Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

Henry odpad!

Opět tu máme další zmršeninu klasické pohádky. To asi opravdu musí nějakého úchyla bavit tohle vymýšlet. Na takové hnusy je i odpad! hodně nadhodnocené.Když už mě to donutilo blít, chtěl jsem se vyzvracet i slovně do tohoto komentáře,ale škoda slov pro tento paskvil. ()

Final

Šípková Růženka z pohledu zlé čarodějnice? Proč ne, výsledek vůbec není zlý. Ano, je to pořád ta samá pohádka a ano, jde pořád o ty stejné lidi, ale výsledek je naprosto rozdílný a abych řekl pravdu, Zloba se mi líbí víc, než předloha. Angelina roli Zloby zahrála víc než dobře. Horší je to s ostatními herci, zvlášť Růženka, která nebyla zvolena zrovna nejšťastněji. Sám film je mnohem dospělejší než předloha. Pojem pravá láska nebo zlo jsou pojaty poměrně zcela jinak a mnohem lépe. Jen přes všechny fantasy prvky je to stále pohádka a tak si film nemůže odpustit jasnou vizi pro malé diváky, že Zloba je právě ta, která má mít šťastný konec. ()

BranuliQ

Pekná rozprávka s dokonalými trikmy a skvelou Angelinou Jolie. Samozrejme, zopár trápnych momentov sa našlo, no je to fantasy a tu sa to prehrýsť dá. ()

MartinosIav

Asi takhle - je to dobrý, vydržíte až do konce a chvílemi to ve vás vzbudí i nějaké emoce. Ale za víc než dva řádky mi to nestojí. ()

BobSenClar

Oj,tak toto je luxusně udělaná věc.To nepamatuji od dob dětských let..Malé dítě uvnitř mě jásalo radostí.Pokud tvůrci chtěli upoutat pozornost nejen dětí,ale i jejich doprovodu v kině,zcela jistě se jim to podařilo.Kdybych chtěl na Maleficent koukat přez své kritické oko,asi bych tu napsal,že je to kýčovité,poameričtěné,vřiť obrácené machodílo vytvořené pro trikové studio,aby měli dětičky počítačových mágů co žrát a my všichni konečně pochopili proč A.Jolie s Piťoušem má tolik dětí..Ale prostě to dohromady fungovalo a to až tak,že jsem svého vnitřního kritika zavřel do sklepení s kolovrátky a na 97 minut se proměnil v chrochtající,spokojené děcko,které včera poprvé vidělo nekonečný příběh a dnes dostává další dávku drogy zvané fantazie.Jo,staromilové budou prskat rozhořčením,ale tohle se tvoří pro děti a ty potřebujou někam utíkat a snít.V životě to budou určitě potřebovat.Dítě 100% Dospělák 60% = 80% ()

Aresko123

Film o zlej Zlobe ktora vlastne ani neni zla. Je to taka ukrivdena stelesnena dobrota. Najskor uvali na malicku Ruzenku strasnu kliadbu, ktoru neskor chce zrusit.... Ale nic preto, Zloba uz od prveho momentu z nejakeho strasne utajeneho dovodu malicku Ruzenku stale ochranuje a vychovava.Nikto nevie preco ale je toi tak. A na Angelinu sa skoro ani nedalo pozerat, a jej neskutocne licne kosti vyvolavali pocas celeho filmu taky strach ako OBOČIE Lili Colins !!!!!!!!!Pomoc.... Okrem vizualneho spracovania to bol len jeden bezduchy gýč. ()

Onicek

Mohl bych klidně napsat pár kritických řádků (primitivní monology, "půvabná a krásná" princezna, zbytečné prostoje v ději, apod.) Toto rozebírat nebudu. Nejsem zastáncem těchto filmů, ovšem tvůrci se podařilo, že se mi dostal pod kůži a film se mi natolik líbil, že si rád pouštím některé povedené scény jen tak znovu. A i přes zjevné nedostatky, které jistě píší v komentářích ostatní hodnotitelé, dávám plný počet. ()

ferdomravec

Osobne som od toho ocakaval nieco ako Princ of perzia / z hladiska financnych uspechov ako aj kvalitativne /. Komercny zisk ma prekvapil kvalitou nie. Bola to fajn oddychovka ktoru utiahla na svojich pleciach Angelina. Miestami som sa nudil ale to vyvazoval krasny vizual. U mna 70%. ()

