Ztraceni

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (více)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiální text distributora)

Ocelotr

Po první sérii jsem tušil jak seriál skončí. A on tak po šesti sériích mlžení a spoustě nezodpovězených otázek skutečně skončí. ()

MutantMarana

3* a se zavrenejma ocima. Nekonecna nuda, od 4 serie prekombinovany uplne absurdne. Pata serie holej nesmysl, preskocit ji celou a clovek o nic neprijde...Sesekat to na tri serie by tomu velmi prospelo. ()

anyonecek

První série mazecké dobrodružství, které až do posledního dílu pomalu, ale jistě ztrácelo na tom svém kouzlu. Poslední série už byla dost bídná a dokoukával jsem spíše z nutnosti, abych věděl jak to dopadne. Každopádně musím dát za plný počet, protože 121 dílů po 42. minutách skvělého dobrodružství to už je něco. ()

Pavoll

Jeden z mala seralov na ktore sa oplati pozerat.Niektori herci mi tam velmy nesedeli. Najviac sa mi tam pačila Maggie Grace a Evangeline Lilly, podla mna zvladali svoje role lavou zadnou.Nemohol som sa na noch vynadivat. Dve veci co mozem tomuto serialu vytknut su, ze je tam zbytocne vela postav a tie spomienky do minulasti mi zo zaciatku veľmy vadili. Pretoze jedna cast ma priblizne 43 min. a tie spomienky ju skracuju mozno aj na 20 min. ked nie este viac. ()

marek29

Seriál s velkým S !!! Jack, Kate, Sawyer, John, Hurley, Sayid, Boon, Charlie, Claire, Shannon, Sun, Jin, Micheal, Rose, Desmond, Benjamin, pan Eco a spoustu dalších které jsem nevyjmenoval - je toho prostě hodně a kdo neviděl 6 sérií, ten nikdy to nepochopí. Špička mezi seriály a navždy má srdeční volba.. ()

ManOfPhoenix

Prostě senzační. Epizody dávají laťku vysoko, a jejich napínavé konce jsou parádní. Mým favoritem je "záhadná" postava John Locke (Terry O´Quinn). Tajemné události a věci, které se v epizodách dějí, minulosti postav jako je Locke nebo Charlie (Dominic Monaghan), a úžasné prostředí, dělají prostě nejnapínavější, tajemný seriál s úžasnými postavami, a herci. Seriál Ztraceni je prostě skvělý seriál, na který se prostě musíte podívat. ()

Kortexo

První série, byla zážitkem...druhá série, překonala očekávání všech...Boužel ten tlak, nároky a očekávání milionu diváku, autoři neustáli a postupem několika dalších řad, seriál začali přetvářet podle přání diváků.Boužel mamon občas zaslepí každého a sledovanost jsou peníze... Seriál, který stál na překvapeních, originalitě a tajemstvích se v půlce změnil v bezduchou válku... Když si přestaneme vědět rady, pošleme do děje komando drsnch žoldáků, který se ničeho nebojí...Naprostá lacinost... Každej, kdo z tímhle nesouhlasí, ať se jenom podívá, jak se postupně snižoval počet dílů. Vždycky, když se něco zkracuje je někde problém... A nakonec finále!!!Co nám všem slibovali?poslední série bude mít 25 dílů a seriál skončí celovečerním filmem...Realita:seriál se zkrátil na nějakých 17 dílů a konec... Poslední díl byl céčková katastrofa.Naprosto laciné finále dobra proti zlu bez známek originality a nápadu... Kdyby radši nechali otevřený konec nad kterým by člověk mohl přemýšlet, bylo by to o třídu lepší... Tohle si ty první řady nezaslouží ani omylem... Velká škoda.Autoři psychicky neustáli tlak a podvolili se komerčnímu úspěchu nad rizikem z neznáma... Já věřím, že někdy je lepší mít 1000 diváku, kteří chtějí jít novými směry,pochopit myšlenky autora a nad věci přemýšlet... Než 10 000 000 lidi, kteří potřebují všechno vysvětlovat, protože sami nechtějí myslet a chtějí se jen na něco dívat u oběda... ()

