Reklama

Reklama

Kriminálka New York

(seriál)
  • USA CSI: NY (více)
všechny plakáty
TV spot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2004–2013), 137 h 35 min (Minutáž: 39–42 min)

Hrají:

Gary Sinise, Melina Kanakaredes, Carmine Giovinazzo, Vanessa Ferlito, Eddie Cahill, Anna Belknap, Hill Harper, Holly Valance, Daniella Alonso (více)
(další profese)

Série(9) / Epizody(197)

Obsahy(1)

CSI: New York je kriminální seriál, který vznikl oddělením od seriálu CSI: Miami. Jeho tvůrci navíc hledali inspiraci také v dramatickém seriálu Crime Scene Investigation o soudních vyšetřovatelích v New Yorku, kteří v boji se zločinem využívají nejmodernější techniku. Producentem seriálu CSI: New York je Alliance Atlantis Communictions Inc. a CBS Productions ve spolupráci s Jerry Bruckheimer Television. Americká síť CBS uvedla tento seriál v USA loni v září a ačkoliv se v téže době vysílala řada dalších seriálů, tento si získal pozornost více než 14,5 milionů diváků týdně a stal se pro CBS seriálem číslo jedna.

Detektiv Mack Mac Taylor (Gary Sinise) věří, že všechno spolu nějak souvisí a že každý má svůj skrytý příběh. On i jeho parťačka Stella Bonasera (Melina Kanakaredesová) jsou svou prací doslova posedlí, a díky tomu stojí v čele týmu expertů ve velkoměstě, které nikdy nespí. Do týmu dále patří Danny Messer (Carmine Giovinazzo), který se narodil v Brooklynu, nic ho nerozhází a vždy má po ruce nějakou tu historku o příbuzenstvu, a uzavřený doktor Sheldon Hawkes (Hill Harper), který se po traumatizující smrti dvou pacientů vzdal dráhy chirurga a pracuje jako koroner. Dvojici doplňuje popudlivý detektiv Don Flack (Eddie Cahill), inteligentní muž s pozoruhodným instinktem a nedostatkem trpělivosti pro potenciální podezřelé. Mimo tým pak stojí bystrá a půvabná vyšetřovatelka Aiden Burnová (Vanessa Ferlitová), která se dokáže přizpůsobit jakékoliv situaci. Detektivové v New Yorku mají možná jiné problémy než jejich kolegové v Miami či Las Vegas, ale vede je stejně neochvějné odhodlání bránit šíření zločinu. Tito schopní lidé znají New York v jiném světle než jeho ostatní obyvatelé a hledají důkazy, které se postupně skládají v celek, a nakonec poskytnou klíč k rozluštění složitých případů, jež tým řeší. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (220)

anderson 

všechny recenze uživatele

V prvej chvíli ma prekvapilo obsadenie GARYho SINISEa do hlavnej úlohy. Umňa je totiž zafixovaný ako predstaviteľ slizákov a záporákov (napr. VÝKUPNÉ). Jeho metamorfóze však napomohol geniálny slovenský dabing, kde ho úplne dokonale vystihol PETER RÚFUS (narozdiel od českej verzie, kde ho PAVEL ŠROM posunul práve do "zápornej" polohy). ----- Kriminálka New York je temnejšia, upršaná a špinavá. Presne ako mesto, ktoré nikdy nespí. Vlažný začiatok u mňa prelomil prípad v ktorom ruský "mengele" experimentuje so ženami a dnes musím konštatovať, že aj táto séria je vynikajúca a v ničom nezaostáva za LAS VEGAS a MIAMI. Najsympatickejšími členmi MACovho tímu sú pre mňa sexica MELINA KANAKAREDES a "drsňák" EDDIE CAHILL. Súkromne však pre mňa najlepšou sériou zostáva KRIMINÁLKA MIAMI, kde CARUSO ide po zločincoch tvrdo a vždy im pred usvedčením prehovorí do duše nejakou tou jeho typickou hláškou ("V Miami nikdy nemáme zatvorené." resp. v epizóde MIAMI NY NONSTOP prebehne medzi ním a MACom takýto dialóg: MAC (HORATIOvi): Nemuseli ste sem cestovať až z Miami. Aj v New Yorku platí trest smrti." - HORATIO: "Hej platí, lenže ste ho neuplatnili od roku 1976.") Technická poznámka: (ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = 27.2.2007) Song z úvodnej znelky od THE WHO je geniálny a použili ho aj tvorcovia DR. HOUSEa na konci 14. epizódy I. série. Baba O´Riley (21.2.2007) Absolútne najlepšie epizódy pre mňa sú tá s NELLY FURTADO a tá v ktorej prológu 4x "Audrey Hepburnové" vylúpia klenotníctvo. (10.8.2009) ()