Neo83

Šípková ruženka trochu inak,film ma nesklamal.Krásna scenéria,kvalitné efekty a k tomu top výkon Angeliny. Možno sa dalo viac popracovať na deji a vyplniť hluché miestečka,viac zamotať dej. Príchod princa mohol byť zaujímavejší a jeho postava vo filme mala hrať významnejšiu rolu, inak film nemá veľké slabiny. ()

rosewita

Len tak tak sa to dalo dopozerat do konca. Detska Angelina bola prilis nalicena. Polka filmu zabery na pocitacovo upravenu tvar Angeliny, resp. jej hlavu s rohami. Fantazijny svet na urovni Palculienky. A ten napad, ze laska z detstva jej ureze kridla, uff ()

maxi_tom

Určite jedna z najlepších hollywoodských adaptácií klasických rozprávok so skvelou Angelinou Jolie v hlavnej úlohe. Temný motív, ktorý snímku náramne svedčal je zvýraznený skvelou hudbou od Howarda. Dokonca sa mi miestami zdalo, že počujem určité prvky soundtracku z filmu Edward Scissorhands, čo určite potešilo. Celkovo teda kvalitná fantasy, ktorá vás určite rozcíti (ak teda disponujete touto ľudskou vlastnosťou) a nestihne nudiť (vzhľadom aj na výbornú stopáž). Za mňa 4* (7.5/10). ()

kovanda123

Zaplať pánbůh, že jsem na to nešel s dcérkou do kina a stáhnul si to. Protože takhle sprznit klasické pohádkové téma chce um. Prvních deset minut hezké, milé, pohádkové a pak už jsem hubu nezavřel údivem a vlastní oči nemohli uvěřit, že něco takového se dá natočit. Jediné co se mi na tom líbí je Verbalův komentář, proto jedna hvězda. ()

L.u.x

Pokrútená "rozprávka" o Šípke, kde Zloba nie je až taká zlá, Ruženka je nehorázne vycerená, princ je čerstvo vybalený z krabice od Mattela a kráľovský tatko len jednoducho múti špinavú vodu na dvore s roztraseným prstom. Darmo, klasika je klasika. ()

Janec82

Trošku neortodoxní styl šípkové Růženky, trošku jsem čekal ,že u te chaloupky na nas vyběhne 7 trpajzlíku. :) Pravdivá story o hamižné povaze většiny lidi. Když se nad tím člověk zamyslí, je příběh víc věrohodnější než styl, neznámy chlap vleze do věže kde spí neznáma ženská a hned se do ní zamiluje a máme tady polibek s pravé lásky. Po pravdě proč,vždy je nějaká zla "sudička" atd ? = každa akce ma svoji reakci...podrazíš "kouzelnou" bytost čekej...kouzelné nasledky. ()

sedlis

Tak jsem se s dětmi obětoval a kouknul na to. Sice celkem netradiční zpracování klasické pohádky, nicméně jsem se bavil a děti taky, což byl asi účel. Povedená taškařice... ()

Dazdn1k

To to uz podla mojho nazoru nie je filmarčina...si rovno mozem zapnut video hru. Angelina s vecne vyspulenymi perami a privretymi ocami si odkrutila svoj monotonny vyraz tvare v autopilot rezime s ktorym zahrala vsetky filmy v ktorych hrala. Inak pribeh pekny a prehnane efekty efektne, ale to je vsetko.. 2* ()

dj_p_j

Jedno príslovie hovorí, že z hovna bič neupletieš. Dnes by sa mohlo aktualizovať tak, že ak hovno zabalíš ako salonku, stále zostane len hovnom. Tu by sa môj komentár mohol skončiť, ale niektorých možno bude zaujímať čo sa mi nepáčilo na takom 'skvelom' diele: 1. nevierohodný príbeh založený na prznení klasiky (jaj, prepáčte - záverečné titulky vám povedia, že to vôbec nie je založené na ľudovej rozprávke, ale na "Disney's sleeping beauty"...) 2. márna snaha dostať tam uveriteľné emócie 3. celkovo nesympatické postavy, na čele s nechutne presladenou a neprirodzenou Ruženkou, usmievajúcou sa ako v reklame na zubnú pastu (už chýbalo len logo na šatách) a na konci s vílou z Harryho Pottera, atď. Gýčovitosť je podčiarknutá obsadením malej Vivienne Jolie-Pitt (za jej fotky si rodičia účtujú milióny, takže trhovú hodnotu filmu určite zvyšuje) a k môjmu celkovému dojmu nepomohol ani (tentoraz) nevydarený český dabing. Keď tu pozerám niektoré hodnotenia a tiež koľko film zarobil, mám smutný pocit, že mnoho ľudí dnes takéto salonky bez problémov strávi. Ja mám žiaľ stále pocit, že mi niekto naservíroval hovno a začínam ľutovať aj tú jednu hviezdičku, čo som dal. ()

KcarlosK

Asi bych na tom našel nějaké chybičky. Ale jelikož ve mě zaplať pánbůh zůstalo někde uvnitř malé dítě, tak je nehledám a jen si to užívám. Angie si sice krade celý film pro sebe, ale co už. Ona je to tak dobrá herečka, že to utáhne pouhým úsměvem či pohledem. Jedinou chybkou tak je výběr toho přiteplenýho prince z reklamy na zubní pastu. To je fakt tragéd. ()

Redyx1

Po trikových počinech Harry Potter,Pán prstenu a dalších fantasy filmech je zde po dlouhé době příjemně natočené digitální dílo,které má sice nějaké mouchy,ale určitě je to v záplavě trikovych pohádek jedna z mála,kterou lze zkouknout i s menšími dětmi. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek