Scott Calvin je otcem desetiletého syna Charlieho. Neustále má málo času, skoro nikdy nedokáže vyzvednout syna včas od bývalé manželky. Celý jeho život se změní v okamžiku, kdy za něj nečekaná událost vyřeší otázku, jestli má Charliemu říct, že Santa Claus neexistuje. Když se synem vyběhne před dům, uvidí na zemi ležet Santa Clause, který právě spadl ze střechy. Ten má u sebe kartičku, podle níž ho má nálezce zastoupit. A než se překvapená dvojice vzpamatuje, Santa zmizí. Zůstane jen jeho kostým, kouzelné sáně se sobím spřežením a nerozdané dárky. Scott a Charlie do nich nastoupí a zbylé dárky rozvezou. Najednou se na krátký čas ocitnou na severním pólu v Santově sídle. Tam jim Bernard, který má na starosti přípravu a rozdělování dárků, vysvětlí, že ten, kdo si obleče kostým skutečného Santa Clause, musí převzít i jeho povinnosti. A pak jsou tu zase Vánoce a před Scottovým domem zastaví Bernard s kouzelnými saněmi. (TV Nova)

Ukázka z filmu 3

Ryuuhei

Čekal jsem něco mnohem horšího, nikoliv pohodový, velice příjemný vánoční film. Neoplývá hloubkou, ani dechberoucími nápady, ale když člověk na chvíli potlačí své cynické já a opět nechá fantazii plynout, nezklame se. Musím pochválit hlavně masky a efekty (plně animatroničtí sobi zblízka a zdálky CGI - efektivní!). 75% ()

tron

Škriatkovia sú chlapci v zelených teplákových súpravách a s motorčekmi na chrbtoch a darčeky nosí Tim Allen... wtf? Ako dieťa som tento film neskutočne chcel vidieť - keď k nám šiel do kina, mal som okolo 13 rokov a ukážky a tarilery som sledoval bez dychu a s otvorenou pusou. Lenže z návštevy kina nakoniec nič nebolo. Už ani neviem, kedy som Santa Clausa nakoniec videl, ale každopádne videl a trailery a ukážky boli lepšie. ()

Fiftis

Film o vzťahu otca a syna, o vianočných snoch, o samote, o nečakaných radostiach. Pre Američanov s ich Santovskými tradíciami to musela byť ďaleko viac srdcová záležitosť. Škoda miestami nevyrovnaného scenára, ktorý osamelý kutil Tim sám predsa len neutiahne. Ale je veľmi pekné sledovať ako Tim Allen priberá, mení sa na Santu proti svojej vôli. Tradičný vianočný film, ktorý by na Štedrý deň nemal chýbať v televízii. Rozprávkový Santa Claus sa nevyhne nečakanému maléru a tak musí byť zastúpený "obyčajným" oteckom. V obleku Santa Clausa sa Scott Calvin spolu so synčekom Charliem vydáva na cestu, aby splnil všetky vianočné povinnosti. Dobrodružstvá, ktoré spoločne zažívajú sú zábavou pre celú rodinu. Povedal by som, že hlavne pre deti, ale iste poteší aj nejedno oko dospelého diváka. Určite odporúčam pre celú rodinu. ()

LencaN

Žádný zázrak. Klasická rodinná vánoční komedie, kdy se táta uvrtá do role Santa Clause, ani neví jak. Do toho se řeší střídání péče o syna mezi rozvedenými manželi. Chvilku to bylo jako drama, chvilku naopak jako komedie. Takové zvláštně melancholické a přitom agresivní. Chyběly mi nějaké časové údaje, kdy se co stalo, protože tohle vypadalo, že další Vánoce přišly za pouhý týden po těch předchozích. Dialogy by potřebovaly víc okořenit, někdy šlo pouze o strohé popisování něčeho. Žádný kasovní trhák, jen celkem fajn filmík, který ale není potřeba vidět znova. ()

MickeyStuma

Tvůrci si tu s postavičkou Santa Clause pohráli a ukázali, že ani on není věčný. Nechali ho nepříjemně uklouznout na střeše aby musel skončit. No a zápletka příběhu je hotová. Aby vůbec nějaké vánoce byli, musí se najít nový. Rodinná komedie vskutku jak pro děti, tak i dospělé. Tim Allen se tu vyřádil jak nejlépe uměl a jak se říká, duch vánoc s filmu doslova září. Příběh je úsměvný a citový zároveň. K odpočinku během vánočního shonu vcelku vhodný. ()

• Natáčanie bolo na vyše 2 roky pozastavené, lebo počas nakrúcania našla polícia u Tima Allena (Santa Claus) vyše pol kila kokaínu. Herec mal byť odsúdený na 3-7 rokov väzenia, prepustili ho však už po 2 rokoch a 4 mesiacoch. (Raccoon.city)
  • Scott Calvin po tom, čo si oblečie kostým, dá v druhom dome dievčatku bábiku Annabelle - skutočnú bábiku, ktorá bola predlohou hororu Annabelle. (Budisovie)

Tim Allen opäť Santom

Tim Allen opäť Santom

16.09.2005

Rodinná komédia Santa Clause, v ktorej sa Tim Allen nedobrovoľne stal Santom, aby objavil a pochopil "ducha Vianoc" a našiel si cestičku k svojmu synovi, sa dočká ďalšieho pokračovania. Predstaviteľ… (více)