Klíče od pevnosti Boyard

(pořad)
  • Česko Pevnost Boyard (více)
Soutěžní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
Francie, 1990, 370x57-136 min

Scénář:

Claire Barré

Hudba:

Paul Koulak

Účinkují:

Olivier Minne (moderátor), Jean-Pierre Castaldi (moderátor), Sophie Davant (moderátor), Patrice Laffont (moderátor), Tomer Sisley, André Bouchet (více)

Tento pořad je soutěžní show, ve které spolu soupeří dva týmy v různých úkolech. Na splnění daného úkolu mají obyčejně časový limit a vítěz vyhraje právo vstoupit do tygří klece, aby získal peníze. (TV Spektrum)

Sagara

Jednoznacne moja najoblubenejsia dobrodruzna sutaz. Titulna skladba mi dodnes zretelne zneje v usiach a v napinavych chvilach si ju casto popiskujem :D ()

Ukko

Taky vám při pohledu na obrázek pevnost Boyard začne hrát ta šíleně chytlavá melodie v hlavě? :) ()

spiritus

jedna z nejlepších televizních soutěží historie s podmanivou atmosférou staré Francouzké pevnosti, plná originálních a inteligentních úkolů. Pro pohodové sobotní dopoledne s dětmi, není nic lepšího. :-) ()

Emzet

Originální a sympatická soutěž, u které by se napětí opravdu dalo krájet a u které jsem v dětství vysedával. ()

Luukec

Když se na to člověk podívá zpětně, tak ta soutěž měla koule.. ale ta zdivočelá ženská a ti malí paklíči nebo umpalumpové nebo co to tam běhalo, to bylo chvílama k smíchu :-) ()

Novom

Nepochopím, že tohle může někdo hodnotit záporně 1-2*. Tato soutěž patří mezi perly, co se kdy vysílaly! Jako malý jsem na tom vyrůstal a od té doby stále hledám, kde bych našel nové díly, které stále ještě ve Francii běží. Škoda, že žádná česká televize si soutěž nevezme pod svá křídla. Byli jsme u ní nalepení pokaždé, když ji dávali. Úkoly se s léty mění, ale fantastická hudba a skvělé celkové provedení zůstává. Jen škoda, že otec Fura už není ten stařík s parukou, ale nahradil ho někdo jiný. :-( ()

Bivoy

Nezapomenutelná znělka, nezapomenutelná soutěž... Kdo z nás si jako malý nezatoužil změřit síly v pevnosti Boyard? Vždycky jsem se ušklíbala nad pavouky a hady, hrozila se skoků z výšek, s napětím sledovala zápasy v bahně a usmívala se hádankám otce Fury! A mezi tím ty záběry na tygry, kteří se už už těší na své oběti, které budou ziskuchtivě hrabat peníze a nestihnou podlézt padající mříží! Zkrátka soutěž plná napětí, které se snad žádná jiná nemůže rovnat! ()

Hepy13

Jako malej jsem sledoval snad na každý díl. Zhruba po 15 letech opakují Boyarda na Prima Cool. Úkoly mají i po těch letech něco do sebe. A mě se to zkrátka pořád líbí. Teda až na tu trapnou blondýnu co to uvádí. Nejlepší je stejně Paklíč :) ()

Herman

Kdo by si nepamatoval sobotní odpoledne na Nově strávené ve staré francouzské pevnosti? Tygři, Paklíč, otec Fura, hledání indicií a závěrečné vynášení mincí vážně nemělo chybu. ()