Reklama

Reklama

VOD (1)

Teenagerův notebook infikoval virus, který ho postavil před nelehkou volbu: vykonat rozkazy, které mu chodí v SMS, nebo riskovat odhalení jeho intimních tajemství. (Netflix)

Recenze (117)

patmull 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Black Mirror znovu ukázalo, že se neštítí absolutně ničeho a předvedlo pro mě asi nejvydařenější twist tohoto seriálu. Nejdříve z hlavním hrdinou soucítíte, protože to co dělal je vlastně normální a může se to stát každému. Ostatně bylo to rozhodně více nevinné než to, co provedl chlápek, kterého hrál Jerome Flynn, potom ale příjde závěrečný telefonát matky, který vás dostane do rospoložení, do kterého vás dokáže dostat jen tenhle seriál. Kladete si otázky, zda s ním (ač to co udělal bylo špatné) přece jen ještě pořád nesounáležíte, protože jsme přece lidi, nehledě na naši sexuální (byť úchylnou) orientaci... Zasloužili si "hrdinové" tohoto příběhu to, co dostali? ()

honajz2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Já proti Black Mirror jako takovému nic nemám, ten koncept a la Krajní meze nebo Twilight Zone se mi líbí, jenže tohle je tak strašně přehypovaný seriál, že mi to brání si k němu vytvořit jakýkoli vztah. A ve většině případů čím vyšší hodnocení jednotlivá epizoda má, tím míň se mi líbí. Nemůžete se mi divit, od epizody, co má 88% (a 4 348 hodnocení), očekávám fakt něco velkého. Proto jsem taky zklamaný, že jsem dostal průměrný thriller, který je průměrně natočený, průměrně zahraný (až na toho teenagera, který se sice svým kamenným výrazem hodí do The End of the Fucking World, ale když se snaží o další emoce, je to celé na smích), má průměrnou atmosféru a průměrnou zápletku o kyberšikaně, která je v dnešní době dost oblíbená a Shut Up and Dance nepřišlo s NIČÍM originálním nebo svým. Tak jsem čekal na tu úžasnou geniální pointu, o které se tu tak často básní (btw neznal jsem ji, kromě obsahu jsem o téhle epizodě nevěděl lautr nic, kdyby se náhodou někdo ptal) a sice jsem nedostal tu nejočekávanější, ale teoreticky žádnou. Pořád jsem čekal nějaký zvrat, že se to celé obrátí o 180°, ale tady jsem dostal něco, co... já nevím, prostě předpokládat se to dalo a po dokoukání jsem si pro sebe řekl jenom "no a co". Navíc to ne vždy dává smysl, kdo za tím vším stál taky nevím (SPOILER policie? jiné pedofilové, kteří svoje činy hodily na ty "slabší" nebo na úplně nevinné lidi? To druhé by vlastně vůbec nebyla špatná pointa a možná to tak i autor zamýšlel, ale poznat se to z toho nedá... KONEC SPOILERU) a celkově z toho prostě mám jenom průměrné a nevýrazné pocity a časem asi i zapomenu, že jsem to vůbec viděl. A to by se mi u něčeho, co má 88% při tolika hodnoceních stát asi nemělo. A ani k žádnému (byť jen) pokusu o přesah a myšlenku zde vůbec nedošlo. Možná je chyba ve mě, že "genialitu" tohohle seriálu nejsem schopný docenit, ale až na 3-4 epizody mě to prostě neoslovilo a asi s tím brzo seknu. Ještě zkusím tu příští epizodu, která tu je taky docela oblíbená, ale jestli mě trošku výrazněji nezaujme ani ta, tak asi pro mě nemá smysl koukat na Black Mirror dál. Slabé 3* ()

Reklama

Blueeyes 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Technologicky nejblíže dnešku. Mám ale malé výhrady ke scénáři, zdál se mi to ve finále docela nepoměr v těch úkolech vůči míře provinění. Vážně by se sebou nechali ti hlavní hrdinové vláčet až tolik? To se mi nechce věřit. Navíc jsem věděla, na co že se Kenny na svém notebooku s takovým potěšením dívá už od scény se zapomenutou hračkou v restauraci. Až mě docela mrzí, že tohle pokaždé záhy prohlédnu předem, asi už mám příliš nakoukáno :-). Jinak velký palec nahoru pro Alexe Lawthera, ten kluk je f***ing genius :-). Nooo, a možná by mě tento díl vyděsil, kdybych měla taky nějaké to kompromitující tajemství. Ale nemám. Zato mám ale už od nepaměti přelepenou kameru beruškovou nálepkou :-) ()