boumik

První série - 100% (Nejlepší.) Druhá série - 90% (Drží se.) Třetí série - 75% (Otřesná první polovina/perfektní druhá.) Čtvrtá série - 100% (Restart, jaký žádný seriál nezažil.) Páté série - 100% (Plno nových nápadů.) Šestá série - 90% (Důstojný konec.) 4 Lost. Moje naprostá závislost a podle mě nejlepší z velkých seriálů. Získal si mě během pár dílů a až na krizi během třetí řady si mě nepřetržitě udržel. Osudy trosečníků na tajemném ostrově hýří nápaditostí a drží si kvalitu. Zatímco ostatní velké seriály (ano, myslím Heroes, Prison Break, House, Simpsony a další) šly po čase ke dnu, Lost se neztratili. Každopádně nejsou seriálem pro každého. Ztraceni nejsou tak podbíziví a divákovi se přizpůsobují jen minimálně. Naopak pokud si chcete seriál užít, musíte se přizpůsobit jemu. Není proto divu, že je pro někoho nudný a nezáživný. Mě si ale jeho vesmír získal. 8 První série: Skvělý začátek a jeden z nejlepších seriálových zážitků. Tajemný děj, který jde docela pomalu dopředu, protkaný příběhy hlavních hrdinů. Nemá to konkurenci. 15 Druhá série: Pořád to je dobré. Pořád to je napínavé a tajemné, ale přesto už to na 100% nemá. Děj se pomalu rozvíjí a jede rychleji. Přesto je to někdy moc pomalé. Tempo někdy ale přece jenom nestíhá. Pořád jen porovnávám se skvěle dávkovanou první řadou - samo o sobě stále skvělé. 16 Třetí série: Děje se toho dvakrát víc než v předchozích řadách dohromady, přesto to zprvu nestačí. Naštěstí v druhé polovině série tvůrci opět pochopili. 23 Čtvrtá série: Dokonale nadupané díly plné akce a atmosféry. Lost se zase vrátili do původní formy. Možná i dál. Atmosféra je totiž už totálně jiná než v první řadě. Střídání minulosti a budoucnosti neubralo na atmosféře. Naopak. Svým způsobem je to ještě tajemnější než cokoli od první řady. Čtvrtá řada je odměnou těm, kdo po trojce vydrželi. 42 Pátá série: Nezačala tak dobře jako čtyřka, ale rozjela se neuvěřitelnou rychlostí. Bál jsem se, že cesta na ostrov bude vypadat nevěrohodně a že motivace hrdinů budou značně pochybné, ale vše je neuvěřitelně promyšlené. Například mi vadilo to okolo Locka (mrtvý má být mrtvý), ale tvůrci opět dokázali, že mají pod čepicí... To, jak to dokázali v posledním dílu obhájit, je chválihodné. Pátá řada se od první liší snad ve všem. Více akce (na Lost poměry), prakticky žádné flashbacky (v podobě, v jaké jsme je znali). To by mohlo někomu vadit. Mně se ale líbí, jak se Lost vyvíjejí a mění - neservíruje pořád to samé. Už se těším na závěrečnou sérii. 108 Šestá série - Odpovídání na otázky nebyla nikdy silná stránka Lostu a pokoušet se o to nemohlo uspokojit dokonale už z principu. Přesto se s tím tvůrci poprali a dali seriálu závěr, jaký si zaslouží. Málokterý seriál odchází se vztyčenou hlavou. Lost ano. Tvůrci to zahráli na emoce, což je mnohem lostovější, než kdyby se snažili o vykonstruované finále plné odpovědí. A závěrečná scéna posledního dílu byl velmi chytrý nápad. ()

