Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

iXtr3m3

Pán Eastwood je legenda. Je to nepopierateľné, je legenda aj na poli hereckej elity, aj na poli režisérskej elity. Jeho filmy nie sú americké blockbustery, jeho filmy sú fakt skvelé a je jedno, akej tématiky sa zrovna držia, či už je to politické, alebo apolitické, či už je to proamerické, alebo protiamerické. ()

Miller

Pro mě ten nejlepší Eastwood, sorry Gran Torino. Million Dollar Baby je jeden z těch nejdojemnějších filmů, co znám, a poslední tři čtvrtě hodinu jsem brečel jak holka, naštěstí jsem vše mohl svalit na pot, zimu a rýmu. Film o tom, že člověk musí žít, a chytit šanci za pačesy. Clint Eastwood zde předvádí něco neuvěřitelného. Poté je zde oscarový Morgan Freeman, který snad musel zaprodat duš ďáblu, aby to zahrál takto. A naposled je zde roztomilá Hilary Swank, která by si oscara též zasloužila. I vedlejší role jsou zvládnuty dobře, ale toto jsou jednostoprocentní výkony. Pak je zde další výkon - ten režijní, který je také neuvěřitelně dokonalý, až neuvěřitelný. Poté se nám musel Eastwood předvést ještě jednou, a tak složil perfektní hudbu. Pak zde máme scénáristický ráj od Paul Haggise, kamerový orgasmus Toma Sterna, střihačsky perfektního Joela Coxe, a další funkce. Ještě nesmím opomenout zvukaře. Příběh je vtahující, a hned člověk zaujme. Hned ho zajímá, zda klaďas Eastwood ustoupí roztomilé Swank jako Freeman, nebo zda bude bojovat s jejím duchem. K charakteru Mary Fitzgelardové se nejvíce hodí citát ze Simpsonů "Velký duch povznese i malého človíčka". Bouchač je také nezapomenutelná postava, a když šel do ringu, bylo mi toho pomalejšího naivky vážně líto, ale jelikož mi Eastwood vidí do hlavy (jinak si to nedokážu vysvětlit) tak nám seslal Freemana, který hrál ubohého starce, ale pak arogantního debila zvládnul třemi ranami. Dále filozofickou otázku ohledně euthanasiea uvědomění. Tento film v mém srdci zůstane ještě dlouho, ne-li navždy. Zkrátka to putuje do topky, to bez debat. Tomuto klenotu nemohu dát méně, než maximální počet hvězd, tudíž pět. 100% ()

Vajonek

Vzpomínám si, že když jsem film viděla před lety poprvé, byla jsem z něj nadšená. Teď při opakovaném zhlédnutí, i když se mi to stále líbilo a považuji to za povedený film, už to nějak nebylo takové, připadalo mi, že na to, kolik se tam toho událo, to bylo možná trochu moc dlouhé. V první polovině až třičtvrtině jsem se místy, musím to říct, navzdory precizní kameře, vhodné hudbě, opravdu realistickému vyznění všemožných scén z boxerského světa, přirozeným hereckým výkonům, upřímným dialogům, začínala trochu nudit. Těžko říct, čím to, možná roli hraje, že nejsem zrovna fanynka boxu, možná nějak opadlo kouzlo poprvé viděného, možná je snímek opravdu trochu zbytečně "natažený". Každopádně poslední "neringová" cca půlhodina mě nutí k tomu, dát stejně Clintovi, Hilary, Morganovi a spol. plný počet, protože to, jak se celá situace podařila vyobrazit, jak to bylo neuvěřitelně působivé, dojemné, přitom nepřehrávané, se prostě hned tak nevidí a je to za pět (a možná víc). Celkově zprůměrované to pak vidím tak na 80 %. ()

krauset

Hned rok po Návratu krále si na Oscary pomýšlel další dlouhý epos, tentokrát Scorseseho film Letec o Howardu Hughesovi v hlavní roli s Leonardem DiCapriem. V klání o nejlepší film jej však – právem! – knockoutovalo boxerské drama Clinta Eastwooda Million Dollar Baby. Zde započal trend (trvající doposud), v němž Akademie upřednostňuje menší snímky před velkofilmy. Million Dollar Baby mimo jiné posbírala sošky za nejlepší režii, herečku v hlavní roli a herce ve vedlejší roli (Morgan Freeman). V tomto sportovním dramatu se Maggie, amatérská boxerka, snaží přesvědčit starého trenéra Frankieho, aby si ji vzal pod křídla a udělal z ní profesionální šampionku. To se mu povede, ale za strašlivou cenu. Drtivý film o tragičnosti náhody, o riziku povolání, o žárlivosti soupeřů a zaťatém odhodlání. A o tom, že ne všechny triumfy vedou vzhůru. ()

cold

Ať tady napíši cokoliv nikdy to nevyjádří to, co jsem při tomto filmu zažil. Skutečně hodně citlivý film o tom, že stojí za to jít za svým snem. Život se musí prožívat a ne přežívat (Poselství, které mě hodně nastartovalo). V boxu bývá vše obráceně! ale láska, odhodlání a uznání je motor, který jede stejně na obě strany. Vskutku povedené dílo, které má duši - tím se může opravdu pochlubit jen pár snímků. ()

