Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Porážka Khana admirálem Kirkem a stvoření nové planety Genesis jsou jen prázdným vítězstvím. Spock položil svůj život pro záchranu posádky a McCoy se nevysvětlitelně stal choromyslným. Náhle na Enterprise přilétá Sarek, Spockův otec, a odhalí neuvěřitelnou věc: McCoy přechovává Spokovu živoucí esenci - katru. Jeden přítel je živý, druhý ne, oba však trpí a Kirk se jim pokouší pomoci. Ukradne Enterprise a poruší karanténu Genesis. Klingoni však o planetě také vědí a chtějí se s Kirkem setkat na vražedném rendezvous. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (173)

Martrix 

všechny recenze uživatele

Velmi těžkopádný způsob, jak oživit jednu z nejpopulárnějších vedlejších postav. Dnes už je vcelku jedno, jestli byla v předchozím díle postava Spocka zlikvidována kvůli neochotě Nimoye pokračovat, nebo protože měli scénáristi koule na to, udělat v zatuchlém obsazení posádky Enterprise trochu průvanu. Spock se vrátí...to není spoiler, to je ústřední motiv tohoto dílu. A aby to nebylo tak jednoduché, že prostě přifrčí vesmírná PPL a pohodí Spockovu rakev přede dveře, zkomplikují vše Klingoni... . Možná námět pro seriálový díl, ale celovečerák? Nuda, kterou ani na tu dobu ucházející triky nespasí. Nejhezčí byl krátký dialog, kdy Kirk argumentuje, proč celou záchrannou akci podnikl. Potřeby jednotlivce přesahovaly potřeby většiny....což je parafráze Spockova argumentu, proč se obětoval...protože potřeby většiny, jsou nadřazeny potřebám jednotlivce. Takže když to shrneme, tak to bylo takové to: všichni za jednoho, jeden za všechny. Škoda že se ve Star Trek III: Pátrání po Spockovi, nenašlo místo na více podobných myšlenek. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

třetí filmový Star Trek nemá ani hloubku a přemýšlivost jedničky, ani svižnost a akci dvojky a i když třeba Christopher Lloyd jako klingon celkem potěší, dohromady je to spíš průměr. Sice koukatelný a vyloženě neurážející, ale na rozdíl od prvních dvou filmů nenabízí žádný zapamatovatelný moment. Jo a Shatner ty vážné momenty moc neumí a i když ani předtím nebyl žádný oscarový herec, tady je to hodně vidět...60% ()

Reklama

T-pack 

všechny recenze uživatele

Těžko říct, jestli se Spockův návrat plánoval od samýho začátku, nebo jestli měla bejt jeho smrt v minulym díle opravdovej odchod, každopádně Wrath of Khan jsem neviděl v roce 1989, nýbrž v roce 2010, dokonce po rebootu, takže jsem věděl, že Spock v něm neumřel a že existuje film, kterej ho má vrátit do hry. Kdybych si měl vsadit, tak musel úplně každej, včetně Nimoye, vědět, že se Spock vrátí v příštim filmu. Case in point: planeta Genesis, která je nově na steroidech díky teraformovací zbrani a na kterou je z neznámého důvodu vyslána Spockova rakev. Takže jsem se docela těšil, až se po šokujícím zjištění, že je Spock naživu, vydá posádka Enterprise na jeho záchranu na planetu Genesis. A s názvem jako je Search for Spock jsem čekal, že se tam dostanou do pořádných problémů, když se náhle zjeví silueta, která vystřílí všechny emzáky fazerem a pak je namíří na samotnýho Kirka, nevědomá o koho jde, zato admirálovi se v obličeji nyní mísí překvapení, úžas, štěstí ale i zmatení: „Spocku! To jsem já, Jim!“ Ale Spock si matně vybavuje cokoli předtím, než zemřel a pouze silný moment přátelství mu může vrátit vzpomínky. Jenže to jsem zapomněl, že koukám na Star Trek, takže místo hrdinnejch nástupů a dechberoucích momentů odhalení je celej postup hledání Spocka děsně analytickej, antiklimatickej a hlavně neakční. Co to se mnou J.J. Abrams udělal. Kdepak, nechci srovnávat dva teď už jiný světy, ale to, co mě vždycky přitahovalo na starym Star Treku, byly velký filosofický myšlenky, morální dilemata, etický otázky. Pak jsem dokázal vydržet koukat i dvě hoďky na sci-fi, kde se celou dobu jenom kecá a finální bitva vypadá, jak když maj herci astma a kýlu. Tomuhle dílu zoufale chybí cokoli, čeho by se dalo chytit, nějaká ta klasická Star Trekovská přidaná hodnota. Návrat Spocka by měl bejt highlightem snímku, nikoli jeho jádrem. Takže jestli jedinej efekt třetího filmu spočívá v tom zkompletovat celou partu pro příští komediální Trek, kterej teprv působí jako pořádný rozloučení se sérií (i když neni), tak to potěš. Přilepšuju za pořádnýho „kick the dog“ Klingona v podání Christophera Lloyda. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Svět Hvězdné flotily je tentokrát překvapivě zakryt mystičnem, ale bohužel velmi unylým. Nepomáhají zdlouhavě podané dramatické dialogy, zvraty značící nastavovanou kaši, u které tvůrci neví, jak dál, ani trestuhodně sterilní prostředí prokládané směšnými triky (Klingonský pes mě bude strašit ještě dlouho). První hodinu tak zachraňují jenom obrazy z Genesis a neskutečné Shatnerovo charisma, bez kterého by se snad Enterprise z důchodu (mimochodem kolikátého už?) nevrátila. Až ve chvíli vyjednávání s Klingony se rozpoutá něco, co se dá konečně nazvat dobrým sci-fi. Způsobuje to Kirkova odhodlanost, věrohodné a hmatatelné pouto ke Spockovi a několik dějových kliček, které dokazují, že i ve Star Treku se můžeme dočkat přidání emočního plynu. Konec jedné tváře tak v tomto díle přichází za vteřinu dvanáct. Opakovat napočtvrté to, že si Scotty vážně nikdy neodpočine a že James T. Kirk by pořád byl rád kapitán, už by byla cesta do pekel. Naštěstí z toho byla nezapomenutelná Cesta domů. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Celej film pusobi dojmem, ze tvurci tak nak nemaj moc o cem vypravet, jen potrebovali nejak zpatky dotahnout Spocka. A podle toho to taky vypada, prvni pulku filmu se nic moc nedeje, druhou konecne Enterprise s hrstkou posadky vyrazi na zachranou misi. Bohuzel ani potom se toho moc nezacne dit a souboje se daj spocitat na prstech jedny ruky, aspon, ze vybusny finale stoji za to. Zaporaci taky pusobi dojmem, ze tu jsou spis aby se nereklo a Lloyd se do podobny role naprosto nehodi. Navic posadka Enterprise zacina uz bejt lehce prestarla a Kirk zacina bejt pekne oplacanej. Ale jako celek to porad ma svoje urcity kouzlo, takze film nudit nezacne, ale proste to neni zadna velka jizda nebo zabava. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (14)

  • Natáčelo se od 15. srpna do 20. října 1983 ve státu Kalifornie (USA). (Varan)
  • Na konci minulého dílu Spock zemřel. Leonard Nimoy souhlasil s jeho reinkarnací jen v případě, že bude film režírovat. (ČSFD)
  • Herci hrající mladého Spocka museli mít hnědé kontaktní čočky, protože "dospělý" Leonard Nimoy má oči hnědé. Nicméně jako dítě měl Nimoy oči modré. (ČSFD)

Reklama

Reklama