Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

Mer-Em

Všechno takhle narychlo uzavřít mi nepřišlo dvakrát moudré, spousta věcí co se mi na seriálu líbila se tu vůbec nevyskytla, takové to tajemno a kousky příběhu kolem River se mi v seriálu hodně líbilo, ale tady to všechno hodně rychle téměř naprázdno vystříleli. Na druhou stranu je tu skutečná vesmírná bitva která to dost oživila ovšem kvalita filmu se k seriálu jen těžko přiblíží - 70% ()

Chlo0opek

Když si zpětně vzpomenu na film, není snad nic, co by mě donutilo, abych si ho pustil znovu. Tyhle filmy mě asi jen tak nebudou brát. V podstatě jsem měl problém, abych se dodíval. Vlastně jsem ani ve filmu nenašel někoho, komu bych "fandil".. zíííív, dobrou noc... ()

cabaday24 odpad!

odpustil bych ledacos, slaboucke herce, stupidni dialogy, efekty ala ed wood.. slusny sci-fi film by ale mel mit alespon nejakou logiku a ta se v pripade serenity kamsi vytratila. ()

SnOuWeX

Chtěl bych dát tři, ale nevím za co.Mám sc-fi rád, ale tohle mě moc nebavilo. Hlavně mě vadilo, že to bylo až moc průhledný a chvilkama i trapný. Znova bych to vidět nemusel. Seriál neznám. ()

Reesha

Povinnost pro fanousky serialu, prijemne nadprumerne sci-fi pro ty co ne. Paradni charaktery, dobry triky a slapajici pribeh. Nemam co vytknout.. jedno z tech prijemnych prekvapeni. ()

lajkus

Na tento film se asi nemá cenu dívat, pokud jste neviděli seriál a pokud jste seriál nedokoukali a nelíbil se vám tak se na to taky nedívejte..... jediní lidi co se na tenhle film můžou dívat jsou fanoušci seriálu a ty všichni hodnotí za 4 nebo 5 hvězd...... ()

Lenka414

Keďže som videla seriál, rozumiem tomu, čo sa tam všetko udialo. Tento film neodporúčam zhliadnuť predtým, ako si pozriete seriál, pretože to môže zmiasť. Ale keďže som seriál videla, nemôžem veľmi kritizovať. Veľmi dobré ukončenie seriálu, aj keď radšej by som videla skôr pokračovanie ako to takto skončiť filmom. Veľa otázok zostalo nezodpovedaných, veľa postáv zahalených tajomstvom. Namiesto toho ma ranila smrť toľkých postáv, ktoré toho mohli ešte toľko zažiť. Skvele sa to rozvíjalo a oni to proste sekli niekde uprostred. Ale čo sa týka filmu, tá vesmírna bitka bola zvládnutá skvele, herci nesklamali, malo to vtip a Nathan Fillion ma proste nemôže sklamať. Veľmi dobrý film. ()

siki37

ultra super hyper klaďas bojujúci za pravdu a slobodu a podobné stokrát videné morálne žvásty. slabý čaj na sobotné vysielanie o 10.00 dopoludnia! ()

Mat5

Som milovník sci-fi. Svet do ktorého bol dej zasadený sa mi páčil, teraformácia planét ma potešila. A taktiež ázijsky vyzerajúcumi planétami som bol nadšený. Každopádne dejovo priemer ale nenudil som sa. ()

