Reklama

Reklama

Pouta války

  • Jižní Korea Taegeugki hwinalrimyeo (více)
Trailer

Obsahy(1)

Skupina archeologů najde kostru, která je identifikována jako ostatky Lee Jin-seoka. Potíž je ovšem v tom, že Lin Jin-seok nezemřel, nýbrž se ve zdraví dožil požehnaného věku. Zato jeho bratr, Jin-tae, zmizel v korejské válce. Vracíme se do minulosti, píše se rok 1950. V době vypuknutí války oba bratři narukují a jsou odveleni na frontu. Jin-tae uzavře se svými nadřízenými dohodu -- pokud vykoná dostatečný počet hrdiských činů, pošlou jeho mladšího bratra dříve domů. Starší bratr se tedy účastní všech misí, zatímco svého sourozence div neudusí návalem bratrské lásky a péče. Potom ale Jin-tae padne do nepřátelského zajetí... (Film+)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (403)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Skutecne jeden z nejlepsich valecnejch filmu. Nechapu srovnani s Vojinem Ryanem, tohle je absolutne o necem jinym a podle me jsou Pouta Valky o trochu lepsi nez Vojin Ryan. Herci jsou vyborny a ani jsem nemel problem, jako ve vetsine asijskych filmu, je rozeznat, tady je kazdej dost odlisnej. Pribeh dvou bratru je hodne originalni a zajimave spracovany a za tech 140 minut se tu toho stane strasne moc, proste naprosto bombasticky. Triky jsou naprosto dokonaly, vyprava velkolepa a cele je to hodne realisticke. Mozna nebyl nejstastnejsi ten zacatek, protoze pak uz bylo jasne, ktery bratr prezije. Z obou bratru se mi daleko vic libil Jin-tae, protoze Jin-seok si furt jen stezoval, jako nejakej chudacek. Na druhou stranu, reziser se hodne zameril na realisticnost a presto Jin-tae probiha prestrelkama, zachranuje spoustu vojaku a spoustu jich zabiji a kulky se mu zazracne vyhejbaj. Co se tyce scen, kdy se nevalci, ale soustredi se na vztahy atd. tak ty jsou fakt hodne emocionalni a dojemny. Taky se hodne povedla hudba a kamera. Jen je skoda, ze tak uzasna hudba hraje jen misty, ale zas na druhou stranu, kdyz nehraje, tak jsou slyset zvuky bitvy a je to jeste vic realisticke. Od tohohle filmu jsem cekal mistrovske dilo a vyjimecny valecny film a toho se mi dostalo, takze 5*. Tohle je jeden z filmu, u ktereho kdyz budete mit vysoke ocekavani, tak pak nebudete zklamany. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Pouta války ještě více než třeba Zachraňte vojína Ryana umocňují dojem, že jste přímo tam, připosraně se krčící v zákopu, ostřelování ze všech stran a doufající, že to skončí dříve, než vám někdo vystřelí mozek z hlavy (a vězte, že zde uvidíte i horší věci). Kamera chaoticky kmitá ze strany na stranu, co chvíli ji zasáhne sprška zeminy smíšená s krví značící další úspěšný zásah nepřátelské artilerie. Občas je těžké identifikovat přes to svinstvo, co se vlastně děje na plátně (ačkoliv, a bohužel, o vidění Pout války na plátně si v Česku můžeme nechat leda tak zdát morbidní sny). Scén, které znatelně vychýlí hladinu vašeho adrenalinu, je zde nespočet a s přibývajícími minutami jsem si je užíval čím dál více. Jsou přitažené za vlasy, místy hraničí s komiksem, ale, sakra, kašlat na to, tohle je prvotřídní válečné maso, jinde podobné nenajdete. Ani ten antikomunismus nakonec není tak radikální, svině jsou na obou stranách, film se proto soustředí na silný příběh o přátelství, které nedokáže rozdělit ani jakkoli brutální válka. Příběh skutečně tvoří to nejohranější klišé, jehož rozmáchlé pojetí připomíná všechny možné hollywoodské ždímáky slz a peněz, jenže o něm tenhle film není. Je troufalé redukovat natolik okázalý projekt na pouhá válečná jatka, nehledě na dokonalost způsobu, jakým jsou zrežírována? Troufnu si tvrdit, že ano. 85% Zajímavé komentáře: Adrian, tombac, jondzavid, DaViD´82, senor ()

Reklama

predators 

všechny recenze uživatele

Proč ti asiati tolik přehrávají?! Úplně mi to rvalo srdce, když umíral někdo blízký a potoky slz se linuly ze všech stran. Když se tak ale dělo asi podesáté, mé pocity už byly někde jinde. Někde na konci filmu, který byl stále v nedohlednu. Ono těch 148 minut je docela slušná dávka, navíc, když se toho na bojišti nic moc nemění. Nemění se hlavní hrdinové, kteří se umí vyhýbat kulkám. Všechny tyto dejavú aspekty často vyvrocholily v to, že jsem se místy nudil. 58% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Poctivou (místy i moc) dávkou sentimentality nabitý válečný epos, který pochopitelně nutí ke srovnání se Spielbergem a jeho Saving Private Ryan. I zde jsme svědky rozpomínání si starého muže na válečné události z poloviny 20.století. Spolu s ním a jeho bratrem se vracíme do běsnění korejské války, kam byli oba násilím odvedeni. Bitevní pole ukazuje odlidštěnou tvář člověka, kde neexistují žádná pravidla pro přežití. Starší a ráznější z bratrů se ovšem (aby zároveň dosáhl bratrova propuštění) stává vražedným strojem a válečnému peklu zcela propadá. Efektní bitevní sekvence (stejně jako u Spielberga), rovněž četná ruční kamera, končetiny ne zrovna tam, kde mají obvykle být, krev, beznaděj. Upřímně mi jen místy chyběl silnější příběh, dalo se čekat, jak to asi celé skončí, forma jednoznačně obsah převyšuje!! ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Pohodisti z MASHu by asi čumeli, aká brutálna môže byť kórejská vojna :-). Po remeselnej a technickej stránke bezchybné, ale v prvej polovici ma film s tou až príliš tradičnou výstavbou príbehu a niekoľkými ťažkotonážnymi vojenskými klišé akosi nechcel vtiahnuť. V druhej polovici, keď sa to medzi bratmi začne kaziť, však snímka naberie obrátky. Asi najviac ma potešilo, že tu nie je žiadny milostný trojuholník. Tých už mám vo vojnových filmoch naozaj plné zuby... ()

Galerie (39)

Zajímavosti (6)

  • Boje skončily 27. července 1953, kdy byla podepsána dohoda o příměří, která obnovila hranici kolem 38. rovnoběžky a vytvořila Korejské demilitarizované pásmo. Sovětský svaz před konfliktem a po celou dobu války výrazně materiálně podporoval armádu Severní Koreje a čínských dobrovolníků. (Duoscop)
  • Korejská válka byl válečný konflikt, který probíhal od 25. června 1950 do 27. července 1953 mezi Jižní Koreou podporovanou OSN a Korejskou lidově demokratickou republikou neformálně podporovanou Sovětským svazem a Čínskou lidovou republikou. (Duoscop)
  • Na začátku filmu je v protestním průvodu proti korejské válce vidět cedule s anglickým nápisem „Give arms to us fight million youths“. (Duoscop)

Reklama

Reklama