Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy

• USA DuckTales The Movie - Treasure of the Lost Lamp (více)

Strýček Skrblík se vydává se synovci do Egypta, aby našel magickou mapu ukrytou v pyramidě. Strýček Skrblík, synovci a Rampa letí do Egypta nalézt poklad. Najdou ho, ale pak se objeví čaroděj Merlock a poklad jim sebere. Zůstala jim jen lampa, kterou si vzala Kačka. Právě tu jedinou však Merlock hledá. Jak totiž po návratu domů děti zjistí, lampa je kouzelná. Náhodou vyvolají Džina, který každému splní tři přání. A dobrodružství pokračuje... (oficiální text distributora)

Němi

Natočeno pouhé tři roky po začátku legendárního seriálu, navíc režírované dvojkou stojící za nejlepším Asterixem (a překvapením pro Cézara)... A je to až neuvěřitelné, jak je to kvalitativně neporovnatelné se začátky seriálu. Příběh je vyloženě dětinsky podaný (což se nemůže rovnat se seriálem) a třeba taková animace je místy až hnusná. Když si dnes pustím první epizody, je z nich cítit úmysl udělat inteligentní dětskou zábavu, navíc je to podtržené vynikající prací animátorů srovnatelnou s tím nejlepším, co Disney nabízí ve svých starých celovečerácích. Obrovské zklamaní. (Navíc jiný dabing u Rampy připomínající tupostí Goofyho je děsný a jen ukázal, co dokázal vykouzlit Heřmánek). Tohle je vyloženě pro nejmenší. ()

Shit

Jo tuhle partu kačerů sem už dlouho neviděl, ale přece jenom si pamatuju, že seriál byl ještě lepší. Ostatně filmy vzniklý ze seriálů většinou lepší než samotnej seriál nejsou, ale i tak sem se dobře bavil a hlavně Rampa je totálně bruální, škoda, že vždycky dostane tak málo prostoru. Nicméně i když to neni tak suprový jako seriál, tak z nostalgie prostě pod 5* jít nemůžu, tohle je další ze seriálů(respektive film vycházející ze seriálu) mýho dětství na kterým sem vyrůstal a každý ráno o víkendu v 8 hodin na něj čuměl ()

eMeMko

Oproti seriálu jsem zde pozoroval jisté odchylky. Animace byla mírně pokročilejší, ale ke kačeřím hrdinům se ne vždy hodila. Příběh byl celkem zajímavý, ačkoliv se jednalo o recyklaci seriálového dílu, kdy se Hamoun pokouší získat lampu s džinem, stejně jako skrblík. Menším zklamáním byl pro mě český hlas Rampy - z nějakého důvodu Karel Heřmánek chyběl - nicméně naštěstí toho v tomto snímku moc nenamluvil. Finální hodnocení: průměrný animovaný film. ()

Annevintage

Kdo sledoval a miloval dětský animovaný seriál My z Kačerova, tomu nemohl uniknout ani tenhle animovaný film pro děti se starými dobrými hlavními zvířecími hrdiny kačery Strýček Skrblík, Hamoun, Třpytivá zlatka, Sluha John, Tři synovci Bubík, Dulík, Kulík, paní Čvachtová, malá Kačka, malý Nouma a pilot Ramca Mc Kvák. ()

predators

Kačerov jak hurikán,k nám už míří. Auta, laser, aeroplán, městem víří. Příběhy píše z téhleté říše R: Kačer, úú, teď k vám děti z dálky letí Kačer, úú, přináší sem kouzelnou zem Kačer. Kačeři přijdou, když si v nouzi. Když tě úzkost ze sna zbouzí. Zavolat jen stačí heslo: Kačer, úú, teď k vám děti z dálky letí, Kačer, úú, přináší sem kouzelnou zem, Kačer, úú, Na tvář ti smích právě pích pan Kačer, uú. ()

• Plakát k filmu nápadně připomíná plakáty k filmům s Indiana Jonesem. Není divu, maloval jej totiž stejný malíř Drew Struzan, který je také malířem plakátů trilogií Star Wars nebo Návrat do budoucnosti. (Landauer)
  • První Disneyho kreslený film, který měl předlohu v seriálu. (HappySmile)
  • Postava Dijona se jednou objevila už i v seriálu My z kačerova, a to v dvou-dílné epizodě "Zlatá husa". (HappySmile)