Angel30

Mám ráda hustou atmosféru tohoto seriálu a baví mě především John Locke a hlášky Sawyera. Herecké výkony jsou výborné a člověk se může kochat krásným prostředím ve kterém se natáčelo. ()

B_Dup

Seriál, který sice znatelně ztrácel na kvalitě jednotlivých dílů přidáváním dalších sérií, ale který také přišel ve své době s něčím neokoukaným a myšlenkově zajímavým. Scénář napsaný skvěle na každou postavu, každá má svůj úděl, svůj osud. Pro mě to je pořád strhující podívaná, i když jsou závěrečné díly jen takovým matným tmelem, jenž má držet již dostatečně svébytný celek pospolu. Ale tak, co bychom chtěli, je to rovněž sci-fi, je třeba nadhled. Pokud si ho člověk uchová, má o zábavu na slušnou porci hodin postaráno. Krom toho nechybí ani poměrně silné emoční momenty dokreslené dojímavou hudbou - a to se nejedná o kýč - což považuji za nutnost výborného seriálu. ()

JK77

paradny serial, jednina nevyhoda je ze clovek sa uz obcas stracal v tom ako sa to zamotavalo a odmotavalo ()

GetUpMoon

Mysteriózně a neskutečně poutavě udělaný seriál. Stálá nejistota, strach z toho co přijde a neustále měnící se charaktery postav. Klobouk dolů před všemi co na tomto seriálu spolupracovali. Na záhadném ostrově se totiž neustále objevují čím dál tím více záhadnější lidé pracující pro ještě záhadnější korporace. Nebozí pasažéři letu Oceanic 815 jsou drženi v neustálém nevědomí o tom, kde jsou a co po nich všichni ti domorodci vlastně chtějí. Do toho neustálé flashbacky do života "před ostrovem" a života "po ostrově." Poté se dějové linie uplně rozdělý a máme jich tu hned několik a to v odlišném čase. Ano název "LOST" je značně výstižný, protože ne jednou se v příběhu ztratíte i vy. Tento naprostý chaos však páni režiséři dovedli dotáhnout k dokonalosti a jenom za to si zaslouží vysoké hodnocení. ()

