Příběh jednoho zvláštního léta podle bestselleru Ann Brasharesové. Čtyři dlouholeté přítelkyně se musí poprvé rozejít na delší dobu. Na společném nákupu objeví podivné džíny, které všem perfektně padnou. Rozhodnou se toho využít a zůstat díky kalhotám v kontaktu. Každá dívka si džíny ponechá na týden a uvidí, jestli jí přinesou štěstí, pak je pošle dál. Za každým týdnem se skrývá příběh a i když mezi kamarádkami leží mnoho mil, stále existuje pouto v podobě putovních kalhot, které jim umožňuje sdílet radosti, lásky i strasti. (oficiální text distributora)

gilmore_girl

Alexis Bledelova dabovana Luckou Vondrackovou?? Kde to jsme? Thralo mi to usi a s laskou jsem vzpominala na Klaru Jandovou... ale jinak docela dobry. Sympaticka ctyrka kamaradek (skvele vybrane herecky), ktere prozivaji ruzne strasti i slasti a to, co je drzi pohromade, rozhodne nejsou jen kalhoty. Uslysite tam i par dobrych pisnicek. A co vic, ma to slusny druhy dil v podobnem duchu :). ()

Adramelech

Film je docela roztomilá oddechová blbůstka, ale já bych trochu přepsal scénář a pozměnil název: Sesterstvo putovních kalhotek. Kalhotky jsou totiž více než džíny předurčené k tomu, aby nosily štěstí. Proto je někteří muži – hlavně v mládí – sbírají. Znal jsem kluka, který je in natura ukládal do zábrusových prachovnic a každou nádobu označil štítkem se jménem jejich nositelky a datem sběru. V pozdějším věku tato mužská záliba ustupuje, protože člověk si nemůže z bytu udělat sklad dámského prádla. V mém pojetí by tento film asi vyzněl jako soft porno, ale i jedna z mých knižních publikací vydaná v roce 2020 byla řadou čtenářů hodnocena jako okultní pornografie, ačkoli se jednalo o ryze odbornou studii opírající se o seriózní, tři roky trvající výzkum. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 7/10/// +Alexis Bledel, prostředí, herecké výkony -průměrně plynulý průběh, nic zázračného se ve filmu nestane/// Já měl dojem, že Sesterstvo putovních kalhot se stalo kultem. Nevím kde jsem na to přišel. Asi jsem něco o filmu slyšel. Ale jestli je to pravda, tak nemá proč. Sesterstvo je úplně průměrný a obyčejný film, jenž vyprávý o přátelství čtyř kamarádek, které se musí na prázdniny rozejít a každá tak prožije nějaké dobrodružství nebo získá zažitky, které by ale sami o sobě na jeden film nestačili. Možná proto jsou ty kámošky čtyři. Musí se nechat, že film nejvíce působí jako drama. Možná dobrodružné drama. A v této rovině je na co se dívat. Avšak romantika ani komedie to moc není. Asi tomuhle filmu příjdou víc na chuť holky, už jen proto že je to o nich. Težko říct, na pokračování se ale teším, na tu čtyřku jsem si tak nějak zvykl./// Celkem 60%/// ()

chrispe

Už mi není náct, ale přesto jsem se zase dívala. Každý prázdninový příběh jednotlivých holek má něco do sebe. Mně se nejvíc líbí vždycky ten z Řecka, protože na natáčení vybrali opravdu kouzelnou lokalitu. Příběh Carmen (America Ferrera) mě skoro vždycky zvedne ze židle, protože mám pocit, že jí v něm děsně křivdí a že její otec stojí jako otec dost za prd (alespoň pro ni). Další dva příběhy brnkají na smutnou notu, víc se mi líbí ten Baileyin (Amber Tamblyn) - i když taky víc na hraje na city. No... ať se mi zdá příběh točící se okolo jedněch obyčejných kalhot jakkoli dětinský a naivní, baví mě. ()

swamp

Nemůžu za to, ale někdy zkrátka mám takovou úchylnou náladu, pustit si něco takového. Ale hlavně, hlavně tady hraje Alexis Bledel, po které tajně koukám v Gilmore girls. :D A kdo ne, že?! Jinak je to tedy průměr jako vyšitý. Ani špatné ani nijak závratné.. prostě čistý průstřel - neurazí, ale už si na něj nevzpomenete (tak mě napadá - čistý průměr je celkem špatná metafora:D). ()

• Blake Lively prý na konkurz při obsazování hereček do role Bridget vešla do místnosti a než udělala cokoli jiného, položila na stůl svoji fotografii. Porota si myslela, že si z nich dělá legraci, ale potom, co po nějaké době opustila místnost, si všichni byli jistí, že právě ona je tou jedinou správnou Bridget, kterou hledají. (delaware)
  • Brian, kamarád Tibby a Bailey, je v knižní předloze špinavě blond, o asijském původu tam není jediné zmínky. (delaware)
  • Pana Vreelanda, otce Bridget, ztvárňuje ve filmu skutečný otec její představitelky (Blake Lively) - Ernie Lively. (delaware)