PeteBuck 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Túto časť radím k najlepším z Black Mirror. Námet je klasika, banda neznámych sa upne na týpkov, na ktorých majú niečo, čo nechcú, aby niekto vedel, a tak ich, de facto, vlastnia. Prinútia ich hrať na prvý pohľad nevinnú hru, nikto z nich nevidí celok a každý je do hry zapojený podľa svojho druhu previnenia. A na koniec sa dostane iba Kenny, ktorého osud sledujeme a ešte jeden týpek, o ktorom nevieme nič, proste sa zjaví iba vo finále. Táto časť využíva súčasné technológie, nie je tam žiadne sci-fi, žiadna blízka budúcnosť. Proste a jednoducho slušný dej, koniec pecka, klesla mi pri ňom sánka, lebo to, čím sa Kenny previnil, som absolútne netušil (teda okrem tej masturbácie, ale to by nás asi naháňali všetkých). Herci slušní a Kennyho zúfalstvo je cítiť na každej minúte. Neviem, ako ostatní, ale nevedel som, či som niektorých z tých "vinníkov" mal ľutovať, alebo im proste povedať: "tak ti treba". Teraz si človek predstaví, že do pozície sudcu, poroty a kata, sa takto môže pasovať kde aký slušný hacker. Ale na niečo také musíte byť tiež dobrý úchyl. ()

filmsim 

všechny recenze uživatele

Konečně Netflix dokázal, že je tou správnou volbou na produkování nových epizod Black Mirror. Po prvním a druhém dílu 3. série jsem nebyl, i přes jisté režijní kvality, zcela přesvědčený, ale tímto třetím dílem mi Netflix připomněl vše, co mi přijde na tomto seriálu tak výjimečné a intenzivní. Dokázal ve mně probudit velmi podobné pocity jako u zcela prvního dílu tohoto seriálu, který ve mně ještě dlouho po shlédnutí rezonoval. Strach a beznaděj všech zúčastněných je zde tak skvostně podaný a uvěřitelný, až z toho mrazí. Zarážející je to o to víc, že svět prezentovaný v tomhle dílu není žádnou technologickou vychytávkou odlišný od toho našeho, a proto je vše ještě nepříjemnější a to v tom nejlepším slova smyslu. Vcítit se do né úplně kladných postav není problém. Vždy bylo pro Black Mirror výsadou neprezentovat postavy jednotvárně s jasně vykreslenou charakteristikou na ty hodné a zlé, vždy se postavy prezentovali jako skuteční lidé ve vší představitelné odpornosti a blahosklonnosti. Realističnost tohoto dílu je tím největším pozitivem. Dialogy nepůsobí uměle, vše je nám velmi povědomé a o to je to celé mrazivější podívaná s výborným završením, které celkový dojem ještě vyvyšuje nad pouhý nadprůměr. Hlavní postava byla nepříjemně lidsky zahraná mladým Alexem Lawtherem, který je pro mě opravdový herecký objev. Takovéhle ucelené, režijně i herecky dokonale zvládnuté epizody dělají z Black Mirror nejlepší seriál ve svém žánrovém odvětví. 9/10 ()

Galerie (3)

Zajímavosti (9)

  • Po epizodě Národní hymna (2011) jde o druhou epizodu, ve které se objevují pouze technologie ze současnosti. (hansel97)
  • Skladba hraná na konci tejto epizódy je „Exit Music for a Film“ od Radiohead. Pôvodne bola skomponovaná pre film Rómeo a Júlia (1996) a je jednou z najpopulárnejších skladieb na soundtracku tohto filmu. (Arsenal83)
  • Při detailnějším pohledu na webový zpravodajský server, můžeme najít odkazy na čtyři epizody seriálu v pravém sloupci vedle zprávy „CEO in racist email scandal“. První s nadpisem „PM Callow to divorce“ informuje o rozvodu premiéra Michaela Callowa (Rory Kinnear), hlavní postavy z epizody Národní hymna (2011). Stejná zpráva je zmíněna i v horní liště. Druhý nadpis „Victoria Skillane trial latest“ odkazuje na vražedkyni Victorii Skillane (Lenora Crichlow) z epizody Lovná zvěř (2013), jejíž soud právě probíhá. Nad nimi je umístěna reklama inzerující „One Smart Cookie: the kitchen tech of tommorrow“, která odkazuje na vymoženost z epizody Bílé Vánoce (2014), která replikovala vědomí majitelů do jejich přístrojů. V novinkové liště je pak upozornění na premiéru show „15 Million Merits“, což je odkaz na stejnojmennou epizodu Patnáct milionů meritů (2011). (hansel97)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno