Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na americkém velvyslanectví v Uruguayi sledují tajnou základnu skrytou ve vodní přehradě. Zde se nachází podzemní laboratoř a vojenský diktátor se svými lidmi. Přijíždí záhadný Adrian Lehder, zvláštním přístrojem ovlivní mysl lidí na velvyslanectví a ti se vzájemně postřílejí. Zahyne i velvyslankyně... Americký vojenský výsadek je vyložen v Uruguayi, aby pátral po Lehderovi. Jedna civilistka se je brzy pokusí zabít, pak je obklopí cizí vojáci. Mysl jejich plukovníka Sharpea je však záhadně ovlivněna a při přestřelce dává pokyn, aby se američtí vojáci vzdali. Poté jsou zavlečeni do tajné přehradní laboratoře a Lehder je použije pro své pokusy s ovlivňováním mysli... Na americkou letadlovou loď je přivezen vězeň Chris Cody, bývalý plukovník, a je požádán, aby Lehdera odstranil. Cody chce svůj tým – muže z námořnictva, kteří jsou také ve vězení, a je mu vyhověno. Doktorka Susan Chappellová podá Codymu zkreslené informace a Codyho tým spolu s agentem Fletcherem odlétá zneškodnit Lehdera a zajistit jeho laboratoř. Cody se cestou zbaví agenta Fletchera – je to Lehderův spojenec. Přibere další členku svého týmu – Damitu. V tajné laboratoři se zatím Lehder společně se svými muži a Fletcherem zbaví vojenského diktátora a jeho vojáků... Codyho tým se přesouvá k přehradě a hodlá osvobodit americké vojáky z prvního výsadku. Rozpoutá se téměř válečná bitva. Codyho muži úspěšně opustí přehradu a všichni odplouvají v ponorce. Zde doktorka Susan předává Codymu CD z laboratoře, na kterém jsou tajné informace. Také ho informuje, že zajatí vojáci jsou Američané z prvního týmu. Lehder jim ale „vymyl mozky“, teď z nich jsou nepřátelé, pro které není cesty zpátky. Záhy se první tým snaží zneškodnit ponorku a částečně se jí zmocní. Susan o všem informuje americkou armádu. Ta se však rozhodne ponorku po vynoření zničit, protože na ní jsou i „nepřátelé“... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (108)

asanakis 

všechny recenze uživatele

Film, který postrádá větší nápad, ale nic jiného jsem od filmu se Stevenem Seagalem nečekal. Pustil sjem si ho, jelikož jsem se chtěl odreagovat, podívat se na nějakou akci a na něco u čeho můžu trochu vypnout a zároveň se trochu pobavit nad tím, jaký nesmysly dokáže někdo vymyslet. Přesně toto mi film přinesl a ačkoli v tomto žánru existují nesporně o mnoho kvalitnější filmy, já jsem se hodinu a půl příjemně bavil a odreagoval. ()

helloween93 

všechny recenze uživatele

Vnitřní nepřítel nemá špatný děj, ten nápad s vymýváním mozků není zlý a dokonce i obsazení není nejhorší (ano, potěšila účast Vinnieho Jonese). Když jsem viděl, že je film od Hickoxe (Waxwork, Hellraiser 3..), říkal jsem si, že by to nemuselo být tak hrozné. Opak byl pravdou, otřesné triky, zmatená kamera, ke konci docházel scénáři dech a závěr to pohřbil úplně...protože tento typ konce se do podobného filmu nehodí. 1* ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele

Steven Seagal dávno upadl do toho nejhlubšího béčkového zrna a tímto filmem to jen potvrdil. Bohužel tentokrát s sebou strhl také zajímavého a mého oblíbeného Vinnieho Jonese, a to je velká škoda. Je jasné, že především on má být tahákem pro diváky, neboť těch pravých Seagalových už bude jen po skrovnu. Bohužel se stal pravý opak, Jones zde hraje pouze druhé housle, zatímco na hvězdu si hraje „mistr“ Steve. Samotný film je snůškou vymyšlených a spolu vůbec nesouvisejících scén, děj je naprosto zmatený a nelogický. Jednou se ocitáme na ponorce, před tím na jakési buši, pak ve městě, v paláci, v chodbách, v laboratoři a všude jinde, čímž nás tato místa jen matou. Mám-li něco říci k příběhu, snad jen tolik: Seagal se svou partou bývalých vojáků jsou vysláni na misi, kde mají zlikvidovat doktora, který vymývá jiným lidem mozky a poté je zneužívá k zabíjení těch, jichž se chce zbavit. Vše ale dělá jen pro to, aby si vydělal pěkný balík dolarů jakousi transakcí. Seagal postupně přichází o svou poměrně početnou partu, přičemž mu to vůbec nevadí, aby ve „finále“ filmu ztratil i ten zbytek a na závěr si mohl vesele připít na zdraví. Ach jo. No co dál? Střihově děs, hudba celkem poutavá, akce spíše jen střílení (nerealistické), když přijde na ruční mlátičku, už víme z předešlých filmů, že Seagal nic nepředvede a že ho zachrání jen střihač. Vinnie Jones přinesl do filmu alespoň trošku vtipu a nadsázky, přesto jde o něco podobného jako Cizinec a Zabiják. Je to nuda, blbost, trapárna a jednu hvězdu dávám pouze z nostalgie. Uf ()

Acrobat odpad!

všechny recenze uživatele

Pozliepany mis mas tych najhorsich strihovych scen. Kopia seagaloviek vo vsetkych chabych momentoch. Od ponorky po vsetko sa ide tretia liga hercov, lokacii, akcie a efektov. Stevo len v statickych pozach odrieka 6.zmysel. Nenapadna zabudnuta amatercina, kde zaverecny tik cernosskeho oka je snad Hickoxov tik. ( videne 26.8.2019, AMC archiv) ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Po několika naprosto krizových filmech přichází Seagal opět v trochu lepším světle. Jeho nejnovější snímek není alespoň tak uboze zrežírovaný, má poměrně solidní zvukovou mixáž, pár ucházejících akčních scén a dynamickou muziku. Scénář je jako již tradičně pořádně nablblý, střihač zmatkuje každým druhým záběrem, naprosto nesmyslně se střídají lokace a nažloutlé tónování a filtry jsou celkem dost otravné. Seagal nepředvádí nic nového. Párkrát kopne, sem tam někomu zlomí ruku a někoho zastřelí. Triky jsou hodně slabé a zničení přehrady je skutečně k smíchu. Ovšem nedopadlo to ještě tak špatně. Obyčejné béčko, které se po hodině vykouří z hlavy. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (9)

  • Uruguaj je v skutočnosti rovinatou krajinou, nemá žiadne fjordy ani hory, ako je to zobrazované vo filme. (beso74)
  • Při nehodě taxíku v závěru filmu je vidět, že nikdo není připoutaný. Střih na Henryho Aligátora (Vinnie Jones) to dokazuje. Při dalším střihu scény nárazu jde vidět, že je připoutaný a pak opět hned není. (JEDNATEL)
  • Vo filme padlo 16 nadávok. (ČSFD)

Reklama

Reklama