Kapitán Robert Daly své posádce velí s moudrostí a odvahou. Nováček na palubě ale brzy odhalí, že na této vesmírné lodi není nic tak, jak se zdá. (Netflix)

xxmartinxx

Strašná lenost. Námět atraktivní a chytlavý (byť jde jen o rozpracovaný koncept z vánočního speciálu + slavné epizody Twilight Zone), ale nedotaženost profilace postav a zkratkovitost každé interakce opět potvrzují limitace Black Mirror. A zde je to tím patrnější, jaký kousek to bylo od toho, aby se opravdu podařilo udělat sytý a propracovaný děj, který nespoléhá jen na svůj námět, ale i emocionální katarzi. Udělat o pár tahů víc, věnovat například protagonistovi víc rozmyslu... škoda mluvit 70 % ()

Arsenal83

Pre mňa jedna z najhorších epizód seriálu vôbec. Asi preto, že nedáva také silné posolstvo, ako iné, a asi aj preto, že ja tie star treky fakt nemusím, ani v online či offline hrách, kde sa klonuje identita. Hoci ma oslovila myšlienka, že každý chce byť aspoň vo sne, vo virtuálnej realite, superhrdinom, hoci v bežnom živote mu čašník ani špinavý obrus nevymení. ()

Stružák

Z dílu, kterej začal tak trošku komiksově a na chvíli pokračoval v trošku nudným futuristickým stereotypu, se vyklubala skvělá zápletka s fantastickým záporákem. Je to trošku drama, trošku sci-fi, trošku komedie, trošku parodie a to mě tu ohromně bavilo (byť se normálně tomuhle mixu žánrů vyhýbám a když už, tak ho kritizuju – zvláštní). USS Callister je pro mě určitě jedním ze tří, čtyř nejlepších dílů seriálu. A jen tak na okraj – Cristin Milioti v roli Nanette Cole je roztomilá jak mraky. 😇 ()

ALIENka_

Zasraný dobrý konce fakt! A tak dobře to začalo. Prostě představa, že vytvoříte hru, do který zavřete kopie všech lidí v práci, co vás serou a pak je budete klidně dalších 30 let spokojeně terorizovat je lákavá jako prase, a kdybych uměla programovat jako tady týpek, udělala bych to samý. Ale bejt zavřenej na jedný lodi a jenom poslouchat příkazy druhýho vzkříšení Dartha Vadera, to by nasralo i jedničky a nuly, takže vzpoura je jistá. Bohužel se vzpoura podaří a týpci se dostanou pryč, což mě neuvěřitelně nasralo, jako většina dobrejch konců, hlavně u tohohle seriálu, kterej si na tom vůbec nezakládal. Navíc způsob jakej se k tomu útěku dostali - no každej by si všimnul, že se děje něco divnýho, když holka, co byla ještě včera nasraná i posraná se najednou promění v nadrženou samici. Ale jináč kapitán fakt dobře zahranej, tenhle cápek se hodí na psychouše. Hodnocení: 6/10 ()

Claire.TJ

Ačkoliv asi největší "blbost" co se týče nějaké smysluplnosti (že by se update ve space hře zjevoval jako černá (a hlavně "fuknční" díra? I don't think so), zatím za mě nejlepší díl Black Mirror vůbec. Dokonce ani nevadí, že téma duplikace a uvěznění osobnosti máme podruhé, USS Callister měl spád, sympaticky různorodé postavy, nějakou psychologii; sympaticky odkazuje ke Star Treku). Protagonistům fandíte a jste napjatí od začátku do konce. Za mě větší zábava než poslední Star Wars! ()