Sonny Crockett a Ricardo Tubbs jsou nejlepší detektivové v Miami Vice. Mají nejmodernější zbraně, rychlá auta i čluny a všechno to se nebojí použít v boji s organizovaným zločinem. Rico je ten mírnější s poklidným životem a ženou, kterou miluje. Naopak Sonny je jeho pravým opakem. Jsou informování o úniku velmi citlivých dat, který vedl k masakru dvou federálních agentů a rodiny přítele jednoho z informátorů. Budou pracovat v utajení a vyšetřování je zavede přímo na práh brutálních zabijáků a do spletité sítě mezinárodních drogových překupníků. Ale jejich téměř rutinní práce je narušena ve chvíli, kdy se záletník Sonny zamiluje. Jeho láskou se totiž stala Isabella, žena obchodníka se zbraněmi a drogami. Pro Crocketta a Tubbse začíná hra na ostří nože. Oba jsou postupně tlačeni ke zdi a rozdíly mezi policajty a lumpy se nebezpečně stírají. (TV Nova)

Marauder

Podľa mňa je tento film príšerný nijak sa neodlišuje od ostatných podobných filmov a v ničom není originálny všetko čo poskytuje sú deje spojené z iných podobných filmov. Kvôli tomuto je to podľa mňa úplná strata času. ()

melfea

Film se mi líbil, super zpracování, i když mohlo to být bez toho románku a osvobození zločinecké mrchy. Jinak super, ale teda Colin Farrell snad nikde nevypadal hůř :-D je úchylák z nějakýho porna :-D ()

Gregor_Samsa

Tahleta věc mě kdysi minula, takže až teď návrat po letech v rámci průzkumu Michaela Manna. Neni to zlý, ale neni to nejlepší. Ta romantická linka mezi Colinem a šikmoočkou bohužel nesedí, ne a ne, tomu se věřit nedá. Fakt ne. Jak jsem moc věřil Eady a Neilovi, tak tady ne, sorry, nichts, nothing, nada. Prostě ne… a tohle to sráží, je to tak. I jinak je to trošku přitažený za vlasy, ale má to atmosféru a přestože to jede podle šablon, dokáže to vtáhnout do děje. No co už. Tak napůl, no. [60%; 2020-02-12 Home sweet home] ()

Astonko

Na mňa príliš vážny akčňák, i keď so skvelou akciou. Stopáž sa mi zdala prehnaná a spomaľovalo to tak tempo filmu, čo u mňa viedlo k tomu, že som sa niekedy nudil. Z hľadiska príbehu sa tiež nejedná o nič nové a nemám tak dôvod vidieť film znovu. A ide asi o prvý film, v ktorom mi bol Colin vyslovene nesympatický, Jamie len do počtu 5.2/10 ()

F2003F

Ako môžete vôbec čakat niečo ako Heat. Ten skvost je bezopakovateľný ani ak točí Mann. Nedokáže to už ani on. Čo tak čakať niekde nového Godfathera, veď zopakovať to rovnako excelentne nedokázal ani Coppola sám po sebe po ročnom odstupe. Miami Vice je moderne elegantný špionážny triler idúci s dobou. Dobrá hudba, akcia kamera, Colin, no bez napätia alebo iných dôležitých emócii, okrem toho diskriminujú skvelého Foxxa. Fajn práca s roztrasenou kamerou mi efektívne udrela do očí vždy keď nastúpila. ()

Pafouk

Na první pohled vás zaujme digitální ruční kamera, díky které to vypadá trochu jako domácí video, trochu jako dokument a trochu ... no hnusně. Jeden by při vkládání zrovna této videokazety do přehrávače (ehm) čekal spíše vizuál Bayova typu, kroužení kamery kolem luxusních vozů a rychlých člunů a vůbec takovou více sexy Miami podívanou. Takže se na začátku dostaví drobné zklamání. Jenže pak vás vcucne výborný hudební mix, který vám některé scény vypálí do paměti tak, že budete nejen chtít vidět je znovu, ale i odskočit si na člunu dát koktejl na Kubu. Pak filmu odpustíte i podivný účes hlavního hrdiny, nepřítomnost akce v prvních dvou třetinách a nepřehlednou noční akci na konci. ()

