Staří kamarádi z vysoké školy Danny a Carl se potkávají ve virtuální realitě své oblíbené počítačové hry. Z nočních dýchánků se ovšem vyklube něco nečekaného. (Netflix)

silentname

Asi som v "Black Mirror" viac zvyknutý na trošku viac thrillerové elementy, no na druhú stranu toto hodnotím ako dobre napísaný príbeh s dobrými postavami. Má to v sebe veľkú dávku duše a pôsobí to uveriteľne. Koniec koncov, musí to byť v tomto smere skutočný zážitok, prežiť si to na vlastnej koži (teda zväčša). Technológiu nám síce už Black Mirror ukázal v starších epizódach, no stále je to spracovanie dobré. A okrem toho sa to veľmi rýchlo vie dostať do hlavy. Uznávam. Je to veľmi ľudské a silné. Takže v mojich očiach stojí za pozornosť. Hodnotenie: B+ ()

castor

Anthony Mackie má doma Nicole Beharie, což je samo o sobě výhra. Má slušnou práci a evidentně mu toho moc nechybí. Ovšem vyzkoušet se musí vše, a zatímco face to face se s letitým kamarádem příliš nevídá, po síti jim to jde náramně. Obzvlášť když se na trhu objevila jedna intenzivní novinka. Holt počítačové hry a erotično/sex k sobě mají zatraceně blízko. Je gay? Jde o nevěru? Je to jen intenzivní verze porna? Bez vad to není, pár otázek bych měl. Na druhou stranu je tenhle pomalý a podmanivý díl herecky velmi solidní, nečekané vyústění je pak tak trochu o morálce každého z nás. ()

decouble

Celá zápletka týhle epizody je strašně nepravděpodobná. Ve světě, kde by bylo takhle realistický VR by existovaly hry, kde si dva lidi můžou zasouložit a nemuseli by to dělat v nějaký variaci na Mortal Kombat, kterou by hráli i děti, takže by možnost soulože byla nějak zamknutá, zablokovaná atp. Stejně nepravděpodobně působí, že by nějakej heterosexuál řešil krizi manželský intimity VR sexem s kámošem s avatarem sexy Asiatky. Taky mi připadá, že že tvůrci rezignovali na nějaký realistický vykreslení verze světa, kde se epizoda odehrává (existujou tu jiný realistický VR hry atp.?). Místo toho je to spíš takový průměrný drama o manželský krizi. Nadto tenhle díl dost postrádá nějaký prvky humoru/sebereflexe. A obecně mi pak přijde, že od 4. sezony kvalita Black Mirror dost padá (tam to bylo tak 50/50), protože Netflix prostě musí vyrobit nějakej obsah, tak jede na kvantitu. ()

Gelaos

Technologie i námět jsou stejné jako v předchozích dílech, změnil se akorát úhel pohledu. Playtest upozorňoval na odtržení od reality, USS Callister se zaměřil na psychologii hráče, no a Striking Vipers zkoumá vliv videoherní virtuální reality na partnerské vztahy. Zpracování i průběh děje nijak nepřekvapí, navíc má zápletka velkou logickou díru - v reálu by sex ve virtuální bojovce byl asi vypnutý, ne? I dnes přece např. v Mortal Kombatu sex není dostupný. Největší síla tkví v předložených otázkách: Je to nevěra? Je to ekvivalent pornografie? Existuje něco jako "virtuální sexualita"? Atd... ()

DaViD´82

Co se stane ve Street Fighteru, zůstane ve Street Fighteru. Stabilní partnerský vztah, ve kterém je vášeň léty otupena ratolestí, kariérou, povinnostmi, rutinou. Jak vidno, tak Black Mirror snese i "definitely not a gay thing" příspěvek, kterému pozvolné (ne)tempo sedne, stejně jako nikterak na pilu tlačený morální konflikt plný nejednoznačných otázek typu, zda jde o nevěru, zda je to gay či zda jde prostě jen o ekvivalent koukání na porno. ()

• V této epizodě se opět objevují malá kulatá zařízení, která si postavy umísťují na spánky, aby vstoupili do virtuální reality. Podobná technologie byla použita již v epizodách USS Callister (2017), Černé muzeum (2017) a Krokodýl (2017) například ke hraní her, svědecké výpovědi či extrakci vzpomínek. (hansel97)
  • Epizoda se natáčela v brazilském São Paulu od 18. března do 18. dubna 2018. (IvcaSammet)
  • Hra, kterou dostane Danny (Anthony Mackie) jako dárek, je vyráběna společností TCKR. Jedná se o stejnou společnost, která stála za lékařským objevem umožňujícím cítit pacientovu bolest v epizodě Černé muzeum (2017). Stejná firma také vymyslela systém pro komatózní pacienty, který se používá v epizodě San Junipero (2016), kde se zkratka propašovala i do názvu baru, ve kterém se dvě hlavní postavy pohybovaly – Tucker's (bez samohlásek TCKR). Firma se objevila také v epizodě Zkušební verze (2016), kde je zmíněna na obalu časopisu. (hansel97)