Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(3)

Obsahy(1)

Prostřednictvím technologicko-paranoidního podobenství věku sociálních sítí se tato napínavá, černě humorná minisérie zamýšlí nad současným neklidem našeho moderního světa. V průběhu posledních deseti let změnily technologie téměř každou oblast našeho života, bez možnosti zastavit se a zamyslet se nad smyslem těchto změn. V každé domácnosti, na každém stole, v každé dlani je plazmová obrazovka, monitor, chytrý telefon - černé zrcadlo naší 21 století trvající existence. Chápání reality se posouvá. Modlíme se na oltářích Google a Apple. Algoritmy Facebooku nás znají mnohem důvěrněji než naši vlastní rodiče. Máme přístup ke všem informacím na světě, ale mozková kapacita neumožňuje absorbovat cokoliv delšího než 140 znaků tweetu. Černé zrcadlo, směsice seriálů Zóna soumraku a Neobvyklé příběhy, se zamýšlí nad současným neklidem našeho moderního světa. Tři samostatné dramatické "co kdyby" příběhy v technicko-paranoidním duchu jsou břitké, napínavé, satirické a odvážné - některé komicky, jiné šokujícím způsobem - ovšem všechny jsou úplně jiné, než co jste kdy v televizi viděli. (HBO Europe)

(více)

Recenze (63)

Lachtaan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po National Anthem si asi polovina populace řekla, že tak ironicky přepálený seriál nehodlá sledovat. Naštěstí se ale nachází stále převažující většina, která si (stejně jako já..) po delší odmlce uvědomila, že přesně takhle má vypadat kulturní dílo trefně odkazující na mezery v údajně dokonalé dnešní společnosti. Národní hymna 7/10. V jejím duchu se poté nesl i mírně přetažený druhý díl, který jsem si pohlcen myšlenkami o onom osudu ale užil téměř na maximum. Patnáct milionů meritů 8/10. Entire History of You je tak autentickou povídkou, až je vyloženě zdlouhavý a místy nezáživný. Odvaha ale před diváka postavit takto podanou epizodu mě osobně potěšila. Celá tvá minulost 6/10. ()

Dado 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. epizóda – 90%, 2. epizóda – 100%, 3. epizóda – 80% = 1. SÉRIA – 90% █ Blesk z jasného neba. Do seriálu som išiel viac-menej len na základe vysokých hodnotení a ľahkého náčrtu toho, čomu sa mal tematicky venovať, pričom to, že každá epizóda bude zameraná na vlastný príbeh, som sa dozvedel až „za jazdy“. Seriál pochopiteľne tematicky nesadne každému (hneď prvá časť môže svojím dianím aj napriek zaujímavému posolstvu nejedného diváka odradiť od ďalšieho sledovania), no každý poctivý konzument dnešnej seriálovej vlny by mu šancu mal dať. Aj napriek tomu, že si všetky tri epizódy úvodnej série držia vysokú kvalitu, jej vrchol jednoznačne prichádza s epizódou Fifteen Million Merrits, ktorá sa síce nesie v duchu futuristickej budúcnosti, no je predovšetkým geniálnou metaforou na fungovanie dnešnej spoločnosti. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

NÁRODNÍ HYMNA: Politická satira s výtečným námětem a obraz dnešní doby plný neklidu a mizerných rozhodnutí. „Pane premiére, veřejné mínění vypadá tak, že byste...!“ (80 %). PATNÁCT MILIONŮ MERITŮ: Každý den jako přes kopírák, bezvýchodnost, nehmatatelné štěstí, umělé cíle. Futuristicky sarkastické pojetí, přesto se slušnou myšlenkou. Moc fajn herci (65 %). CELÁ TVÁ MINULOST: Úderné, smutné. Dnešní moderní svět, který se nad sebou už nikdy nezamyslí. Vlak odjel, příležitost nastoupit do dalšího je mizivá. Paměťový implantát, který umí přehrát veškeré vzpomínky, nadělá v jednom manželství pořádnou paseku. Přesvědčí se o tom nervózní mladý právník a jeho lži „skrývající“ manželka (85 %). ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Napriek tomu, že príbehy priniesli 3 diametrálne odlišné príbehy, jedno sa podarilo všetkým trom - nastaviť Čierne zrkadlo dnešnej spoločnosti, konzumnému spôsobu života a medziľudským vzťahom v málo vídanom prevedení. Musím uznať, že britským tvorcom sa opäť raz podarilo veľmi milo prekvapiť a spolu s End of the F**king world či This is England ukázali, že seriály točia podstatne lepšie ako filmy. ()

fantassia 

všechny recenze uživatele

Odkud tyhle nápady pochází, asi ze života lidí, asi takové myšlenky tu jsou, ale opravdu vážně je nechceme vidět. Je to jiný druh zla než zabíjení fyzické schránky, je to mezi námi a nechceme to vidět. Vyvstane mnoho otázek. Jsou skutečně vysoce postavení lidé donucováni dělat prasárny nebo to mají nějak v sobě? Jsou ve vládách jen psychopati nebo tam přijdou normální a psychopati se z nich stanou a začnou ostatní lidi zotročovat a ovládat? Opravdu se za jednotlivé zlo musí zaplatit tak mnoho? A co teprve, když se to nasčítá? Tohle je velmi odvážný počin, výlet do předpeklí. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (32)

  • Charlie Brooker v rozhovore uviedol, že pri rozhodovaní, s akým zvieraťom Callow (Rory Kinnear) bude mať sex, bola celá škála možností, ktorá nakoniec neprešla. Najprv sa uvažovalo len o bloku syra. Do úvahy prichádzala aj kačica, kura (boli odmietnuté, pretože pre ich malú veľkosť by situácia bola príliš absurdná), kôň alebo somár (boli odmietnutí, pretože sa považovalo za ťažké s nimi natáčať). Nakoniec bolo vybrané prasa, pretože sa považovalo za niečo, čo je „na hranici medzi komickým a strašným“. (Arsenal83)
  • Hoci ide o druhú časť seriálu, bola to prvá napísaná epizóda vôbec. (Arsenal83)
  • Súčasťou rozhovoru na párty je aj diskusia o nespoľahlivosti spomienok. Pri prehrávaní spomienok na párty sú medzi zobrazenými spomienkami a pôvodnou scénou úmyselne zobrazené jemné chyby v kontinuite. (Arsenal83)

Reklama

Reklama