) +++ Kathy Bates - (Det. Shirley Vogel) +++ Shirley Knight - (Edie Danziger) +++ Hudba: Randy Edelman +++ ()

Arsenal83

Originál z roku 1955 som nevidel a asi ani nepotrebujem vidieť, mne sa táto verzia páčila, páčila sa mi pointa a samozrejme herečky tu tiež stáli za to. Z mysteriózna sa vyvinula pútavá a zaujímavá detektívka s možno aj nečakaným koncom, ktorý bol poškvrnený len prílišným skomplikovaním. Hodnotenie tu je ale príliš podcenené, takže ja pridám. Mimochodom, Isabelle Adjani mala v dobe natáčania už 41 rokov a to je absolútny šok. Veď vyzerala tak do 30. ()

mira007

Sharon Stone a Isabelle Adjani jako milenka a manželka, které spojí síly , aby se zbavili svého despotického milence/ manžela Chazze Palminteriho, což je můj oblíbený představitel drsných italomafiózů. ( jeho film Příběh z Bronxu je jeden z mých nejoblíbenějších). Obsazení, námět a trailer slibovali bohužel daleko víc, než jsem jako divák dostal. ()

• Producent James G. Robinson odešel od projektu v době, kdy Sharon Stone odmítla natočit scénu, kde měla být nahá. (Terva)
  • Natáčení filmu probíhalo v okolí Pittsburghu. (Terva)