Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Jeden z nejlepších odborníků na filmové triky Rollie Tyler je najat agentem Liptonem, pracujícím pro ministerstvo spravedlnosti, aby zinscenoval přesvědčivou smrt důležitého mafiánského svědka DeFranca, který má strach o svoji bezpečnost. Tyler celou akci důkladně připraví a pak před mnoha svědky DeFranca "zastřelí" v nóbl restauraci. Když do Liptonovy kanceláře ohlásí úspěšné splnění úkolu, jen náhoda mu zachrání život. Tyler zjišťuje, že byl podveden a přespí u své přítelkyně Ellen. Dívka je zabita najatým střelcem, kterého se Tylerovi podaří zneškodnit. Vyšetřováním vražd je pověřen poručík McCarthy, který zjistí spojitost s kanceláří plukovníka Masona, mající na starost Program ochrany svědků. Jako nepohodlný je poručík suspendován. Tyler mezitím dospěje k témuž závěru a vybaven svojí speciální dodávkou se vydá do Masonova domu a s pomocí řady vynalézavých triků a za asistence poručíka McCartyho, který se tu objeví, zlikvidují Masonovy zabijáky a odhalí pozadí celého komplotu - ulité gangsterské peníze. Tyler finguje vlastní smrt, ale McCarthy se nenechá napálit. Oba muži se vydávají do Švýcarska vyzvednout 15 miliónů dolarů... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (67)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Zajímavé, jak i po letech má tenhle film šmrnc a napětí. Skvělá kamera M. Ondříčka zachycuje vše v pastelových, a přesto přirozených barvách, které vystřídají temné tóny deštivé noci provázené atmosférickou hudbou. Již vstupní scéna s vystřílením restaurace přes všechny ty mrtvoly pobaví, byť mnohý divák už tuší, že vše je trochu jinak. Soudní oddělení zabývající se ochranou svědků až pozdě zjistí, že najmout si trikového specialistu byla chyba. Ano, smrtících triků mohlo být více, na druhou stranu by z toho také mohl vzniknout obyčejný cirkus. Napínavá je scéna souboje s agentem v bytě, pobavila automobilová honička, chytré bylo i zakončení. Jo, vteřinové lepidlo umí být parchant! A toho hlídače za dveřmi bych rozhodně bral. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

My máme Šaldu, Američané Smrtící triky.. Překvapil vážnější tón (vždycky jsem to měl spíše za komedii) i skutečnost, že užití filmařských triků k eliminaci zloduchů nešetří naivitou, ale to koneckonců bývá i podstata podobně laděných snímků z daného období. Nejzajímavější shledávám prostřední část s Rolliem na útěku (takový The Fugitive light), kdy děj má spád a vstoupí do něj bodrý fízl Dennehy, mocný to pomocník k udržení pozornosti až do chvíle, kdy se půjde do ženevské banky vyzvedávat důchod. Škoda, že pokračování je už jen nevydařený speciální efekt.. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Obstojný snímek se skvělým nápadem využití šikovného trikaře, který se dle thillerové poučky "za dobrotu na žebrotu" zaplete do hry mocnějších kde o se stává jen postradatelným pěšákem, jenže...Bohužel originální využití "smrtících triků" je pohříchu jediný klad snímku zbytek v čele s herci a scénářem je až moc tuctový, byť stále mírně nadprůměrný. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Taká osemdesiatková trilerová pohodička. Kto iný by tu mohol byť vyšetrovateľom, ak nie Brian Dennehy. Spočiatku solídne mysteriózne, potom sa mi však už zvraty a triky zdali dosť prekombinované a ono čaro z filmu postupne odchádzalo. To nahradila akcia. Pre nás, čo sme počiatkom 90. rokov spoznávali na videokazetách tú "skazenú" americkú produkciu, ktorá nám bola väčšinou odopieraná, to v sebe nostalgiu bude mať vždy. Kľudne si v rámci oddychu (ako od práce, tak od "umeleckých" filmov) pozriem aj dvojku. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Film stojí přesně na hranici mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a i když jsem se nakonec rozhodl pro nižší hodnocení, ve své kategorii je to určitě nadprůměrný kousek. Je sice pravda, že i tady scénář chvílemi skřípe a celá ta historka má své nezanedbatelné logické díry, ale je to natočené s lehkostí a bezmála komediální nadsázkou, takže mě tenhle druh nelogičností neštve a velkoryse nad ním mávám rukou. Smrtící triky u mě nefungují jako thriller, ale jako kriminální komedie s řadou zajímavých nápadů, které si film vypůjčil z filmového studia. Celkový dojem: 65 %. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (3)

  • Miroslav Ondříček kvitoval možnost natočit si akční thriller ze současnosti. Zejména sekvence, které v jeho kameramanském repertoáru zatím chyběly – velké akční scény a honičky v autech. Jednalo se také o jeho první spolupráci s režisérem Mandelem, s nímž později natočil ještě „dětský“ dobrodružný film ze současnosti Velký esa (1987). (Zdroj: Letní filmová škola)
  • Smrtící triky měly poměrně velký úspěch u amerických diváků a v kinech vydělaly dvojnásobek rozpočtu. Bohužel celosvětově film zapadl a i u nás se jedná jen o málo známý snímek, přestože se v lednu 1992 objevil v našich kinech. (Zdroj: Letní filmová škola)

Reklama

Reklama