Cherubin

Netuším kdo psal obsah/info a kde sebral informace o hlavních postavách, ale nějak mi to nesedí. Jednak to není moc z filmu poznat a jednak mi Colin Farrell jako záletník nepřišel. Film má dobrej děj, ale strašně průhlednej. Je jasný že Farrell se zaplete s Isabelou (podle scén s dlouhými pohledy), je jasný, že hlavní boss uteče, je jasný, že se Trudy probere...Ale to vás napadne, až když jdete z kina. K dokonalosti chybí dobrej konec, byl příliš rozvleklý a nic neříkající. ()

ashton

Zvukovo a vizuálna úchvatné, solídny dej, ktorý neprekuknete okamžite, tošku slabšie miesta v medzihre...zanechá dojem and that really counts...takže niet, čo riešiť ()

zaack

Stylově vytříbený film, jemuž by prospělo notné zkrácení. Dívat se přes dvě hodiny na to, jak lidé jezdí sem a tam a v podstatě nic nedělají je nuda. Závěrečná přestřelka je skvělá, ale proč jich není vefilmu víc? ()

without

IMHO, Miami Vice nepřinesl nic moc nového. Filmů o policistech nastrčených do organizovaného zločinu není ve světě pomálu. Klišé střídá klišé , během celého filmu nedochází k jakýmkoli větším zvratům, děj se mi zdá lehce odhadnutelný dopředu. Leckdy jsem se ale velmi dobře pobavil(na smrt zraněná přítelkyně Jamie Foxxe se coby zázrakem uzdraví). Na druhou stranu musím přiznat, že jsem se u filmu nenudil a kamera během přestřelky v přístavu mě velmi zaujala. Abych to zhrnul, tento film podle mého mohou ocenit snad jen příznivci žánru thrillerů, kterým nevadí otřepané zápletky(Colin Farrell + Li Gong se prostě dohromady dát museli) a naopak zbozňují happy endy(pašeráci smrti neunikli, z "hodných" policistů nikdo nezemřel, dokonce nebyl zabit ani žádný černoch či zvíře). Film mě prostě neoslovil, nic ve mě nezanechal, nedonutil mě ani přemýšlet díky přímočarému podání celého filmu. ()

realist

Až budete v půjčovně stát nad tímto titulem, přidejte jej k ostatním půjčeným jen pokud jste fanda akčních podívaných. Colin Farrell a Jamie Foxx jako dvojice detektivů vám připraví večer svižné a bez zbytečného krveprolití akční podívané, která má tentokrát i logické a do sebe zapadající momenty. Pletka Sonyho (alias Colina Farrella) s Isabellou, manželkou drogového bosse, je dobře načasovaná a děj vás strhne až do celkem předvídatelného (neodpustím si amerického) rozuzlení - proto jen 4. ()

gabo

Michael Mann je vďaka Collateralu a Miami Vice momentálne mojim najobľúbenejším režisérom. Digitálna kamera, fantastické zábery, muzika, scenérie, dialógy. FILM ROKA 2006. PS a (40!!! ročná) Li Gong. ()

kennyzero

Stejně jako Collateral je film natáčen digitalní kamerou a vypadá to úžasně. Navíc závěrečná přestřelka vypadá až neuvěřitelně reálně což je další plus. ()

tarzan

Nevím co na tom mám ocenit. Snad jeto že to vypadá jako další epizoda ze seriálu. Pro mě strašně málo a navíc jen jedna slušná akce. Ne nic moc spíš silné zklamání. ()

Incogn1to

Sympatická kriminálka s ještě sympatičtějšími hlavními hrdiny. Digitální kamera ani nevadila. Žádná revoluce, ale kvalitní filmařina. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

16.05.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)