Murphy123

Toto bude pravděpodobně můj nejdelší komentář. Poprvé mne LOST uchvátili někdy před deseti lety, kdy v té době existovali jen první dvě série. Defakto jsem je shlédl v kuse. Spoustu let jsem se k tomu nedostal až nyní kdy se mi podařilo během asi tří měsíců shlédnout všech 6 sérií, tedy měl jsem v čerstvé paměti vše co se kdy událo. Stejně jako před lety,i nyní mne první dvě série uchvátili.. Atmosféra, prostředí, postavy, nápad,tajemno, flashbacky seznamující nás s postavami, to vše byl šťavnatý koktejl zábavy a napětí. Třetí série již šla trochu jiným směrem, ale zato přinesla několik dalších a velice zajímavých postav (Ben, Juliet,..) Od první až do té třetí série vznikalo více a více otázek, ale byli to otázky o kterých jsem si říkal,..."já si počkám na vysvětlení"...pořád to totiž působilo, že tvůrci seriálu vědí co dělají a kam směřují. A hlavně, má mysl si říkala, že na otázky lze při troše fantasie odpovědět, tak aby to dalo hlavu a patu. Pro mne osobně přišel zvrat se čtvrtou sérií. Kdy jsem si začal říkat, že se to tvůrcům vymklo kontrole, neboť i můj brilantní mozek s dokonalou logikou nestíhal stíhat, události, zvraty, postavy a hlavně smysl toho všeho co se tam děje....závěr série jsem přetrpěl, ostatně i jako i sérii pátou a šestou, kdy jsem si doslova říkal že mne ta hovadina už nebaví. Už jenom proto, že jsem tomu investoval tolik času jsem byl zvědavý jak to nakonec dopadne.. a ono nedopadlo. Musím říct, že závěrečná prodloužená episoda mne nejprve dojala, a to jak si všichni začali vzpomínat na prožitky z ostrova, to že tam najednou byli všichni ti kteří "zemřeli", a jejich "znovu nabyté" vzpomínky na ostrov (právě na období prvních dvou sérií), mne potěšila a trochu zahřála na duši. Tedy až do úplného konce finální episody. Kdy ten divný pocit v břiše, to podezření které jsem měl od začátku 4 série...se potvrdilo. Byl to paskvil, kdy myslím, že po dotočení prvních dvou sérií ještě nebyl dopsán scénář, a vše začalo natahovat díky komerčnímu úspěchu prvních dvou sérií, kdy tvůrci se snažili ke 157 záhadám přidat dalších 384 záhad, kdy vlastně nebyla vysvětlena žádná. Ať už bych konec série (a tím pádem i celý seriál) si pokusil vyložit všemi možnými způsoby, at už bych zvážil veškeré alternativy toho jak to bylo myšleno a co to znamenalo, každá z těchto alternativ konce, kterou jsem mohl připustit jako vysvětlení všeho, by se setkala se silnými logickým rozpory v průběhu seriálu. Ať už by jste použili jakýkoliv konec, jakékoliv své vlastní vysvětlení toho jak to bylo myšleno a co to vlastně znamená, zjistíte, že každý ten konec bourá na mix událostí které se v průběhu 6 sérií vyskytli a tak se vlastně vyvrací jako možný. Vlastně nejrozumnější vysvětlení všeho shledávám tu možnost (která mne napadla asi tak po čtvrtém díle první série), že vlastně byli všichni mrtví už od začátku....ale potom následný děj, to logicky vyvrací,... obzvláště ty šílené kombinace a snahy Withmora a Bena, ...to vše, byla marnost nad marnost. Mé hodnocení 3* dávám celkem férově, kdy první tři série by dostali 5* a ty zbylé 1* ... velké zklamání. () (méně) (více)

Hawaj odpad!

Prototyp stupidity. Vše co na seriálech nesnáším je koncentrováno v týdle slátanině. Klišé v obsazení, klišé v obsahu, v jednání postav, nesmyslné fantasmagorické deux ex machina atd, atd. ()

mrclTV

Partička rôznorodých stroskotancov na neznámom ostrove, kde sa s pomocou flashbackov dozvedáme o ich životoch pred nehodou a o vzájomne prepletenom osude. Tento seriál začal tak sľubne, no potom sa stalo niečo, čo sa u seriálov stáva pomerne často. Zišiel z cesty. Vynikajúcu 1. sériu a veľmi dobrú 2. sériu doplnili stále viac zamotanejšie a neprehľadné časti, kde tvorcovia postupne tak popridávali a zmenili zápletku, že už vôbec nekorešpondovala s tým, načo som sa na začiatku namotal - mysteriózny ostrov opradený tajnými pokusmi ešte tajnejšej spoločnosti. Namiesto vyriešenia tohto problému sme radšej dostali ďalší ostrov, ďalších stroskotancov a ešte bláznivejšie pokusy firmy a ešte bláznivejšie spôsoby úniku z ostrovov. Čisto fantazíjny záver s hraním sa s časovou linkou ma sklamal ešte viac. Radšej tento seriál mohol byť kratší ale s uspokojivým a reálne ukončiteľným záverom (nezmyselné naťahovanie a skúšanie, ako dlho ešte divák bude seriál pozerať, Lost rozhodne nesprospelo). ()

Brano

Videl som polku prvej série, ale rozhodne som očakával viac. Za 12 časti sa v tomto seriály okrem pádu lietadla neudialo absolútne nič. Strašne nezáživné, postavy nezaujímavé, dejovo to tiež nemalo žiadny veľký cieľ. Neurazí to, ale človek sa pri tom k smrti unudí. ()

subic

Když si to připomenu zpětně, já na to koukal, protože na to koukala bejvalka, ale jak to začalo být sci-fi, tak to už nešlo. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (více)