Treatys

!!!Pozor, komentář obsahuje spoilery!!! Začnu asi od původu filmu. Tím původem je seriál Firefly. Podle mě dokonalý po všech stránkách a velkou ztrátou mi bylo její "zaříznutí" FOXem. O to víc jsem byl nadšený (ačkoliv radši bych byl, když by točili druhou řadu), když se objevily zprávy, že jej zakončí filmem. Inu stalo se tak, ale jak?! Epické uzavření dokonalého děje s nádherně vypracovanými charaktery hlavní i vedlejších postav (Opět si musím povzdechnout, jaká to škoda). Lehké rozklíčování děje před zahájením seriálu, brutální a násilné ukončení příběhu válkou. Umírá pastor Book, Wash po zásahu od dravců a nakonec sama River vymlátí místnost zamořenou dravci (byl to větší šok, než hospoda). Nehledě na to, že největší padouch dostane na pr**l od kapitána a pak se najednou polepší... Jak poetické, jak epické... Závěr mě zklamal, nejspíše jsem čekal od filmového zakončení seriálu přespříliš. Mno doufejme, že do budoucna někdo Firefly opráší jako seriálovou druhou řadu. Ikdyž moje víra ovoce nenese :) Vzhledem k tomu, že tedy šlo o Firefly, že tvůrcem je Joss Whedon a že se v celém filmu objevuje spousta mých oblíbených herců a hereček, dávám 90%, ale jistě jsou tam rezervy :) ()

Mr.Hackels

Bohužel jsem až po hodině zjistil, že tomuto filmu předcházel seriál. Neznal jsem postavy a nějak jsem se s nimi nesžil. Alespoň větší část z těch dvou hodin. Navíc se mi moc nelíbil příběh. Bylo mi vcelku jedno, jak to dopadne. Naopak k plusům bych řadil River a časem i sympatičnost některých postav. Akce fajn, některé hlášky (ale jen tak v první hodině) vyloženě super. Celkově lehounký nadprůměr, ale k lepšímu hodnocení by zřejmě dopomohlo vidět seriál Firefly. Což ale nevím, jestli se k tomu dokopu. 65% ()

štěpule

Nuda nuda, šeď šeď. Když mě film začne nudit už během úvodních titulků, asi není něco v pořádku. Doufala jsem, že to bude konečně tečka za seriálem Firefly, který jsem viděla celý, ale taky jsem si z toho nic neodnesla. Je to celé nemastné, neslané. Celou dobu při sledování seriálu i tohoto filmu jsem čekala, kdy přijde ten moment, za který si zaslouží své hodnocení na ČSFD a podobných stránkách, ale nedočkala jsem se. Možná je něco v nepořádku se mnou, kdo ví. ()

zero_zelo

na firefly sem este nenasla koule ani cas, ale asi budu muset preorganizovat diar. melo to akci, finalni pul hodina maso, tak to ma bejt. trosku sem se bala pateticky zpovedi postrelenejch bojovniku, ale finalni fight river me trosku uklidnil. a sem vopravdu moc rada, ze se osklivy cernousek napravil, nadeje umira posledni! ()

Toolshed

Stále nedokážem uveriť, ako možno vytvoriť postavy, ktoré si niekto bez výnimky obľúbi aj napriek tomu, že sa vyskytnú iba v štrnástich dieloch seriálu a v jednom filme. Postavy doslova nezabudnuteľné. Nech už sa na to pozerám akokoľvek nekriticky, na toto Whedonove univerzum asi nikdy celkom nezabudnem. Koniec koncov, načo je umenie, ak nie preto, aby nás chytilo za srdce a nepustilo? Skutočne asi mne najbližší druh humoru, aký som v televíznej či snáď akejkoľvek inej tvorbe videl - a odo mňa hádam ani nemožno dostať väčšiu pochvalu. ()

Antonymi

Jsem velmi spokojená - snímek má říz, lehkost nezmizela, jen se trochu provázala s epičností, triky jsou slušné, příběh nemá logické lapsy a až asi na dva momenty příjemně pádí kupředu a linky jednotlivých postav konečně dostaly zakončení, jaké si jednotliví hrdinové (ne)zasloužili. ()

Pompeius

Větší rozpočet, větší možnosti i delší stopáž - a přesto to nepomohlo, filmu se ne zcela daří navázat na atmosféru seriálu, který je naprosto skvělý. Seriál za 5, film za 4. Kdybych neznal seriál a byl fenoménem Firefly nedotčen, možná bych dal filmu dokonce jen 3 hvězdy. ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)