Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

Gilmour93

„Joey, have you ever been in a.., in a Turkish prison?“ Až budu jednou padat v dopravním letadle střemhlav k zemi, chci, aby mi na palubě hrálo toto. Nejen kvůli památné taneční kreaci s nožem v zádech na Stayin´alive od Bee Gees patří Airplane! v žánru parodie mezi nejlepší film. Co to je..? To je rychlé střídání promítaných obrázků vnímaných mozkem jako spojitý pohyb.. ()

Radyo

Tohle byla moje první crazy-komedie, kterou jsem viděl v kině ještě jako dítě.. Málem jsem už tehdy puknul smíchy a to jsem ještě některé vtipy ani nechápal. Dodnes jedna z nejlepších úleťáren tohoto žánru. Klasické scénky s pasažéry, unuděnými k smrti, nafukovacím autopilotem, nebo taneček s nožem v zádech - a to je jen zlomek z celého filmu. ()

RHK

Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Geniální parodie. Viděl jsem to už kdysi před mnoha léty, tehdy mi to až tak skvělé nepřipadalo. Ovšem nyní - řezal jsem se smíchy po celou dobu filmu a užíval jsem si perfektních gagů. Na některé filmy asi musí člověk dozrát. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2-pripoutejte-se-prosim-airplane/videa/ ()

genetique

Myslel som si, že mnou splnená podmienka zhliadnutia takmer všetkých filmov, ktoré tento film parodoval, bude veľkou devízou, ale až taký efekt to neprinieslo. Spŕška vtipov a hlavne ich intenzita sa podobá razancii Troškovej Kameňákovskej série, našťastie vo väčšine prípadoch s oveľa trefnejšou pointou. Zasmial som sa párkrát, usmieval som sa stále. Takže asi toľko. Podľa tejto šablóny by sa mali riadiť dnešné paródie, teda ak ich tak vôbec ešte možno nazvať. 70%. ()

Handle

Není to nejlepší parodie, kterou jsem viděl, ale přesto jsem se bavil velmi dobře. Podle mě se u toho prostě musí zasmát každý, protože i když tam jsou trapnosti, tak tam jsou i výborné vtipy, kde jen zíráte, jaká to je strašná blbost a absurdita, ale stejně nevím... kdo by se zlobil na koně v posteli? :) Já mám tyhle filmy moc rád, protože stačí jen vypnout, zírat na ty blbosti a smát se. ()

• Nafukovací automatický pilot, který měl jméno Otto, našel po natáčení azyl v garáži Jerryho Zuckera, než zpuchřel a rozpadl se. (Robbi)
  • Úlohu Dr. Rumacka (Leslie Nielsen) mal pôvodne stvárniť Christopher Lee. Ten ju odmietol, pretože pracoval v tom čase na Spielbergovom filme 1941 (1979). Jeho kolegovia ho varovali, aby sa filmu vyhol, čo Lee označil za „veľkú chybu“ z jeho strany. (Sunwheel)
  • Všichni tři režiséři si zahráli ve filmu - bratři Zuckerové pozemní kontrolu a Abrahams náboženského horlivce. (M.B)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí