Reklama

Reklama

Zrození naděje

(neoficiální název)
  • Velká Británie Born of Hope

Obsahy(1)

BORN OF HOPE je fanouškovský film, volně šířitelný na internetu. Vypráví příběh Arathorna a Gilraen, rodičů Aragorna. Ve filmu potkáme také malého Aragorna, elfí bratry Elladana a Elrohira, nebo jeskynního trola. Zajímavostí je, že se na vzniku podíleli členové Weta Workshop, studia, které pracovalo na PÁNOVI PRSTENŮ a nyní bude pracovat na HOBITOVI. Podobným filmem je i HON NA GLUMA. (Kwandar)

(více)

Recenze (78)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Sláva Kate Madison! Realizace takového projektu ji musela sežrat obrovské množství času a prostředků... Na jednu stranu bych ocenil přístup k věci trošku víc... Testosteronový, přeci jen, ty kostýmy a chlapíci v nich navlečení ochotni vyblbnout se před kamerou k dispozici byli, zatímco takhle je klad na romantickou složku možná až moc velký. Závěrečný boj ve vesnici dokonce působil opravdu epicky a následující děj zas emotivně. Toho, že kulisy jsou ze tří domů a bojovníků je na každé straně maximálně dvacet si stejně ani moc nevšimnete. Jeden z nejlepších fan filmů všech dob, překonávající předchozí Lov na Gluma o půl námořní míle ()

Saur.us 

všechny recenze uživatele

Vyjímečný fanouškovský nezávislák, který sice občas vypadá jako nějaké dražší porno typu Lady of the Rings, nadruhou stranu je zase chvílema mnohem lepší než třeba takový kinofilm jakým je Kněžna Libuše. Herce nekomentuji. Snad jediná role, která stojí za zmíňku je Kate Madison v roli Elgarain, kterou bych si dokázal představit klidně i v něčem profesionálnějším. Beru v úvahu to, že je to fan movie a přidávám hvězdičku navíc. ()

Reklama

Karmin 

všechny recenze uživatele

Nemá cenu, aby na to koukal kdokoli jiný, než fanoušci Jacksonova Pána prstenů, protože je to v podstatě přehlídka toho, jak se dá na koleni udělat stejný vizuální dojem jako ve Weta Workshopu (kostýmy, digitální trol, bizardní skřeti, drsně se tvářící elfové,..). Bohužel, scénáristicky je to úplně o ničem a ještě ke všemu to opakuje i stejné chyby jako oficiální film (pochybuji, že by Dúnadani přežili tolik nájezdů, kdyby bojovali tak srandovním způsobem, jako to předvádí tihleti tajtrlíci, po vzoru filmového Aragorna) Snímek ale překvapí zajímavým hudebním doprovodem a sympatickým hlavním hrdinou. ()

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Příběh o Gilraen a Arathornovi, synu Aradora, v dobách, kdy temnota v Dol Gulduru rostla a skřeti se rozlézali jako mor na sever, aby pobili všechny Dúnadany, kterých bylo stále méně a méně. Na rozkaz Saurona, který se bál Isildurova dědice. Nadějí všech lidí se tak stalo dítě Gilraen a Arathorna, Aragorn. Další skládanka Tolkienova díla, natočená stejně dobře jako Lov na Gluma. V bitkách je sice znát malá četnost bojovníků na obou stranách, ale nebuďme rýpalové. Setřeme slzu a nechme znovu zaznít Arathornova slova (jeho schopnost projevu Aragorn očividně podědil): "Muži Západu, Stín se rozšiřuje a jeho krutá pěst se po nás vždy natahovala. Ale my... My nesmíme ztratit naději. Přijde doba, kdy Dúnadané znovu získají svou sílu a vyženou zlo z těchto zemí jednou pro vždy. Ale do té doby je naší povinností bránit náš lid za každou cenu. Takže... Povstaňte, Dúnadané! Pamatujte, kdo jste! Ať před námi naši nepřátelé znovu prchají! A ať se žádný skřet nedostane ven z toho lesa živý!" ()

danca044 

všechny recenze uživatele

Od první se minuty se mi film nezdál, ale pořád jsem si říkala, dej mu šanci, dej mu šanci. Tak jsem se tedy koukala dál a to byla chyba. Film je příšerně natočený, herci jsou nepřesvědčiví a celé se mi to zdá jako špatný vtip. Pokud se tvůrci snažili dosáhnout úspěchu jako Pán prstenů, nepovedlo se jim to. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (8)

  • Velká část herců jsou amatéři. Avšak v obsazení nalezneme i "profesionály". Například Matt Kennard hrál několik let v nejdéle vysílaném seriálu na světě Coronation Street (od r. 1960), Ian Marchall se objevil mimo jiné v příbězích Rosamunde Pilcher a Kate Madison spolupracovala coby dablérka na filmech Guliverovy cesty (2010) a Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 (2010). (gogos)
  • Kate Madison, režisérka a jedna hlavních představitelek snímku, zastávala mnoho dalších funkcí při natáčení. Mimo jiné film produkovala a podílela se na scénáři či kostýmech. (gogos)
  • Barahirův prsten, jenž Sauron (Sala Baker) hledá, byl skutečnou chloubou Dúnadanů. Byl to největší poklad královského rodu, podle kterého se dalo poznat, kde potomci králů přebývají. (ricky4)

Reklama

Reklama