BlueZero

Film mal celkom dobrý scenár a až na poslednú polovicu aj celkom dobrý spád, ale 4-oscarov si určite nezaslúžil, z tým čo dostal si to zaslúžil len Morgan Freeman, zaslúžil by si to ešte scenár. ()

Theraphosa

Krom pasáží, zobrazujících velice rychlý vzestup začínající boxerky až na samotný vrchol boxerského Olympu se nedá absolutně nic vytknout. Velice povedený Freemanův vypravěčský styl a nejde nepochválit perfektní práci Hilary Swank, která při přípravě na tento film nejednou nakopala zadek i svému manželovi. 92% ()

cab

Souhlasim s TOSIMEM az na zminku o Morgan Freeman a Rocky je muj oblilbeny film. Film se opravdu o dost zlepsi pri necekanem zvratu v druhe polovine. Muj zaverecny dojem je, ze nic exkluzivniho jsem nevidel a oscarovyho uz tuplem ne. 65% ()

Tery16

Tenhle film na mě fakt silně zapůsobil. První polovina je skvělá a já se jen bála, že poté, co se hlavní hrdinka dostane do nemocnice to už nebude tak působivé. A pořádně jsem se spletla, protože ten svíravý pocit v břiše jsem zažila až při druhé polovině filmu. Že nedávám plný počet je jen kvůli tomu, jak nenávidím box. ()

Revolver

Eastwood s věkem zraje jako víno. Kdo by čekal, že ně kdo, kdo natočil např. Absolutní moc, nebo Vesmírné kovboje natočí něco jako je tohle. Million Dollar Baby je precizně zrežírované, pozvolna plynoucí drama s dojemným příběhem a vynikajícími hereckými výkony, ze kterých mě nejvíc uchvátil né všemi opěvovaná, oscarová Hilary Swank, ale Morgan Freeman a (hlavně) Clint Eastwood. ()

wosho

Velice povedený film, na který se vždy rád podívám. Skvělí herci, režie i scénář to má. Ale už od první minuty jsem měl pocit, že to na konci dopadne nějak tak jak to dopadlo. Prostě velkej doják. A taky mě tam vadil ten mladej blbeček-měl víc dostat po té hubě. A taky ta Maggiina rodina-jak z nějaké komedie z vidlákova. Ale i přes těch pár škrábanců je tato holka fakt milionová. A kdo jí nefandí, tak je zprominutím kyselej zamindrákovanej ksicht ()

Stružák

Pravděpodobně nejdepresivnější film, co jsem kdy viděl. První polovinu si užijí přiznivci sportovních dramat, druhá pak je drama o sobě ve své nejčistější podobě. Neskutečný herecký výkon Hilary Swank a příjemná vedlejší role v podání Morgana Freemana. ()

B4TM4N

Box mám rád a ženský je samozřejmě v jistých ohledech atraktivnější ^_- (i když tady asi pouze v osobě Hilary Swank, většina soupeřek vypadá jak vzpěračky z NDR). Přes decentní záchvěvy romantiky se Dollar Baby vyhýbá oblíbenému americkému mucinky-muck-víc-než-jen-kamarádi proudu a v Clintovi (který mě ve stáří, narozdíl od většiny ostatních nějak vyjímečně herecky neuchvacuje) je skutečně poznat drsný trenér boxu, stejně tak Hilary (spolu s Morganem Freemanem jsou jako vždy výborní) není zasněná made-in-USA Sněhurka, ale odhodlaná bojovnice s bezmeznou vírou ve svého trenéra. Bojové scény jsou výborně natočené, žádné plácání slámy na molitanu ve studiu. Konec má dokonce ambice vzbuzovat emoce, což u oscarového filmu (a navíc režírovaného starým tvďákem Eastwoodem) mile překvapí. ()

thorewi

Pro mě byl vždycky Clint Eastwood úžasný herec (hlavně ve westernech, kde je prostě nezapomenutelný), a v poslední době je pro mě i úžasný režiser. Několik filmových prvků - vyprávění Morgana Freemana, žádný happy ending, těžká rozhodnutí a na konci filmu další jizva na srdci - parádně skloubených do sebe dělá z tohoto filmu (alespoň pro mě) jeden z nejlepších, co jsem kdy viděl (i když někdo by to mohl nazvat jen dalším hollywoodským cliché). ()

Honzick

Dobře, řekněme že je to silný citový příběh ale já se prostě nudil, nemůžu si pomoct ale i hlavní hrdinka mi přišla poměrně dost nesympatická takže tento snímek je pro mě po všech stránkách maximálně průměrný...tři hvězdy ()

Pretender

''If there's magic in boxing, it's the magic of fighting battles beyond endurance, beyond cracked ribs, ruptured kidneys and detached retinas. It's the magic of risking everything for a dream that nobody sees but you.'' ()

Tessie

Ani to, že se film nachází v žebříčku nejlepších nezaručuje úspěch. Pro mě to byla naprostá ztráta času. Předělejte Rockyho na ženu, dejte jí trošku méně štěští do kolébky a máte hlavní hrdinku Million Dollar Baby. Už po chvíli mě napadlo jak to dopadne a měla jsem pravdu. Eastwood se snaží z Vás dostat emoce a pár slz za každou cenu. Ale pro mě to bylo tak průhledné, že se mu to nepovedlo. Hrozná slátanina. Jedna hvězdička jenom za to, že jsou ještě horší věci než tohle (nevěřila bych že to někdy napíšu). ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)