Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

Trescha

Tolik superlativů na jeden film?? Je opravdu tak skvělý??Předvedla Hilary Swank opravdu tak excelentní výkon??Je Clint Eastwood opravdu tak skvělý režisér?? VÁŽENÍ PŘÁTELÉ,ANO!!! Tomuhle filmu se nedá vytknou snad opravdu vůbec nic..Snad jen ty promočené kapesníky;-) ()

Kašák

Neuvěřitelně silné drama z prostředí boxerského ringu. Všichni hlavní protagonisté předvádí úchvatné výkony (především Morgan Freeman) a konec odbourá snad každého bez výjimky. ()

VLAN

Tento film je absolutní špička. Vše pečlivě provedené, svoji pozici asi nejlépe hraje Morgan Freeman ale i Clint Eastwood. Tento film vyznavače kvalitních filmů chytí za srdce, hlavně nepustí. ()

Poland

Clint Eastwod znovu ukazuje, jak skvělým je režisérem a ještě skvělejším hercem s obrovským charismatem. Nádherný hlas Morgana Freemana Vás provede tímto silně emotivním filmem. Který pojednává o ženě, která se chce stát profesinální boxerkou. Maggie nemá na začátku prakticky nic. Chudá servírka má jediné a to je píle a víra v sama sebe. Maggie se ujme trenér Frankie Dunn a začně s ní tvrdě trénovat a za 1,5 roku se s ní dokáže dostat na vrchol a bojovat o titul mistrině světa. Skvěle rozjetý zápas se však pro ni stane noční můrou. Soupeřka ji mimo kolo pošle k zemi a Maggie si poruší míchu. A byla by tak navždy připoutána na své lůžko. Proto požádá Frannieho aby ukončil její trápení a odpojil ji od přitrojů. Frannie nakonec souhlasí a odchází i z boxerské scény. Film skvěle ukazuje i důležitost rodiny, kterou Maggie nemá. Hilary Swank podala výborný výkon a těším na ni v dalších filmech. ()

james11

Jestli jsem Rockymu dal 5, tak tomuhle filmu bych musel dát 6 hvězd! Nevím jestli je vhodné srovnávat tohle s Rockym, ale mě to příde podobné, až na to, že tenhle film pokračuje i tam, kde se Rocky zastavil. Určitě víc dojme a má i lepší příběh. A navíc skvělý Morgan Freeman a Hilary Swank. Škoda, že je zde jen pětihvězdičkový limit. :-) ()

LemurKata

Srdcová záležitost. Neumím si představit herečku, která by se této role zhostila lépe, než Hillary Swank. Možná není klasickou představitelkou ženské krásy jako takové, její charisma a talent jí ale dělají mnohem více sexy, než mnohé platinové blondýny. Filmy Clinta Eastwooda jsou citlivé, útočí na zjihlá ženská srdce a na Oscary. Přestože osobně nejsem fanouškem jeho hereckého talentu (přijde mi trochu jako muž jedné pózy – vždy nabručený, odmítající projevy citů a nakonec polapen v síti lásky), jeho filmy mě vždy úspěšně dostanou. Milion Dollar Baby se v mém žebříčku drží těsně za Dokonalým světem. ()

Hellbilly

Tomuto filmu síce nemôžem uprieť kvality, ale zas nejak veľmi mi k srdcu neprirástol. Je tak páčivý, až je to v podstate chladne vystavaný kalkul. A podľa mňa takisto veľmi, veľmi preceňovaný film. ()

shinlove

Úžasný film, procítěný od začátku až do konce. Eastwoodova režie skvostná a cílená k Oscarům, nad výkonem Hilary netřeba dlouze hovořit a jízlivý Freeman...prostě vše společně funfovalo a proto 5* ()

Wildchild8

Clint Eastwood dokazuje, že jeho režijní i herecké schopnosti jsou na neskutečně vysoké úrovni! Celý film od začátku do konce je prostě jeden velký zážitek. Boxerské prostředí vše krásně dokresluje a dodáva tomuto snímku na "šťávě". Nemůžu hodnotit jinak než 5* ()

just a child

Absolútne nevinný dej až kým nešťastná náhoda neodštartuje jednu z najsmutnejších drám na svete. Kto by to bol čakal? Bola som šokovaná ešte pár hodín po záverečných titulkách. Úplne otriasol mojou dušou a vlial do mňa kotlík plný smútku. A také filmy stoja za to. Nepredvídateľné. Dostanú sa vám pod kožu a vy si ešte dlhú dobu uchovávate zážitok z ich pozerania. 4 Oskary??? Málo! ()

mimuzik

Do nejmenších detailů bravurně zpracované sportovní drama. Mistr Eastwood prostě umí a je radost pozorovat jeho režii a především herecký výkon. Hilary Swank je herečka s velkým H, to už potvrdila ve spoustě filmů a i tady je Oscar naprosto zasloužený. Silný příběh, propracovaný scénář bez zbytečného happyendu, tohle Eastwoodovi jde dokonale. Rozhodně plný počet hvězd. ()

egones

Neveril som tomu, že by taká herečka ako Hillary Swank mohla zahrať rolu tvrdej boxerky, ale podarilo sa jej to viac než vynikajúco pod taktovkou z jedného najlepších hercov/režisérov Clinta Eastwooda. Perfektná atmosféra boxu, jeden z najlepších filmov so športovým ( boxovým ) námetom. ()

DJether

K tomuto filmu jsem se dostal poměrně pozdě, dokonce až po shlédnutí Gran Torina od stejného režiséra. Přesto musím uznat, že Clint Eastwood je výborný režisér a 4 Oscary, které film získal, byly naprosto zasloužené. ()

Stealth2

Ať si říká kdo chce co chce, tenhle film jako celek funguje bezchybně. Komorně natočený velký životní příběh. Hillary Swanková jako by se narodila pro tento film. Konec je děsivý a naprosto přesvědčivý. Bravůrní režijní práce pana Eastwooda !! ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)