Colonist 

všechny recenze uživatele

CSI: NY sice přišlo jako poslední a možná, že je méně kvalitní než třeba Las Vegas, ale u mě se jedná o jediné CSI, které mě baví a které sleduji. Zejména kvůli sympatickým postavám. Gary Sinise byl odjakživa můj oblíbenec a role Maca Taylora mu sedí. Zbytek týmu jsem si také oblíbil. V prvních třech sezónách je kvalita epizod dost kolísavá, střídají se zde výborné, průměrné a příšerné epizody, od čtvrté sezóny má ale seriál vzestupnou tendenci a ty kvalitnější epizody dle mého názoru převládají. Holt záleží na dané epizodě. Někdy si říkám, co asi scénárista fetoval, když napsal takovou stupiditu, jindy se zase objeví sakra dobrý nápad. Zkrátka je nutné přistupovat k seriálu s rezervou a mozkem v režimu OFF. Dalším důvodem, proč mám seriál rád, jsou newyorkské lokace. Sice nás mnohdy tahají za fusekli (plno věcí se natáčí v Los Angeles), ale letecké záběry jsou skutečné a ty lepší epizody se ve Velkém jablku opravdu natáčejí. Když má zrovna pauzu nějaký seriálový hit, sáhnu po CSI: NY a zabiji tak čas. A bavím se. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Do třetice ani ne snad všeho dobrého jako spíš opět téhož. Snad se už další americká města nestanou centrálami úžasných akčních detektivů-vědátorů ze CSI, to by i věčný optimismus starého dobráka Mlékaře Dana doznal významného ponížení. Takže co máme v městě měst zajímavého či jiného? Vyšetřovací tým tentokrát má poněkud horší poměr sympaťáci/divňáci než starší bráchové a jinak je všechno při starém. Až na to, že v New Yorku není tak slunečno a je tam víc špinavých čtvrtí, pročež ani v seriálu není tolik kulturního optimismu;) Opět jsem narazil na několik slušných a několik vyloženě ubohých dílů, jenže natěšení na konečně nižší hodnocení a možnost kydů o převařené kaši a komerci zbrzdily sluchové vjemy. Především gamerský skladatel Bill Brown dokazuje, že je ve stejné formě jako když skládal hudbu k Rainbow Six nebo Ghost Reconu, takže když už se na CSI: New York nedá dívat, je alespoň co poslouchat. A v tomhle ohledu mi vyhovuje víc než mistři hazardu a lovci aligátorů, pročež nakonec i třetímu pokusu s trademarkem CSI dávám 70%. ()

Reiniš 

všechny recenze uživatele

Do třetice a opět trochu jinak. Kriminálka New York je asi nejtemnější a nejdepresivnější ze všech třech CSI. N.Y. je nám ukázán jako velmi špinavé, deštivé a nelítostné místo. Gary Sinise podává velmi dobrý výkon a působí sympaticky. A to ani netrousí jednu hlášku za druhou ani to není rytíř ve zlaté zbroji, jako jeho předchůdci. ()

E=mc2

všechny recenze uživatele

ftakovina na tretiu stale daco riesia a vzdy to vyriesa za jeden den.. hlupe dokazovanie a vlastne porusovanie ludskych prav samotnymi detektivmi.. a trapne napisane motivy vrazd... kebyze to nefinancuje Jerry nevim nevim.. a velka nerealnost+napr. vobec ziadne nedoreisene patrania..ved v reali sa stane ze nie vzdy vsetky poriesia.. blee.. ()

Galerie (1 668)

Zajímavosti (35)

  • Komunity gayov, lesbičiek a bisexuálov atakujú televíziu CBS sťažnosťami, že seriál vytvára negatívny obraz o sexuálnych menšinách, lebo takéto postavy zobrazuje vždy ako záporné alebo ako obete zločinu. (krasomama)
  • Všechny kriminálky se tváří velmi vědecky, přesto je nutné mít na paměti, že nejde o dokument, ale o seriál. Některé metody a postupy fungují pouze v myslích scénáristů. (Rodriguez)
  • Přestože se seriál odehrává v New Yorku, natáčí se tam poměrně málo. Většina scén vzniká ve studiích v Los Angeles, která výjdou filmaře mnohem levněji. (Rodriguez)

Související novinky

Hvězdy na Olympu

Hvězdy na Olympu

28.03.2009

Chris Columbus nekecal, když tvrdil, že svou fantasy Percy Jackson and the Lightning Thief hodlá vyzdobit áčkovými jmény. Adaptace bestselleru Ricka Riordana o americkém chlapci, který je ve… (více)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (více)

Connor se paktuje s policií

Connor se paktuje s policií

04.09.2006

Představitel rebelujícího spratka Johna Connora, jenž má jednou spasit svět a vytáhnout do boje o záchranu Země proti strojům, si zanedlouho odbyde svůj televizní debut. Stane se tak ve čtvrté… (více)

Reklama

Reklama