Reklama

Reklama

Kriminálka New York

(seriál)
  • USA CSI: NY (více)
všechny plakáty
TV spot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2004–2013), 137 h 35 min (Minutáž: 39–42 min)

Hrají:

Gary Sinise, Melina Kanakaredes, Carmine Giovinazzo, Vanessa Ferlito, Eddie Cahill, Anna Belknap, Hill Harper, Holly Valance, Daniella Alonso (více)
(další profese)

Série(9) / Epizody(197)

Obsahy(1)

CSI: New York je kriminální seriál, který vznikl oddělením od seriálu CSI: Miami. Jeho tvůrci navíc hledali inspiraci také v dramatickém seriálu Crime Scene Investigation o soudních vyšetřovatelích v New Yorku, kteří v boji se zločinem využívají nejmodernější techniku. Producentem seriálu CSI: New York je Alliance Atlantis Communictions Inc. a CBS Productions ve spolupráci s Jerry Bruckheimer Television. Americká síť CBS uvedla tento seriál v USA loni v září a ačkoliv se v téže době vysílala řada dalších seriálů, tento si získal pozornost více než 14,5 milionů diváků týdně a stal se pro CBS seriálem číslo jedna.

Detektiv Mack Mac Taylor (Gary Sinise) věří, že všechno spolu nějak souvisí a že každý má svůj skrytý příběh. On i jeho parťačka Stella Bonasera (Melina Kanakaredesová) jsou svou prací doslova posedlí, a díky tomu stojí v čele týmu expertů ve velkoměstě, které nikdy nespí. Do týmu dále patří Danny Messer (Carmine Giovinazzo), který se narodil v Brooklynu, nic ho nerozhází a vždy má po ruce nějakou tu historku o příbuzenstvu, a uzavřený doktor Sheldon Hawkes (Hill Harper), který se po traumatizující smrti dvou pacientů vzdal dráhy chirurga a pracuje jako koroner. Dvojici doplňuje popudlivý detektiv Don Flack (Eddie Cahill), inteligentní muž s pozoruhodným instinktem a nedostatkem trpělivosti pro potenciální podezřelé. Mimo tým pak stojí bystrá a půvabná vyšetřovatelka Aiden Burnová (Vanessa Ferlitová), která se dokáže přizpůsobit jakékoliv situaci. Detektivové v New Yorku mají možná jiné problémy než jejich kolegové v Miami či Las Vegas, ale vede je stejně neochvějné odhodlání bránit šíření zločinu. Tito schopní lidé znají New York v jiném světle než jeho ostatní obyvatelé a hledají důkazy, které se postupně skládají v celek, a nakonec poskytnou klíč k rozluštění složitých případů, jež tým řeší. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (220)

Blue.Shark 

všechny recenze uživatele

Odvar opičící se po Kriminálce: Las Vegas. Je to pořád to samé, jen jsou tu jiní hrdinové, jiné mrtvoly a více sci-fi techniky, kterou se však seriál zcela vážně snaží podat jako reálnou. To bytostně nesnáším, a proto dám příklad: Chlap přijde do obchodu v kabátu. Detektivům se na tom něco nezdá, tak si z totálně nekvalitního záznamu černobílé bezpečnostní kamery přehrají záznam. Obraz plný šumu si 300x zvětší, vyhladí tak, že můžou sledovat vši skákající ve zločincově hlavě a automatický program na rozeznávání vražedných zbraní pozná, že chlap měl pod kabátem páčidlo, kterým s pravděpodobností 78,56% někoho zabil. Pokud tohle má někdo vydržet, já to rozhodně nejsem. ()

LaciLC 

všechny recenze uživatele

Pre mňa je CSI: NY rovnako štvorhviezdičkovou záležitosťou ako jeho "kolegovia" z Miami, či Las Vegas, všimol som si ale, že mnohí tu spomínajú fakt, že táto Kriminálka je zo všetkých najtemnejšia a najatmosférickejšia, no nemôžem nesúhlasiť hoci práve tu som narátal najviac kvalitatívne slabších častí. -- Možno navonok o chĺpočok iné ako ostatné Kriminálky, ale v jadre stále identické a... veľmi dobré. ()

Reklama

Ravi 

všechny recenze uživatele

CSI: NY se povedla. Je vážnější, naturalističtější a temnější, než CSI: LA, ale také vyzrálejší a svižnější, než je CSI: Miami. Od obou přebrala mnoho. Od LA to lepší, od Miami vesměs to horší, ale zejména díky Sinisovi má tato kriminálka alespoň silného frontmana, který táhne a dokáže strhnout diváka. Děj trochu paradoxně trpí vystuženou vážností na úkor odlehčení, čímž poutá, ale po čase také může odradit. Určitě jde o seriál, který bude zapamatováníhodný. 75% = 4/5 ()

Pajčus 

všechny recenze uživatele

Lehce nadprůměrná kriminálka, na kterou se dá dívat a při tom dokáže skvěle bavit. Bohužel ji v mých očích shazuje Gary Sinise, u kterého si při jeho podivné mimice vždy vybavím jeho podivuhodný až komický výraz na konci filmu Impostor (kdo ho viděl, možná mi dá za pravdu). Jo, strašně se mi líbí brýle koronera se zapínání vepředu. :) ()

sepp 

všechny recenze uživatele

Nez jsem se rozhodl napsat tento komentar, procetl jsem si jich dostatek od svych kolegu. A musim konstatovat, ze me pobavilo (a neprekvapilo), jak se jednotlive nazory na vsechny dcerky-kriminalky z rodiny CSI lisi. Nicmene k NY - ano, prvni dily jsou temne a jedinecne, nicmene zasazeni do New Yorku, kde se jinak odehrava kazda druha americka kriminalni serie, vede u me osoby vzdy k fatalnimu znudeni. Presne me pocity vystihl jeden muj kamarad (i kdyz samozrejme toto srovnani je hodne s nadsazkou) - "Prijde mi to jako druhe Law & Order". A proto jen prumerne hodnoceni. ()

Galerie (1 668)

Zajímavosti (35)

  • Kriminalistická labratoř je až v pětatřicátém patře. (Rodriguez)
  • V budově v Los Angeles, kde se natáčelo, se jen o pár pater níž našla opravdová mrtvola. Herci tehdy na place přítomni nebyli. (Rodriguez)
  • Predstaviteľ hlavnej úlohy Gary Sinise tu hrá "detektíva Maca Taylora" a v jeho najslávnejšej roli vo filme Forrest Gump hral "poručíka Dana Taylora." (Metou)

Související novinky

Hvězdy na Olympu

Hvězdy na Olympu

28.03.2009

Chris Columbus nekecal, když tvrdil, že svou fantasy Percy Jackson and the Lightning Thief hodlá vyzdobit áčkovými jmény. Adaptace bestselleru Ricka Riordana o americkém chlapci, který je ve… (více)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (více)

Connor se paktuje s policií

Connor se paktuje s policií

04.09.2006

Představitel rebelujícího spratka Johna Connora, jenž má jednou spasit svět a vytáhnout do boje o záchranu Země proti strojům, si zanedlouho odbyde svůj televizní debut. Stane se tak ve čtvrté… (více)

Reklama

Reklama